Abdullah Ekşi

Abdullah Ekşi Follow

http://abdullaheksi.com/

116 Followers  74 Follow

Share Share Share

#vergihaftası #istanbulvergidairesibaşkanlığı  #haliçkongremerkezi
#eminönü #istanbul
#yedigöller #bolu
1 yıl önceydi... 15 Temmuz'u unutmadık unutturmayacağız.

Şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Allah onlardan razı olsun.

#15temmuz #unutturmayacağız #anadoluajansı
Canım yeşil bir şeyler çekmişti ve orucu bozmaması gerekiyordu.
#hidivkasrı #çubuklu #beykoz #istanbul
Ankara'nın en güzel yanı ne biliyor musunuz diye başlasam, klişe yetmezliğinden öl dersiniz.
#Ankara #İstanbul #tcdd
Deli gibi sevmek ruhumuzda var... #tekmillettekyürek #türkiye #istanbul #yenikapı  #genclikbaskomutaninemrinde #receptayyiperdoğan #binaliyıldırım #hulusiakar #devletbahçeli #kemalkılıçdaroğlu #bayrak
Kısıklı, tıpkı diğer gecelerde olduğu gibi geçtiğimiz gece de muhteşemdi.  #istanbul #üsküdar #kısıklı #receptayyiperdoğan #nöbetteyiz #şehitleriçinnöbetedevam #15temmuzdestanı #millet #milletçemeydanlardayız #millettarihyazıyor
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde vatan için nöbetteyiz.

#nöbetteyiz #vataniçinnöbetteyiz #millettarihyazıyor #gururduytürkiye #receptayyiperdoğan #turkiye
Bu destanda; cübbeli sarıklı mücahitler de vardı, mini etekli/şortlu kızlar da; semt çocukları da vardı, plaza insanları da; bastonla zor yürüyen amcalar/teyzeler de vardı, henüz okula başlamamış çocuklar da. Hepsi yan yana öyle bir mücadele etti ki bazıları bunu hiçbir zaman idrak edemeyecek.
Onların yanında olduğum için o kadar gururluyum o kadar onurluyum ki Allah'a ne kadar şükretsem az.

Peki kim mi yoktu? Kaybedenler.

DURMAK YOK NÖBETE DEVAM

#nöbetteyiz #millettarihyazıyor #türkiye #canımvatanım #reis #receptayyiperdoğan
Vatansız piçlerin kullandığı tankların önünde dimdik duran,  polislere siz karışmayın biz hallederiz diyen bir milletiz biz. 
Bu gece de önemli. Kritik noktaları bırakmayın. 30 saat oldu uyumayalı. Bu gidişle 48 saati de geçecek. Bi zahmet biraz uyumayın.

#darbeyehayır #receptayyiperdoğan #receptayyiperdogan
Topkapı Sarayını ziyaret edenler çoğunlukla bu çeşmeyi ya vanası olmayan işlevsiz bir çeşme olarak görürler ya da hiç fark etmezler bile. Bana göre sarayın en çarpıcı yeridir burası. 
Cellatlar idamı gerçekleştirdikten sonra kanlı ellerini ve infaz aletlerini bu çeşmede yıkadıkları için buraya Cellat Çeşmesi denirdi. Kesik başlar da çeşmenin karşısında yer alan ibret taşında teşhir edilirdi. 
Cellatlar genellikle Hırvat ve Çingenelerden seçilir, öldüklerinde mezar taşları isimsiz olurdu. Bunun nedeni ismen beddua almamaları ve yakınları için hasımlık tehlikesi oluşturmamaları içindi. 
Kimse onlarla aynı mezarlığa dahi gömülmek istemez, mezarları da ücra köşelerde ve diğer mezarlardan ayrı olarak yer alırdı. Çünkü halkın gözünde onlar uğursuzdu.

#osmanlı #topkapısarayı #cellatçeşmesi