| İçinizden bir seyyah |🇹🇷

| İçinizden bir seyyah |🇹🇷 Follow

http://instagram.com/duazimam

1,612 Followers  862 Follow

Share Share Share

@simsekjr kardeşim benimle
aynı hafta kolunu kırmıştı.
İkimiz de geçirdiğimiz bu ağır süreçte, birbirimize çok kez moral olduk.
İyileşemeyeceğiz sandığımız günleri beraber atlattık.

Ne bir kusuru, ne bir saygısızlığı olmamıştır.
Ufak bir soru için bile arasa "müsait misin abi?" demiştir.

İnce ve yardımsever sayılı insan tanıdım. Ve bir çoğunun bu şehirden gidişinin hüznünü yaşadım. Göksel de artık Fransa'da.. Dün uçtu gitti.

Gönlümüz sağsalim, tez vakitte aramıza dönmesini istiyor. Aklımız ise oraya kök salmasını.. Böyle nazik adamlara Fransa yakışır 👍

Öyle değil mi gençler ? @ademyilmaz07 @yusufbyzklnc 🤙
🎶Mapa de Soledad - #JacopGurevitsch

Durdum.Dinledim.Güneşler geçti üzerimden.Yağmurlar,rüzgarlar geçti.Kara kara bulutlar gelip durmuştu başımda,derken baktım,onlar da geçti.

Bekledim.Günler geçti üzerimden.Başta saydım bir,bir,sonra bıraktım.Aylar geçti.Bir başıma oturup düşündüğüm balkonlardan, serin sessiz yaz akşamları geçti.

Gittim sonra.Şehirler geçti yanı başımdan.Şehirler dolusu insanlar geçti,el sallamadan.Hepsini sevdim.

Çağırdım.Ay göründü karşıdan,kuşlar geçti.İnsan yalnız gelmeyeceğini bildiğini böyle fazla çağırır dedim,acılar geçti.

Duruldum.Yüreği dedim,yumuşak tutmalı her zaman.Kurumuş olan kırılır ancak.Ağrılar geçti.
Çoğaldım.Bir bebek doğdu evde,gülerek uyandı her sabah.

Gözlerim doldu izlerken.Göbek bağının düştüğü gün,tüm birikmiş üzüntüler geçti.

Öğrendim.Başkasının yüzüne onu önemsiyormuş gibi bakmanın ayıbını,oyunlar geçti.Komşular aradılar; öksürüğün nasıl oldu diye,yemek getirdim evde yoktun diye, sen çiçeklerini suladım diye,ümitsizlikler geçti.

Oturup ağladım sonra tüm bu geçip gidenlerin rahatlığından.Ağaçlar gibi döktüm kuru yapraklarımı,yenilendim,tazelendim.Yeni köklenmiş bir fide gibi berrak,umutlu ve huzurlu şimdi zihnim.Ne öfkem kaldı, ne özlemim.Hepsi geçti.Hepsi geçti.
.
[Kafkaokur(Sayı 19) Hepsi Geçti-Ezgi AYVALI]
Büyüsek de girer rüyamıza..
Bir ışık yakar, öper alnımızdan.

Gücünle uyanırız!
Azimle, onurla, inançla!

