Düzce Teknopark

Düzce Teknopark Follow

http://www.duzceteknopark.com.tr/

6,238 Followers  2,737 Follow

Share Share Share

BİGG DÜNYA 1.Aşama Eğitim Programının ilk gününde "Pazarlama ve Müşteri Konumlandırma" ile ekiplerimizin eğitim programı başladı...
Düzce KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin’ı makamında ziyaret ederek, Düzce Teknopark, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ve DÜSİMER tanıtımı yapıldı.

BİGG ve COSME projelerimiz konusunda bilgilendirmeler yapıp, ikili işbirlikleri konusunda görüşmeler gerçekleştirilerek ziyaretimiz tamamlandı.
1512 "BİGG DÜNYA - Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Programı" tanıtım ve bilgilendirmesi üniversitemiz son sınıf öğrencilerine gerçekleştirildi.
Türk Telekom İl Müdürü Sn.Muzaffer OKTAY ile ikili işbirlikleri üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
Üniversitemiz akademisyenlerine yönelik TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Programı bilgi günü, akademisyenlerimiz ve doktora öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Düzce İl Genel Meclisi Üyeleri Teknopark'ımızı ziyaret etti. Düzce İl Genel Meclisi Üyelerine ziyaret sırasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Müdürümüz Dr.Öğr.Üyesi Özkan ŞAHİN, ve Genel Sekreterimiz Öğr.Gör. Emrah YILMAZ, Teknopark'ımızda gerçekleştirilen faaliyetler ve teknopark firmalarımız hakkında bilgi verildi. Düzce İl Genel Meclisi Üyelerine ziyaret ve görüşlerinden dolayı teşekkür ederiz.
İTÜ Arı Teknokent'te gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Mevzuat Eğitimi'ne katıldık. Eğitimde Uzmanlar tarafından Teknokent firma kabul süreçleri, Teknokent teşvikleri ve Vergi Muafiyetleri konularında sunum gerçekleştirildi.
Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliği ile gerçekleştirilen “TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programı’na” teknoloji tabanlı yeni bir iş fikri olan ve belirtilen şartları sağlayan girişimci adayları 12 Ekim 2018 tarihine kadar ilgili web sitesinden başvurabilmektedirler.

Başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonrası BİGG DÜNYA programına kabul edilen girişimci adayları Düzce Teknopark Kuluçka Merkezi’nde iş planlarına yönelik eğitim ve mentörlük hizmeti alarak, uygun bulunan iş planları TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği – BİGG kapsamında değerlendirilmek ve 200.000 TL  hibe desteği almak üzere TÜBİTAK’a gönderilecektir.
Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi / Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Akademisyenlerinden Dr.Öğr.Üyesi Hasan ÖZDEMİR hocamızın çalışma alanları kapsamında toplantı gerçekleştirdik.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Teknoparkımıza ziyaret gerçekleştirdi. 
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Düzce Teknopark’ı ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Düzce Teknopark Yönetim Kurulu Ofisi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin ile Realkom Genel Müdürü Mutlu Kayan ve Genel Sekreterimiz Emrah YILMAZ katılım sağladı.

Genel Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, bina projesi ve çalışma ofisleri hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’i ve beraberindeki heyeti bilgilendirdi. Sonrasında Düzce Teknopark’ın yapısı, yürüttüğü faaliyetleri ve projeleri hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

Üniversite-Sanayi iş birlikleri ve öğrencilere yönelik düzenlenen girişimcilik faaliyetlerimizin tanıtımı yapıldı. 
Bilgilendirme sunumu ve karşılıklı hediye takdiminin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ve beraberindeki heyet, Küçük Mehmetler Köyü’ne geçerek Düzce Teknopark’a tahsis edilen arazide incelemelerde bulundu.
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği - KÜSİ kapsamında, DEBOİL Düzce Madeni Yağ firmasını ziyaret ettik. TÜR Belgelendirme, Ar-Ge Destek Programları,KUSİP ve üniversite-TTO-sanayi olarak yapılabilecek işbirlikleri üzerine görüştük.

Bizi ağırladıkları için teşekkür ederiz.
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği - KÜSİ kapsamında, GEP Yeşil Enerji firmasını ziyaret ettik. TÜR Belgelendirme, Ar-Ge Destek Programları,KUSİP ve Üniversite-TTO-Sanayi olarak yapılabilecek işbirlikleri üzerine görüştük.

Bizi ağırladıkları için teşekkür ederiz.