DyvenSvit

DyvenSvit Follow

Молодіжний християнський портал

http://dyvensvit.org/

868 Followers  446 Follow

Share Share Share

Ефесян 2, 18-19: “На що схоже царство Боже? До чого б мені його прирівняти? Воно схоже на гірчине зерно”

Чи думали колись, як багато насправді заховано в зернині? Здається, що з такої крихти нема користі. Та, якщо вона потрапляє в родючий грунт, то вона зароджує життя, яке дає свої плоди.

Нам у  повсякденні, у щоденних клопотах далеко не завжди просто впевнено триматися дороги до Царства Божого. Воно здається чимось фантастичним, його нам складно уявити. Та, думаючи про зустріч із Богом, мусимо завжди пам’ятати, чи проросте Господнє Слово в нашій душі, чи станемо ми плодючим “грунтом”, який дасть життя зернам, посіяним для вічного життя?

Святе Письмо з розважанням на 15 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017947/
#Святе_Письмо
Євреїв 7,22: “Ісус став запорукою кращого союзу”

Пригадуєте, коли в дитинстві робили щось із того, що точно знали – не дозволено, то потім довго продумували, як пояснити батькам свій проступок. Ще краще, якщо була поруч бабуся чи ще хтось довірений, хто вмів знайти слова, які згладжували ситуацію. І тоді, за посередництва когось мудрішого, легше знаходили вихід із, як на той час здавалося, безвихідної ситуації.

Ісус став посередником між нами, грішними, і Небесним Отцем. Він Своєю жертвою розбив стіну ворожнечі, яка виросла через гріх, коли, після вигнання з Раю, людство втратило шанс на вічне життя.
Тож ми, як і колись у дитинстві,  після свого непослуху шукаємо мудрого і милосердного Посередника. І Він – завжди готовий допомогти, якщо лише розкаємося і попросимо.

Святе Письмо з розважанням на 14 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017945/
#Святе_Письмо
Йоана 1,51: “Істинно кажу вам: побачите небеса відкриті і ангелів Божих, як вони возходять та сходять на Сина чоловічого”

Коли в нашому житті має відбутися якась поважна подія, ми готуємося до неї заздалегідь. Особливий настрій наповнює нашу душу, ми прокручуємо в думках, як пройде цей важливий для нас день. Ніколи не йдемо спонтанно, зібрані як завгодно, непричесані…

Цікаво… Зустріч із Господом – неминуча. І не знати цього – нереально. Так, нам не відомий ані день, ані година. Але ж відбудеться! То чому не бути завжди готовими зустрітися з  Богом?  Чому не виділяти хоча б трохи часу щоденно для підготування до цієї, без перебільшення, найвагомішої події у нашому житті?

Святе Письмо з розважанням на 13 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017934/
#Святе_Письмо
Луки 21,6: “Надійдуть дні, коли з усього, що ви бачите, не лишиться камінь на камені, що не був би перевернений”

Кожен у своєму житті старається створитти міцну основу. Всіма зусиллями намагаємося вибудувати для себе, своєї сім’ї те, що здається міцним чи, за людськими мірками, навіть вічним. Та часто, будуючи свою земну “фортецю”, забуваємо про духовні підвалини. А лише вони справді вічні.

Земне, тобто матеріальне, – тлінне і легко знецінюване. Погодьтеся, те, що для нас було надважливе п’ять-десять років тому, вже нині здається смішним чи не вартим навіть уваги. Тому так важливо свої зусилля, час спрямовувати на зростання і збагачення душі, зближення з Господом задля вічного щастя.

Святе Письмо з розважанням на 12 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017932/
#Святе_Письмо
Луки 21,17-18: ” Вас будуть ненавидіти всі за моє ім’я. Але й волос з голови у вас не пропаде”

Нам здається, що бути вірним Христові дуже просто. Все проти чого потрібно протистояти – це лише власні гріхи і спокуси, які остерігають нас. Так, нам пощастило, що зараз – не переслідувані.  Можемо відкрито йти до церкви, говорити про свою віру, молитися, свідчити про Бога в нашому житті.

Та є країни, де за віру в Христа жорстоко страчують, переслідують, катують. Там бути християнином – справжній героїзм. Та навіть під страхом жорстокої смерті люди не зраджують Спасителя.

То чому ми, не маючи жодних перепон для своєї віри, так часто ігноруємо вчення Ісуса Христа і лінуємося йти за Ним?

Святе Письмо з розважанням на 11 грудня
 https://dyvensvit.org/bible-daily/1017928/
#Святе_Письмо
Луки 20, 38: “Бог – не Бог мертвих, а живих”

Що з того, що носитимемо постійно в руках вервичку чи молитовник, якщо ненавидітимемо всіх довкола? Що з того, що старанно відвідуватимемо церкву, якщо не помічатимемо чужої біди? Яка користь із того, що достеменно знатимемо всі молитви, імена всіх святих, якщо засуджуватимемо свого ближнього?