#Atatürk
-Dostum n'oldu?
+İkinci kattan düştüm.
-wtf😒
.
.
.
#motorcycle #yamahamotorturkiye #yoldançık #yolaçık #motorsikletgünlüğü #cokgezenlerklubu #riders #turkishriders #adamseyyah #motosiklet #ikiteker #roadtrip #solotraveler #solotravel #Gezgin #Uzakrota #nature #Gezgintraveller #xmax250 #motovlog #vlogger #travel #kamp #camping #bushcraft #macfit #marmarapark
Winter is coming💣
.
.
.
.
#motorcycle #yamahamotorturkiye #yoldançık #yolaçık #motorsikletgünlüğü #cokgezenlerklubu #riders #turkishriders #adamseyyah #motosiklet #ikiteker #roadtrip #solotraveler #solotravel #Gezgin #Uzakrota #nature #Gezgintraveller #xmax250 #motovlog #vlogger #travel #kamp #camping #bushcraft #çıldır #kars #lake #ardahan #karsrail @karsrail
Hiçbir şeye sahip değiliz.
Canımız dâhi O'na ait, bize emanet.
Sahip olduğumuz tek şey sağlığımız ve sevme gücümüz.
.
Asfalta düştüğümde motorumu, banka hesaplarımı, planlarımı, yıllanmış dostlarımı kaybettim.
.
Listeyi tekrar okuduğumda ise hepsinin yerini doldurmanın mümkün olduğunu görüyorum.
.
Oysa sağlık ve sevgi..
İşte onlara sıkı tutunun.
Filmdeki gibi gerekirse reçeli sevin. Yalnız yatın ama güvende yatın.
Ağlayın, dibini görün, bağırın ama minnet etmeyin.
Gidin 200 midye yiyin, kahve manyağı olun,
kusun, midenizi yıkatın.
Ama kimyasal, antidepresana başlamayın !!!
Böylece yeniden doğacaksınız. 👊
.
Ve ben.
Çetin, yıpratıcı olaylar zincirine rağmen
yoldan sapmamanın haklı gururunu yaşıyorum.
İnsanlığa olan inancım rezilce sınansa da; varoluşun ve bir inanca tutunmanın kutsallığını inatla yüceltiyorum
(isterse pastafarianism olsun🤘).
Yüreğim biraz buruk ama yaşama sevgimi hiç kaybetmedim.
.
Ve müjde ki,
Aradan geçen 6 ay sonunda dün itibariyle sakatlığımın düzeldiğini sizlerle paylaşıyorum. Ameliyat şüphesiyle geçen aylar geride kaldı. Bilek sancıları ve ödemler dindi. Hafif kısıtlılığa rağmen güç kaybı hızla azalıyor. İkinci bir şans ile güneş yeniden doğuyor..
.
İyileştim!
.
Kıps.
Bugün Âşık Veysel Şatıroğlu'nun doğum günü.
Bu topraklarda doğuşunu tüm kalbimle kutluyorum.
Aynı toprağa can oluşunun hüznüyle..
#Veysel
.
.
.
.
#tb #yoldançık #yolaçık #cokgezenlerklubu #motosiklet #ikiteker #gezgin #uzakrota #kamp #camping #yilmazsazevi #bushcraft #türkü #anadolu #alevi #deyiş #türkülerimiz #kültür #adamseyyah #bağlama #saz #bengidersem #aşıkveysel #veyselşatıroğlu #doğuekspresi #kars #karsrail @karsrail
Repost @cumacevikphoto ⬇️
"Geçen yıl Pokut yaylasında Yaşar amca ile yaptığımız konuşmadan bir video.
Maalesef @interrailturkiye ve @camprail gibi kendini doğasever olarak tanıtıp kamp yaptığı yeri çekirge sürüsü gibi istila eden oluşumlar sebebi ile yerel halk tüm kamp yapmak isteyen insanlara aynı göz ile bakıyor.
İçinde zerre kadar doğa sevgisi olmayan 8000 kişinin biraraya gelip ormanın içinde sabaha kadar yüksek sesle müzik dinleyip eğlenmeleri, yemeleri, içmeleri ve en sonunda tüm çöplerini olduğu gibi bırakıp gitmeleri hiçbir bahanenin altına sığmaz ve kabul edilemez!
Böyle kendini bilmez insanlar yüzünden tüm gerçek doğasever ve usulüne uygun kamp yapan insanların adı kirleniyor!
Peki bunlara dur diyemeyecek miyiz? Önüne geçemeyecek miyiz?
ELBETTE YAPABİLİRİZ!
6-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılan \"Bolurail\" etkinliğini BİMER ve CİMER gibi kurumlara internet üzerinden bireysel olarak şikayet edebiliriz. Avukat arkadaşı olanlar veya avukat olan arkadaşlar bizzat işlem başlatabilirler.
Biz bu gruplara engel olmadığımız sürece ülkedeki tüm doğal güzellikler maalesef Şirinyazı göletinin kaderini bekliyor olacak!
Ya insan gibi kamp yapmayı öğrenecekler ya da o kampı yaptırmayacağız onlara!!
-
Gerçek doğasever tüm arkadaşlarımdan ricamdır.. Sevgiler!..
#UtancRail #Bolurail #Camprail #interrailturkiye"
Repost @sundusburcu⬇️
