Emin Travel

Emin Travel Follow

Emin Travel 2016 yılında Emin Şirketler Grubu bünyesinde A grubu seyahat acentası olarak faaliyetlerine başlamıştır.

https://www.emintravel.com/

440 Followers  8 Follow

Share Share Share

#HayırlıCumalar
#Repost @eminevim
17 Ağustos 1999’da yaşanan ve tüm ulusumuzu derin acılara boğan Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyoruz. #17Ağustos1999 #Eminevim
Seyahat etmenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Siz yolculuğun keyfini en çok hangisi ile çıkarıyorsunuz?
Şeyh Zayed Camii'nin mimarisi farklı İslam Medeniyetler'inden birçok izi taşıyor. 30.000 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede olan Merkez Avlu Pakistan'da bulunan Badshahi Camii ve Fas'ta bulunan 2. Hasan Camii'den esinlenerek tasarlanmıştır. Avlunun dört bir köşesinde 107 metre uzunluğunda Mısır, Kuzey Afrika ve Osmanlı mimarisi izlerini taşıyan minareler yer alır.
#Bereketli #mutlu #huzurlu haftalar dileriz.
#Repost @eminevim 
Milletimizin başı sağolsun! #ErenİyikiVarsın
Medine’nin kuzeyindeki yedi mescide verilen isimdir. Yedi mescidler hendek savaşında Peygamber efendimizin namaz kıldığı, savaşı gözetlediği yerlere yapılan yedi adet küçük mescidden oluşmaktadır.
Yedi Mescidler, Hendek savaşının ardından yaptırılan yedi adet mescittir. Yedi mescidler denilen yedi küçük mescidden oluşan bu mescidler Hz. Selman, Hz. Ebubekir, Hz. Omer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz.Fatıma, Hz.Sa’d b.Muaz için yapılmıştır.
Seyahat etme; düşüncelerimizi değiştirmek, ön yargılarımızdan kurtulmaktır.” (Anatole France)
#HayırlıCumalar
Peygamber efendimizin Medine'ye gelirken durduğu Ranuna denilen yerde, öğle namazı vakti gelmişti. Burada yanında bulunanlarla birlikte Cuma namazı kıldı ve hutbe okudu. Peygamber efendimiz ilk defa kıldığı Cuma namazı budur. İlk okuduğu hutbe de burada okuduğu hutbedir. Şimdi bu yerde "Mescid-i Cuma" adıyla büyük bir cami bulunmaktadır.
Kıblenin Mescid-i Aksa’dan Kabe’ye çevrilmesi sırasında Hz. Peygamber’in içinde namaz kıldırdığı camidir.

Medine’nin kuzeybatısındaki Vebere harresinde ve Mescid-i Nebevi’nin 5 km. uzağındadır. İlk adı, içinde bulunduğu kabile bölgesinden dolayı Beni Selime Mescidi iken Resul-i Ekrem’in burada öğle veya ikindi namazını kıldırdığı sırada nazil olan Bakara suresinin 144. ayeti uyarınca kıblesini Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dan Kabe’ye çevirmesi üzerine “iki kıbleli mescid” anlamına gelen bugünkü adını almış, o tarihten sonra Hz. Peygamber’in unvanları arasına da “imamü’l-kıbleteyn” eklenmiştir.
#HayırlıCumalar