Віра…

В ній замало бути теоретиком. Недостатньо наосліп йти, не бачачи дії Бога в інших людях.
Віра вартісна лише тоді, коли вона жива. Коли своєю поведінкою щодо інших свідчимо: я вірю в любов Господа, бачу її в своєму житті, тому й ділюся цим багатством з іншими.

Святе Письмо з розважанням на 10 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017922/
#Святе_Письмо
Ісус зцілює незрячого, але каже: “Віра твоя спасла тебе”. Сліпий здатен прозріти тому, що його віра була настільки міцною і глибокою.

Усе в нашому житті дається нам за нашою вірою. Бо віра – це неймовірна сила, здатна діяти навіть всупереч законам людської логіки.

Якщо Ти просиш і віриш – Бог не зможе не вислухати. Віра – це те, що виростає із постійної духовної праці над собою, світла і любові, якими свою душу наповнюємо.

Святе Письмо з розважаннями на 9 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017937/
#святе_письмо
У наших щоденних турботах плануємо на завтра, на тиждень наперед, на рік. Намагаємось розмістити все на свої місця, щоби встигнути, осягнути, надолужити…

Ні, в цьому немає нічого поганого, якщо лише серед переліку усіх наших справ є місце для найважливішого – часу для Бога.

Здається, що пріоритетнішими є справи фізичні, які стосуються конкретних проблем. Натомість значно глобальнішими є справи нашої душі. Час, поки душа перебуває у тілі, чітко визначений. І тіло є дарунком-інструментом для реалізації завдань нашої душі.

Неважливо, якими здобутками ми пишались, важливо, чи встигли ми за життя  виконати свою місію.

Святе Письмо з розважаннями на 8 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017915/
#святе_письмо
Сьогодні Церква шанує пам’ять св. Катерини. Історії її мучеництва вражає. Маючи усе, дівчина відмовляється від благ цього світу заради Христа.

Здавалось би, значно “мудрішим” рішенням було би влаштувати своє життя, вийти заміж за імператора і жити в почестях і достатку. Подумаймо лише, як багато дівчина пожертвувала, щоби свідчити свою відданість Богу.

У наш час також вистачає на дорозі кожного з нас жертв і викликів. Багато пропозицій стають справжніми тестами нашої витривалості та віри.
Однак життя святих може стати чудовою підтримкою для нас в складних ситуаціях – вони переходили через найскладніші муки захищаючи свою віру і віддданість.

Святе Письмо з розважаннями на 7 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017904/
#святе_письмо
В наш час особливо гостро відчувається брак тих людей, які готові бути живим свідченням віри. Жити так, як говориш і свідчиш – насправді дуже непросто у світі, повному спокус, світі, де нам пропонують усе купити і продати, де комфорт і задоволення потреб – передусім.

Але світ був завжди таким і слова апостола не втрачають актуальності: нам треба добрих наставників, які вміли і могли б вчасно настановити і виправити. Але ж чи ми готові слухати критику і застереження сьогодні? Готові дозволити комусь вказати на свої помилки і недоліки?

Святе Письмо з розважаннями на 6 грудня
https://dyvensvit.org/bible-daily/1017824/
#святе_письмо
2 Тм. 4, 9–22. «Проте, Господь став при мені й підкріпив мене, щоб проповідь здійснилася через мене»

Ми часто говоримо про свої слабкості, обмеження, свою гріховність, але для Бога це цілковито неважливо. Для Бога головне, щоб ми повірили в Нього і саме через нашу віру Бог може нас скріплювати й перемінити.
Господь вірить в кожного з нас, переконаний у наших спроможностях, бо саме Він нам їх дав. Бог певний того, що для нас це можливо.  Проблема завжди з нашого боку, ми непевні в собі. Що зі своїми обмеженнями та слабкостями здатні свідчити і проповідувати про Бога, а де вже там робити ті діла, які чинив Ісус Христос!

Придивімося до себе. Які б ми не були, але Ісус Христос через своє воскресіння визволив нас від неволі гріха і зробив здатними до свідчення про Нього.
Владика Венедикт

Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
 https://dyvensvit.org/bible-daily/1017822/
#святе_письмо
Обрати кращу частку для себе…

Ми впродовж всього життя балансуємо між задоволенням своїх потеб тілесних і душевних. Звісно, потреби фізичні – очевидні. Натомість духовність – невидима, незмірна, іноді здається, що й малозначима.
Дві жінки – рідні сестри зустрічають Ісуса і обидві по-різному. Готуючись до Різдва – приходу Ісуса у наше життя, можемо також вибрати різні способи, як приготуватись.

Чи не більшість з нас стане подібна до Марти: буде клопотатись про все на світі. І чи не варто нам просто зупинитись, щоби сісти в ногах Спасителя і слухати Його?

Святе Письмо з розважаннями на 4 грудня
 https://dyvensvit.org/bible-daily/1017820/
#святе_письмо