Veronika Lančaričová

Veronika Lančaričová Follow

🍀Boho žena je tvůrkyně svého života
Inspirace boho stylem po česku
Obrazy inspirované přírodou
Ženská témata a spiritualita
🌸Kniha Ženství jako dar

http://www.bohozena.cz/

415 Followers  338 Follow

Share Share Share

ŽIVOT JE BAREVNÝ 
Tato fotka vznikla na Colours of Ostrava.
Ráda bych vás všechny pozdravila po delším čase a trochu informovala, co je u mě nového. Hodně jsem se poslední dva měsíce věnovala propagaci knihy, psaní článků, které budou postupně (hlavně na podzim) vycházet, na podzim budou také dvě víkendové akce pro ženy. Domluvily jsme i zajímavé spolupráce (opět ten podzim - přes léto se asi máme hlavně válet). Už brzy půjdou do prodeje první obrázky ode mě a celkově se těším na mnoho novinek z projektu Boho žena. Je toho barevně požehnaně a já už se nemůžu dočkat až vám všechno ukážu.

#bohozena
Poslední dny jsou pro mě tak plné a naplněné a zároveň plné nových pocitů. Vůbec jsem nevěděla jaké to je a takových momentů a pocitů ještě s knihou přijde! Takový podobný příměr je jako s porodem, kdy se žena zaměřuje, aby zvládla porod a pak když už je vse za ní a drží ten svůj uzlicek, ji dochází že to byl jen ten první krok... Napsat knihu byl ten první krok a teď následují ty další, co do knihy napsat za věnování (u toho jsem se hodně pobavila, jak jsem zapomněla se na toto pripravit), propagace, prodeje - a tak dále a tak dále. Pořád myslím na slova jedné ženy, která řekla, že je potřeba o naše semínka pečovat, dodávat jim výživu a zalévat je. A být trpěliví a rozumět tomu, že vše potřebuje svůj správný čas.... #krestknihy #knihaomenstruaci #menstruacevpohode #itstimeforaction #mhd2019 #nomorelimits
Při křtu knihy Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století jsme se sešly 4 (bohužel kvůli čtvercové fotce to nejde vidět): já jakožto autorka knihy, @juditaberkova Juditka, která knihu křtila a uspořádala ji moc krásné společné přání,  @khousnoutdinova Lilia, která krásně povyprávěla co nám v našem životě mohou přinést rituály menarché, tedy oslavy první menstruace. V návaznosti na to pokřtila i druhou knížku Oslava menarché aneb cesta k příjemnější menstruaci. A má největší podpora, spolutvoritelka knihy @ilon.a.bit Ilča. 
Díky moc ženy 😍 
#krestknihy #zenskatemata #zenskakniha #novakniha #menstruace #menarche #menstruacevpohode #menstruation
JE TAK KRÁSNÁ, ŽE NEPOTŘEBUJE ŽÁDNÉ FILTRY (Můžeme to vztáhnout na vše - na fotku, na knihu, na Ilču, která je na fotce @ilon.a.bit )

Jako řeknu vám, je to dobrý to takhle držet slepené, hotové, pohromadě... :) Je toho tolok těch myšlenek a pocitů, že to je asi vše, co jsem schopná nyní říct ( tenhle kousek byl testovací a tak jsme ještě vychytali poslední chybky, aby kniha mohla být úplně "vyňuňaná" 😍 ) Určitě slibuju že brzy posdilim více!!! :)
#mojekniha #nasekniha #vasekniha 😊 #knihaprozeny #zenstvi #menstruace
PROJEKT BOHO ŽENA
Minule jsem nastínila 5 základních témat projektu Boho žena. Dneska půjdeme více do hloubky a ukážeme si, na co se všechno společně můžeme těšit. Co nás čeká a nemine! Ke každému tématu budou články, inspirativní videa, cvičení nebo také mp3 nahrávky - a také setkání naživo!
Jednotlivá témata po směru hodinových ručiček jsou přesně tak, jak se mi postupně vyjevovaly a propojovaly. S posledním, pátým, tématem vše zaklaplo na své místo a já věděla, že projekt je již kompletní. Když jsem tvořila tento obrázek, který propojuje jednotlivých 5 témat, přiznám se, že mě zamrazilo. Všechna témata a tedy i všechna slova mají ve svém základu „boh“, což bylo ve starších slovanských jazycích slovo bůh.
No, myslím, že základy máme postavené pevně.
#boho #bohostyl #bohostyle #bohozena #bohyne #bohemstvi #bohemka #bohatstvi #bohemia
KDO JE BOHO ŽENA? 
Když jsem s projektem zhruba před rokem začínala, propojoval v sobě tři prvky: Boho styl, bohémství a bohyni. Od té doby se vše organicky vyvíjelo a připojily se ještě dvě velmi podstatné roviny. Takto nyní vnímám projekt jako kompletní a usazený na důležitých základech. 
Boho žena tedy je:
🌸 Milovnice boho stylu 🌸 Žena uvědomující si svou jedinečnost, tedy esenci bohyně 🌸 Bohémka
🌸 Žena žijící v bohatství
🌸 Milovnice české přírody, tedy Bohemia

