مركز حاميان حقوق بشر

مركز حاميان حقوق بشر Follow

@cshriran

http://www.cshr.org.uk/

26,682 Followers  26 Follow

Share Share Share

‌‎#منهم شکنجه شدم 
هرروز و هر ساعت من هم شکنجه میشوم ،هر چهارشنبه شکنجه مضاعف، خدایا کدام مادر تحمل دیدن فرزندش را در اینحال و روز را دارد.

نبود وسائل گرمایشی، اضافه شدن تعداد زیادی زندانی از زندانهای دیگر که همگی مبتلا به گال هستند.
خدایا رحم کن. 
فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی از رنج خود و فرزندش می گوید.

@shahrvandyar
‫بعد از شکستن سکوت مادر #سینا_قنبری حالا بستگان #عمار_فلاح‌نژاد یکی از کشته شدگان دی‌ماه سال گذشته در اعتراضات شاهین‌شهر سکوتش را شکست و در مصاحبه با مسیح علی‌نژاد روزنامه نگار گفت: عمار پارسال روبروی پایگاه بسیج در شاهین شهر تیر به سرش شلیک شد و جان باخت. اما خانواده به دلیل تهدید و تعهد به نهادهای امنیتی و ترس از بازداشت شدن یکی دیگر از اعضای خانواده سکوت کردند.
این فرد نزدیک به خانواده می‌گوید: «عمار پدر و مادرش را از دست داده و بقیه اعضای خانواده به دلیل تعهداتی که از آنها گرفته شد و از ترس بازداشت سکوت کردند. از همان ابتدا که عمار تیر خورد هم نهادهای امنیتی پیگیر بودند که  خانواده حرفی نزنند  و امسال نیز اجازه برگزاری مراسم را ندادند. »

او می گوید: « عمار پسر شجاعی بود اعتراض داشت و اصلا اهل خشونت هم نبود واقعا مظلومانه کشته و دفن شد. همان روزها وقتی رفتیم غسالخانه برای تحویل جسد یک پسر دیگری به نام حنیف هم تیر خورده بود که خانواده اش برای تحویل جسد آمده بودند.  خانواده ها مدام می‌گفتند این خون‌ها نباید پایمال شود ولی آنقدر فشارها و تهدیدها دلشان را خالی کرد که همه سکوت کردند. »
📍بهزیستی آموزش رقص در مهدکودک را ممنوع اعلام كرد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاكيد كرده كه ارائه خدمات آموزشی در مهدكودك ها بايد "متناسب با موازین اسلامی و شرعی" باشد و گفته:

آموزش‌هایی همچون رقص در مهدها ممنوع بوده و با مهدهای متخلف برخورد می‌شود.
.
مادر ⁧‫#سینا_قنبری‬⁩ بعد از یک سال در گفتگو با مسیح علی‌نژاد روزنامه نگار، سکوتش را شکست. فاطمه مالایان نژاد می‌گوید؛ «پسرم خودکشی نکرده،در زندان کتک خورده بود،  وقتی جنازه پسرم را گرفتيم نميگذاشتند حرف بزنم.ولی كاش حرف زده بودم.ميخوام بي‌گناهي سينا به همه ثابت بشه تا دل من آروم بشه.»
سینا قنبری در تظاهرات دی ماه بازداشت و راهی اوین شد نهادهای امنیتی اعلام کردند که او خودکشی کرد اما مادر سینا قنبری می‌گوید پسرم وقتی بازداشت شد خودش هم از زندان به من زنگ زد و گفت که کتک خورده، ولی با اینکه کتک خورد روحیه‌اش بالا بود. بعد از چند شش روز ماموران درست در روز تولد ۲۲ سالگی سینا به من زدن گفتن بیا فرزندت خودکشی کرده. بچه من از یک ماه قبل برای روز تولدش نقشه کشیده بود چطور ممکنه روز تولدش در زندان خودکشی کند، من  نمی‌بخشم کسانی را که حتی یک درصد هم باور کرده باشند که سینا خودکشی کرده. 
من می‌خواهم حرفم پخش بشه. ميخوام بي گناهي سينا به همه ثابت بشه تا دل من آروم بشه. ميخوام حق سينا و بي گناهيش گرفته بشه تا دل من آروم بشه.

