Özel Akademi Hastanesi

Özel Akademi Hastanesi Follow

twitter.com/ozelakademi
www.ozelakademi.com.tr

http://facebook.com/ozelakademihastanesi

446 Followers  0 Follow

Share Share Share

#akademihastanesi #dünyaengellilergünü
Video İçin: bit.ly/ziyaretcikurallari

#akademihastanesi #ziyaretçikuralları #refakatçikuralları #hastane #sağlık
#akademihastanesi #ftr #fiziktedavi #sağlık
#akademihastanesi #dünyaaidsgünü #aids #enfeksiyon #sağlık
#akademihastanesi #tiroid #guatr #kanser
Video İçin: bit.ly/hastahaklari 
#akademihastanesi #hastahakları #sağlık #hastane
ÖZEL AKADEMİ HASTANESİ | GAZİANTEP
2016 Mart ayı ile faaliyete başlayan Hastanemiz; seçkin hekim kadrosu ve tecrübeli personelleri ile etik değerlere önem veren, hasta memnuniyetini kendisine ilke edinen ve sağlık sektöründe fark yaratan uygulamalarıyla ön plana çıkan özel hastane olarak hizmet vermektedir.
Hastanemiz; Sağlık alanındaki en ileri tıp teknolojisi ekipmanları temin edilerek hazırlanmış tanı ve tedavi üniteleri, tamamen hasta ve refakatçi konforu düşünülerek tasarlanmış hasta odaları ve modern mekanlarıyla, hijyen ve temizliğin her alanda özenle uygulandığı bir hastane olarak dikkat çekmektedir.
Hasta ve ziyaretçiler açısından, hastanelerin en büyük sıkıntılarından birisi olan araç park sorununu, ücretsiz vale uygulaması ile özel otopark alanımızda çözmüş bulunmaktayız.
#akademihastanesi #sağlık #hastane #muayene #ameliyat #gaziantep
#akademihastanesi #romatizma #ağrı #fiziktedavi #ortopedi
#akademihastanesi #saçekimi #saç #fue #gaziantep
İYONTOFOREZ
HİPERHİDROZİS FİZİK TEDAVİYLE DÜZELİR Mİ?

Aşırı el ve ayak terlemesinde kullanılır. Eller ve/veya ayaklar, içinde elektrolit solüsyonu veya metal plaka bulunan küvete konur. Solüsyon veya plakadan insanı rahatsız etmeyen düşük şiddette elektrik akımı verilir. Etki şekli elektrik akımının oluşturduğu iyonların ter kanallarını belirli bir süre kapatılması olarak tanımlanabilir.

Her seansın uygulama süresi 20-30 dakikadır. Başlangıçta 3 günde bir, sonra haftada bir tedavi yapılır. 4-7 haftalık bir tedaviden sonra terleme tamamen kesilebilir. Terleme tam olarak kesilmezse banyo içine Glycopyromium Bromide eklendiğinde iyi sonuçlar alınabilir. Tedavi sonrası terleme olmayan dönem 2-12 hafta kadar devam eder. Bu nedenle tedavinin tekrarı gerekir. Zaman alıcı ve toplamda pahalı bir yöntemdir. Uygulama ağrısızdır, hafif iğne batması hissi alınabilir. Emniyetli bir tedavi yöntemidir. Cihaz satın alındığı takdirde evde uygulanabilir. Gebelerde, kalp pili ve metal ortopedik implantı olanlarda uygulanmaz.
#akademihastanesi #iyontoforez #hiperhidrozis #fiziktedavi
#akademihastanesi #cildiye #dermatoloji #sağlık #gaziantep
PARKİNSON HASTALIĞI VE FİZİK TEDAVİ :

Parkinson hastalığı kronik, ilerleyici, nörodejeneratif bir hareket hastalığıdır. 65 yaş üstü yaşlı populasyonda %2 sıklığında görülmektedir. Beyin de Bazal ganglion ve subkortikal nukleusların harabiyeti sonucu postural reflekslerde azalma, rijidite, titreme, tükrük salyasında artış, konuşma, yutma
bozuklukları, denge bozukluğu, el ve ayakları kullanma da zorluk, oturup kalkmada ve yürüme de zorluk gibi şikayetler görülmektedir.
Parkinson hastaları; medikal ve cerrahi tedavi yanında uygulanan Fizik tedavi ve Rehabilitasyon programlarından oldukça fazla  fayda görmektedirler. Son yapılan çalışmalarda Fizik tedavi ve rehabilitasyonla Parkinson hastalarının günlük yaşam aktivitelerinde belirgin iyileşme ve düzelmeler rapor edilmektedir.  FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONDA AMACIMIZ;
Günlük yaşam aktivitelerini geliştirmek 
El becerisini ve koordınasyonu arttırmak, titremeyi azaltmak için rehabilitasyon programları
Eklem hareketliliiğini arttırmak ve Kontraktürleri önlemek
Kamburu önlemek ve postürü düzeltmek
Düşme kontrolu, Denge ve yürümeyi düzeltmek
Konuşma terapisi ve tükrük salgısının kontrolu
Mesane rehabilitasyonu yapmak
Solunum Egzersizleri gibi  programlar ile hastanın daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesini sağlamaktır.
#akademihastanesi #parkinson #nöroloji #fiziktedavi