Odkaz na celý článek v biu.
#bohostyle #bohostyl #boho #bohozena #bohemka #bohemstvi #bohyne #bohatstvi #bohemia #ceskarepublika #laskakcesku
COFFEE FOR ME WITH LOVE ;) Kafe venku chutná vždy tak nějak lépe. Kafe jako zasloužená odměna. Dříve jsem to měla tak, že jsem makala a makala, skoro bez pauzy, v domnění, že toho stihnu a udělám více. Ale za jakou cenu? Že je člověk pak úplně vyšťavený a chybí mu energie na to, aby se vlastně radoval, že je to již hotovo. 
Nyní se snažím dělat si odměňování pauzy a díky tomu si zachovávám energii a vlastně i chuť pokračovat. :) Právě jsem odeslala podklady grafikovi k jedné chystané brožuře (vše brzy odtajním). A po dopití kafíčka se vrhám na dopsání článku, který večer zveřejním. 
Tak vám z terasy mávám a přeji krásnou neděli, ať už ji trávíte jakkoli.
#pohodovanedele #nedelnichvilky #nedelnipohodicka #terasa #odmenimse #kava
PŘÍRODA JE NAŠÍM DOMOVEM 
Veškeré opatření, které nyní v zájmu záchrany planety děláme, děláme pro to, abychom zachránili svůj vlastní zadek. Planeta nepotřebuje nás - my potřebujeme planetu. Tedy veškeré prohlášení "dělám to pro dobro přírody" - by mělo znít "dělám to pro dobro lidí" - ona to bez nás zvládne (a možná se bude mít i lépe) ale my bez ní ne... V posledních dnech se hodně nořím do článků, jak zadržet vodu v krajině, neboť přicházejí velké sucha. Celkově se nyní hodně  nořím - hlavně do sebe, abych si dokázala zodpovědět otázky, co s tím a co u sebe změnit. To vše zároveň zvládnout vybalancovat a nebýt ani mrzout, který nechce ráno vstát z postele "protože už nic nemá smysl" a ani přehnaný eko terorista, který je tak vehementní, že všechny leda tak otráví a odradí je od jakýchkoli změn. 
Změny jsou potřeba nejen vnější ale také vnitřní. Být radostní a pozitivně ostatní "nakazit" a tím je inspirovat ke změně. Tak treba: "ten člověk je šťastný a přitom žije minimalistickým způsobem života (tak možná hromadění věcí a nákup spousty oblečení mi tu kýženou radost nepřinesou)" nebo "má malý domeček, zahradu, pěstuje si zeleninu a podívej jak je šťastná - tak že by tohle bylo návodem na štěstí než přepychová vila s bazénem?" A podobně... #radost #minimalismus #jednoduchost #nasdomov #planetazeme #prirodajedomov #stesti
Bílá sobota - bílý les :) Jak dobře člověk zná stromy kytky nebo keře? Mohu odpovědět jen za sebe, moc dobře ne. Zapomněla jsem se dívat na přírodu takovým tím zkoumavym dětským zrakem. Nabyla jsem dojmu, že něco znám  a pak když jsem nyní malovala, došlo mi to. :) Jak vypadají větve vrby, když už kočičky odkvetaji? Rostou listy střídavě nebo vedle sebe ( odborné názvy pro uspořádání listů jsem samozřejmě od matury z bioly úspěšně zapomněla)? Takových otázek jsem si zodpovedela poslední dobou dost. :) Tohle je třeba šťavel, který chutná jak jinak než kysele. Ale snad nikdy jsem si nevšimla, že na jaře takhle krásně kvete! 😍
Tak nám všem přeji ať nejen o Velikonocích necháváme v sobě znovuzrodit vše, co jsme na chvíli nechali pomyslně usnout. Radost, naději nebo třeba dětský pohled na svět... 😊
#velikonoce #les #kvetouciles #bilekvety #jaro #priroda #rozkvet
DÍVAT SE NA TO CO JE, NE NA TO CO NENÍ
