Behçet SAATCI

Behçet SAATCI Follow

Resmi instagram hesabıdır.
1999-2019 > Fethiye Belediye Başkanı
#halkınittifakı

http://www.behcetsaatci.com/

18,950 Followers  16 Follow

Share Share Share

Yanımıza sadece Fethiyelileri alarak, Fethiye'nin en güzel yerine villa yapmayı planlayan TOKİ ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yıllar süren hukuk mücadelemizi yansıttığımız Şehit Fethi Bey Parkı'mızdaki panonun kaldırıldığını üzülerek öğrendik. Sayın Osman Gürün! Mevcut yönetime “şube müdürünüz” gibi istediğinizi yaptırtabilirsiniz, ama kötü niyetinizi ve beceriksizliğinizi Fethiyelilerin hafızasından silemezsiniz...
Komşu ilçemiz Çameli'de belediye tarafından yaptırılan taş konaklarda bir akşam misafir olun ve bir belediye başkanının şehrin kaderini nasıl değiştirdiğine şahitlik edin.
Her konuda ülkemize hakim olan biat kültürünün bizleri getirdiği nokta budur.
Belediyesporumuzun kürek şubesine uzun yıllar hocalık yapan, Bulgaristan uyruklu Luben Hoca ve yetiştirdiği öğrencilerden Barış Vesekci ve Fatih Saatcı ile hasretlik giderdik. Verdiğin emekler için teşekkür ederiz Hocam..
Bugün saat 19:23, bundan bir yıl önce, Fethiyemize kazandırdığımız bölgemizin en büyük parkı olan Şehit Fethi Bey Parkı’nın açılış yıldönümü... Parkı gezerken gördüğüm çocuklarımızın mutluluğu, ailelerimizin huzuru, Saygıdeğer Fethiyeliler’in ve misafirlerimizin keyfi, bizler için büyük sevinç ve onur kaynağı. Bir yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş, baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
Sayın Osman Gürün, Bodrum’da muhtarlara rozet takma töreninde (Bize göre muhtarın partisi olmaz) bizim ‘partili bağımsız’ olduğumuzu söylemiş! Sahiden Osman Gürün; şu partimizi söyle de, biz de bilelim.

Bizim partimiz, doğrunun ve adaletin peşinde, her kesimden sağduyulu insanımızın oluşturduğu, içinde rant ve kibir olmayan “HALKIN İTTİFAKI” hareketiydi. Seçimi son hafta, ‘Kaybedersek, Atatürkümüzün kemikleri sızlayacak’ noktasına getirip, son akşam da atılan mesajla, bir partinin oylarının tamamının aktarılmasıyla aldığınızı bütün Muğla kamuoyu biliyor. Sonuçtan bu kadar emindiniz de, bu bel altı vuruşlardan ne medet ummuştunuz? .

Muğla Halkı, sizden hizmet bekliyor. Nasıl olsa zam yaparak seçilmeye alıştınız. Suyu, ulaşımı, harçları daha da arttırın. Bize yakın durdular diye, bir çok çalışanı oradan oraya sürüyorsunuz. Fethiye’deki has oğlanlarınıza talimat verip, ‘Ne yapın edin, bir şeyler bulun, onu itibarsızlaştırın’ talimatlarınızı duyuyoruz. Nerede kaldı sizin sosyal demokratlığınız? Her şey gücü ele geçirene kadar, sonra aynı değil mi? Hepsini günü gününe not ediyoruz. Zaman hızlı geçiyor! Biz; makam, mevki ve parayla olmadık. Gönülle geldik, gönülle gittik. Verilemeyecek hiç bir hesabımız da yok. Sırtını makama ve partiye dayayanlar bunu bilemez. .

İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı, Adana’yı, Mersin’i almak bir siyasi parti için büyük bir başarıdır. Ancak özellikle, Ankara ve İstanbul Başkanlarımızın siyasi geçmişleri, duruşları size ders olmalı. İnşallah adı “Halk” ama siz ve sizin gibiler yüzünden halktan kopan partinizin, bu Başkanlarımızla birlikte halkla barışı sağlanır.
Bugün Hakkari'de Şehit olan hemşehrimiz Uzman Çavuş Süleyman Yasir Ağır ve silah arkadaşlarına Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.
Fethiyesporumuzu, kardeşim Prof. Dr. Mustafa Saatcı ile ziyaret edip, yeni Başkan Esat Ağabeyimize bu zorlu görevinde başarılar diledik.

#fethiyespor
Yaptırarak, ilçemizden beyin göçünü durdurduğumuz, Fethiye’mizin gururu Belediye Fen Lisemizin öğrencileri, bilimsel gezi için İsviçre’nin Cern şehrindeler... Bu çocuklar ülkemizin  köşe taşları olacaklar. Allah nazardan saklasın...
Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Türkiye artık yeni bir sürece giriyor. Tebrikler İmamoğlu..
Babası sağ olan herkes çocuktur. Babaların mezarı, çocukların beşiği olurmuş. Bütün babalara, sağlıklı ve mutlu uzun bir ömür dilerim. Babalar günümüz kutlu olsun.
DSİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Gençler Su Ödülü’nde hazırladıkları proje ile Türkiye Birincisi olarak Stockholm’da ülkemizi temsil edecek olan Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencilerimizin Birsen Beril Bildirici ve Elifnaz Saatcı’yı yürekten tebrik ediyor, öğrencilerimiz bu başarısında büyük emek sahibi olan Okul Müdürümüz Ramazan Sertkaya ve Danışman Öğretmenimiz Ayten Taş’a şükranlarımı sunuyorum. 
Fethiye’nin gençlerine imkan verilirse neler yapabileceklerini bir kez daha görüyoruz. Bu vesileyle bugün karnelerini alan tüm öğrencilerimize ve Milli Eğitim Camiamıza iyi tatiller diliyorum.