مسیح علی‌نژاد با انتشار عکس و سخنان مادر سینا قنبری نوشته:
از خانواده‌های کشته‌شدگان دعوت کنیم سکوت‌شان را بشکنند،فیلم‌ها و عکس‌هاو حرف‌هاشان را از ⁧‫#تظاهرات_دی‌ماه‬⁩ پخش کنن و اجازه ندهند زیر فشار حکومت و حمله اصلاح‌طلبان و سکوت روزنامه‌نگاران پرونده قتل فرزندان‌شان دفن شود.
مادران و پدران و خانواده‌هایی که سکوت کرده‌اند به شدند عذاب وجدان دارند. بعد از شکستن سکوت تنهای‌شان نگذاریم، سرزنش‌شان نکنیم، برای مادر ⁧‫#سینا_قنبری‬⁩ بنویسیم تا از بار اندوه و عذاب وجدانش کم شود و کاش فعالان مدنی و خانواده‌هایی که قوی تر شده‌اند بنویسند و حامی‌شان باشند.
علیرضا زمانی در انتشار اخبار زندانیان و  پخش گزارش‌های مردمی اعتراضات خصوصا اعتراض کارگران هفت‌تپه فعال بود حالا از آزار خانواده‌‌اش خبر داد.
آزارهای خانواده‌های فعالان سیاسی، منتقدان و مخالفان حاکمیت  که بارها توسط وزارت اطلاعات صورت می‌گیرد.
#عسل_محمدی، فعال دانشجویی و عضو تحریریه نشریه «گام»، اعلام کرد حاضر است درباره آنچه که در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز در مورد #اسماعیل_بخشی و #سپیده_قلیان شنیده و دیده است، شهادت بدهد.
دو سرباز مرزبانی ارتش در اثر انفجار مین در مرز با عراق کشته شدند

مدیرکل امنیتی استانداری کرمانشاه اعلام کرد که شامگاه دوشنبه ۲۴ دی ۲ تن از سربازان مرزبانی ارتش در حین گشت‌زنی با موانع مرزی برخورد کردند و به دلیل انفجار مین‌هایی که از زمان جنگ ایران با عراق در منطقه باقی مانده جان خود را از دست دادند. به گفته بهرام فاضلی‌زاد سربازان در حال گشت و کمین در جدار مرزی ایران و عراق بودند که به دلیل نامساعد بودن هوا وارد محدوده مین‌گذاری می‌شوند و با این موانع مرزی برخورد می‌کنند. به گفته این مقام مسئول بارش باران سبب جابجایی مین‌ها شده است. یکی از سربازان اصفهانی و دیگری مشهدی بود.
@iranwithoutlandmines
#امیرحسین_محمدی_فرد و #ساناز_الهیاری از اعضای هییت تحریریه نشریه گام که به پوشش خبری اعتراضات و اعتصابات کارگری میپرداختند از تهران به بازداشتگاه اطلاعات اهواز منتقل شدند.
ریچارد رتکلیف، همسر ⁧‫#نازنین‌زاغری‬⁩ در کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت، اطلاعات سپاه از نازنین زاغری خواسته در ازای آزادی، برای جمهوری‌اسلامی در بریتانیا جاسوسی کند، و اگر قبول کند خودش و خانواده‌اش در امان خواهند بود.
شیرین عبادی و ریچارد ردکلیف در مورد نرگس محمدی و نازنین زاغری با مطبوعات صحبت می کنند
کنفرانس مطبوعاتی در مورد نرگس محمدی و نازنین زاغری تا دقایقی دیگر شروع می شود