"Mengen Şirinyazı Göleti 6-8 Ekim InterrailTürkiye, Camprail organizasyonunun an itibariyle, 11 Ekim görüntüleri. Bu rezaletten sorumlu organizasyon sahiplerinin doğa savunucularına tek açıklaması \"bu görüntüler kampın bittiği gün, biz temizleyip gittik.\" oldu. Söz konusu kişilerin yalnızca çevreyi kirletmekle kalmayıp canlı ağaçları - kuru olmayan ağaçları - da kesip, ateş yakma yasağı olmasına rağmen bir çok noktada yakmaya çalışmışlar. Bu fotoğrafları da paylaşacağım. Üzerine üstlük hepimiz oluşum organizatörlerinden hakaret yiyip, gruplara sesimizi duyuramamak için sayfalarından engellendik. Lütfen daha fazla duyuralım, daha fazla yayalım. 
Doğa sevgisi, kamp aşkı adı altında sözde oluşumlarla tek amaçları doğayı katletmek olan toplulukları ormanlarımızda istemiyoruz. Utan @interrailturkiye"
Repost @sundusburcu (Benim sözüm 2. yorumda)
⬇
Geçtiğimiz haftsonu yani 7-8 Ekim'de Mengen Şirinyazı Gölet'inde iki gün süren bir kamp ve -sözde- doğa severler etkinliği düzenlenlendi. Çoğu kampçı arkadaşım dahil oldu. Ben bu etkinliğin sonuçlarını tahmin ettiğimden yanıbaşımda olmasına rağmen her sene olduğu gibi bu yıl da katılım sağlamadım. Ama bu etkinliğe muhalefet bir tutum da sergilemedim. Keşke sergileseymişim, bu da burada benim ayıbımdır. Ama bundan sonra bu etkinliğin gerçekleşmemesi, gereken tüm denetimlerin sağlanması için elimden geleni ardıma koymayacağım. 
Şimdi. Sayfamı ve paylaşımlarımı takip eden, zamanla ortak birçok güzel paylaşımda bulunduğumuz sevgili doğa sever, kampçı arkadaşlarım. - Ki \gerçek\ doğa sever arkadaşlarımın bu konuda desteğini bekliyorum. - Sayfamı takip eden gezi, doğa, kamp bloğu sayfalarının bu paylaşımı repost edip, etiketlemesini rica ediyorum ki daha fazla insana ulaşabilelim. 
Burası benim bisiklet gezilerimde, arkadaş toplantılarımızda, piknik etkinliklerimizde çok sık gittiğimiz ve çok sevdiğimiz memleketimin cennet köşelerinden.Sözümona Cuma günü Mengen'e akın eden lafta doğacı kampçı arkadaşlar, siz ziyandan zarardan başka bir şey değilsiniz. Bakın bunun adı insanlık değil, vicdansızlıktır. Memleketini, doğayı, yeşili seven insan bir çekirdek kabuğu atmaya kıyamazken, lafa gelince boyunuzdan büyük kamp çadırlarını taşımaya erinmiyorken birer poşet çöplerinizi elinize alıp şehir merkezi çöplerine atmaya eriniyorsunuz. Bizim yeşil yaşam alanımızı ve diğer orman canlılarının yaşam alanlarını katledip şehirlerinize mutlu mesut fotoğraflarla geri dönüyorsunuz. 
Doğacı,kampçı diye geçinip aslında tek amacı sosyal bir takım ortamlara girip,instagrama iki fotoğraf yükleyip etiket reklam yapınca da bir sosyal statü elde ettiğini sanan, vizyonsuz -sözümona- doğa katliamcılarısınız.
Eğitimci kimliğimle şuan tek istediğim şey, memleketteki bütün çocukları toplayıp oraya götürmek ve şunu söylemek: 
Bakın çocuklar bunu doğaya yapanlar da insan. Siz böyle insanlar olmayın. Gelin şimdi el birliğiyle onların ayıbını biz temizleyelim de ileride siz de onlar gibi yetişkin insanlar olduğunuzda bugünü hiç unutmayın.
@interrailturkiye
♠️
.
.
.
#motorcycle #yamahamotorturkiye #yoldançık #yolaçık #motorsikletgünlüğü #cokgezenlerklubu #riders #turkishriders #adamseyyah #motosiklet #ikiteker #roadtrip #solotraveler #solotravel #Gezgin #Uzakrota #nature #Gezgintraveller #xmax250 #motovlog #vlogger #travel #kamp #camping #bushcraft #çanakkale #uçmakdere #tbt
Belki hiçbir şey artık eskisi kadar güzel olmayacak.
Ama biz ayazda da mutlu etmeyi bileceğiz.
Mutlu olacak mıyız.. Sır.
📸 @kubratfn
.
.
.
.
#motorcycle #yamahamotorturkiye #yoldançık #yolaçık #motorsikletgünlüğü #cokgezenlerklubu #riders #turkishriders #adamseyyah #motosiklet #ikiteker #roadtrip #solotraveler #solotravel #Gezgin #Uzakrota #nature #Gezgintraveller #xmax250 #motovlog #aniharabeleri logger #travel #kamp #camping #bushcraft #çıldır #kars #lake #ardahan #karsrail @karsrail #aniharabeleri