Sobota z dobrą książka 📚

Jedna z najlepszych książek roku według: "The Washington Post", "NPR", "Time", "O, The Oprah Magazine", "San Francisco Chronicle", "Entertainment Weekly", "The Dallas Morning News“, "Buzzfeed", "BookPage", "Publishers Weekly", "Library Journal", "Kirkus Reviews". "Nigdzie indziej" to wielopokoleniowa opowieść o przemocy i regeneracji, pamięci i tożsamości, jak również pięknie i rozpaczy, które wplecione są w dzieje rdzennych mieszkańców Ameryki.

Tommy Orange opowiada historię dwunastu postaci, z których każda ma swoje powody, by wybrać się na wielki zjazd plemienny w Oakland. Jacquie Czerwone Pióro od niedawna znowu nie pije i usiłuje powrócić na łono rodziny, którą niegdyś porzuciła. Dene Oxendene stara się poskładać swe życie na nowo po śmierci wujka i przybywa na zjazd, aby pracować na rzecz indiańskiej społeczności i w ten sposób uczcić jego pamięć. Opal Viola Wiktoria Niedźwiedzia Tarcza przychodzi na stadion, by obejrzeć występ swego siostrzeńca Orvila, który nauczył się tradycyjnego indiańskiego tańca, oglądając materiały wideo na kanale YouTube, a teraz po raz pierwszy chce go wykonać podczas zjazdu przed publicznością. Ten imponujący spektakl odwołujący się do uświęconej tradycji będzie więc okazją do wzruszających pojednań. Stadion w Oakland stanie się również widownią wydarzeń, w których wyniku naród indiański poniesie wielkie ofiary, znów wykaże się heroizmem i dozna niewypowiedzianej straty.

Oto głos, jakiego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.
______________

#bookstagram #bookfeature #therethere #nigdzieindziej #bookphoto #polishbookstagram #booksbooksbooks #booklove #bookstagrampl #książka #ksiazka #ksiazki #book #takczytam #czytambolubie #bookworm #igreads #kochamczytać
#bookstagram #bookstagrampl #bookstagramtopasja #bookstagrammer #kochamksiążki #bookslovers #czytamwszędzie 
#czytam #kochamczytac #instagramczyta #terazczytam #czytambolubię

146 likes  3 comments

Share Share Share


Natalia_LenaNatalia_Lena