Tyhle moudrá slova mě provázejí už nějaký ten čas a slyšela jsem je v jednom videu od mé milé a oblíbené Judity Berkové. Tehdy tyto slova sedly jako prdel na hrnec. Pár dní nazpět jsem se přistihla, jak jsem nespokojená a má nespokojenost plyne z toho, že se vidím už jinde, než jsem nyní. „Dívej se na to, co je a ne na to, co není.“ Uvědomila jsem si, že veškerá naštvanost a nevrlost vychází právě z toho, že se dívám na to, co není a uniká mi to, co je. Zarazila jsem se a zastyděla se, že jsem na chvíli tyto pocity měla. Vrátila jsem se o pár kroků nazpět, abych znovu ucítila VDĚČNOST za to, kde jsem právě teď a tady. Je totiž škoda, když si toho co máme začneme vážit až když to ztratíme. A tak znovu s pokorou děkuji za svůj milovaný byt, práci a mé poslání a také za mé milované přátelé. Právě díky ocenění a vděčnosti toho, co máme nyní, se můžeme posunout blíže tomu, co si přejeme. :)
NEVĚŘÍM JEN NA SLUNÍČKOVÉ DNY
Nedá se násilně snažit být pořád jen v pohodě, nad věcí, veselí nebo pozitivní. Někdy nás to prostě semele. Stejně jako mě poslední dny. Nejdříve mě dorazilo trhání osmičky, pak viróza a nakonec uzavírání účetnictví a hlavně to doplácení. 
Takovou vlnu zoufalství a breku jsem už dlouho nezažila. Propadla jsem se o mnoho pater níže. Měla pocit, že nic nemá smysl. V takových chvílích je skutečně zbytečné říkat si, nic se neděje, vše je v pohodě – v takových chvílích prostě pozitivní myšlení není na místě. Je potřeba si tu situaci naplno prožít, nikoli ji přehlížet. Uznat své pocity, své zoufalství. 
Možná k tomu někdo přistupuje jinak, ale já mám právě takový postup. Věřím totiž, že kdybych danou situaci popřela právě „pozitivním myšlením“ a v určitém ohledu vytěsnila, v budoucnu se na mě může odněkud znovu vyvalit. A i když to nyní bolí, raději si s tím chvíli pobydu, rozklíčuju důvody, proč k tomu došlo, z čeho se mohu poučit a co udělat jinak.  Včera na mě na internetu vyskočil citát, že někdy je potřeba vydat se až na samé dno, protože jsme tam potřebovali něco najít. A hlavně ode dna se velmi dobře odráží, pokud sami chceme a zbytečně do něj nezabředáme. 
Ve chvílích, kdy je mi opravdu ouvej a na takovém dně se ocitám, jsem ale zároveň ve velké pravdě. Cítím, co ve svém životě doopravdy chci a vlastně vidím i návody, co dělat. Když jsem pomyslně zahnána do takového kouta, začínám i jinak přemýšlet a často mě napadají geniální myšlenky.  Ale ať už se nám nad hlavou honí jakékoli mračna, vězte, že slunce znovu vyjde a právě díky prožití si onoho mraku jsme o to více schopni slunce docenit.
NAŠE HRANICE
Ustát si to své a stát si za svým, sám za sebou, je velkým tématem pro mnoho z nás. Poslední dobou jsem zažila několik situací, kdy jsem si uvědomila (ať už z prožitků svých či ze svého okolí), že není možné být jen tou hodnou, ustupovat nebo doufat, že si druzí něco uvědomí sami od sebe. 
Má blízká kamarádka to vystihla moc krásně: " Pořád jsem si nad situacemi, které mě trápily, přemýšlela, snažila se je "čistit" v sobě, lidem odpouštět a věřila jsem, že se jejich chování promění i "vně". Ale nestalo se tak. Pochopila jsem, že dokud jim neřeknu, co se děje a co mě trápí, nevytyčím si své hranice a neřeknu jasné ne, nemůže ta vnější změna nastat." Mé osobní lekce byly o tom, že jsem se málem nechala zatlačit do kouta jen proto, že jsem měla něco jinak než druzí. Málem jsem uvěřila, že bych to měla změnit, že já jsem ta, která to má špatně nastavené a měla by se kvůli toho cítit špatně. Naštěstí jsem se včas zastavila, obhájila si své hranice a řekla potřebné: "ne, takhle ne." Kde jsme přišli k přesvědčení, že my to máme špatně a druzí správně?

A tak vás, ať už procházíte čímkoli, chci podpořit, že říkat ne je v pořádku. Že mít odlišné požadavky a přání, je také v pořádku. 
#nasehranice #zdravenastaveni #postoj #inspirace #uvedomeni