Erdek Belediyesi

Erdek Belediyesi Follow

Erdek Belediyesi resmi Instagram hesabıdır.
Official Instagram account of Erdek Municipality.

http://www.erdek-bld.gov.tr/

837 Followers  22 Follow

Share Share Share

Milli Mücadele döneminde tüm ülkemizde yakılan kurtuluş meşalesi 18 Eylül 1922'de Erdek'te zaferle sonuçlanmıştır. 
Son kale olan Erdek'imizin kurtuluş gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kadını, erkeği ve çocuğuyla zor şartlarda büyük bir kahramanlık göstererek vatan topraklarının bağımsızlığı için mücadele eden, bu uğurda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
KOMŞUNA DESTEK OL! 
İlçemizde ani yağış nedeniyle yaşanan sel felaketinden dolayı, ağır hasar gören kırsal mahallelerimize yardım kampanyası başlatılmıştır.
Evlerini su basan, yolları kapanan, zor durumda olan vatandaşlarımıza, tüm duyarlı halkımızın süpürge, faraş, kazma, kürek vb. her türlü temizlik malzemeleri ve yardım için  Belediyemiz Halk Masasına Başvurmaları rica olunur.
#30AğustosZaferBayramı 
@mimarhuseyinsari
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü ilçemiz Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören ile kutlandı. Tören öncesinde TCG AKÇAKOCA Komutanı Dz. Bnb. Gökmen GÜNDOĞDU, TCG AKÇAKOCA B.Ç Dz. Bnb. Ufuk ŞENGEZ, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI'yı makamında ziyaret etti. 
Ziyaretin ardından, protokol üyeleri, İlçemiz Kaymakamlığında düzenlenen bayramlaşmaya geçti. 
Törene; Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Garnizon Komutanı Dnz. Albay Ateş KALKAN, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Sefa ARSLAN, Erdek İlçe Jandarma Komutanı J. Bin. Volkan KOCATÜRK, Erdek İlçe Emniyet Müdürü Mehmet ÇATAK, Cumhuriyet Halk Partisi 1. Ve 2. Dönem Milletvekili Sn. Hasan Tahsin UZUN, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, ilçemiz Nerime Yüksel Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu folklor gösterisi ile devam etti. İlçemizde düzenlenen 30 Ağustos kutlama programı, geçit töreni ile son buldu. 
Törenin ardından; Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Ateş KALKAN, protokol üyelerini TCG  AKÇAKOCA ( M - 268 ) gemisinde ağırladı.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 1919'da başlattığı milli mücadele süreci, yüce milletimizin fedakarlığı ve kahraman Türk askerinin eşsiz cesareti ile 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmıştır. 
30 Ağustos, Türk Milletinin hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğinin, sonsuza kadar var olacağının bütün dünyaya kanıtlandığı tarihtir. 
Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 96. yıldönümünde, başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm Türk ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
Mübarek Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlar, Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennileri ile saygı ve sevgilerimi sunarım.  Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü eleştirebilmek için; Önce hayatını vatanın için feda etmeyi göze alacaksın, ömrünü cephelerden cepheye koşarak geçireceksin, 2 binden fazla kitap okuyacaksın, vicdanı hür, aklı başında, bilime inanan bir insan olacaksın. Belki o zaman yaptıklarını sorgulama hakkınınız olabilir. Lakin;  hiçbir şekilde bu ülkenin kurucusu, milyonlarca insanın maneviyatı Mustafa Kemal ATATÜRK'e hakaret edemezsiniz! 
Kadınlara tüm ülkelerden önce hak ve özgürlük tanıyan, her fırsatta annelerden, kadınlardan ve kız çocuklarının eğitiminin öneminden bahseden ATATÜRK'e, onun sayesinde şuan özgür bir şekilde yaşadığını unutarak hakaret ve küfür eden #Safiyeİnci'yi kınıyor, bir an önce tutuklanarak en ağır cezayı almasını temenni ediyoruz. 
#İzindeyizBüyükAtatürk
19 - 20 - 21 Temmuz 2. Erdek Zamanı Aşk Festivaline herkesi bekliyoruz. 💞💞 🎶🎉 #ErdekZamanıFestivali
#RoberHatemo
( Cumhuriyet Meydanı - 22:00 ) @roberhatemoreal
19 - 20 - 21 Temmuz 2. Erdek Zamanı Aşk Festivaline herkesi bekliyoruz. 💞💞 🎶🎉 #ErdekZamanıFestivali
2. ERDEK ZAMANI AŞK FESTİVALİ PROGRAMI

19 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE

Festival boyunca her gün 15:00-19:00 saatleri arasında ilçemiz Cumhuriyet Meydanında Halk Pazarı, Kitap İmza Etkinlikleri, Nostalji Film Gösterimi, Müzik

19.00-19.30 AÇILIŞ KORTEJİ (Öğretmen Evi Önü-Cumhuriyet Meydanı)
19.45-20.00 AŞK FESTİVALİ DANS GÖSTERİSİ 
20.00-21.00 SÖYLEŞİ (AŞK VE ERDEK, MODERATÖR:ÖNDER BALIKÇI KATILIMCILAR AHMET MEKİN, EROL TEZEREN,PROF.DR. ABDÜLKADİR ÇEVİK YER: CUMHURİYET MEYDANI) 
21.00-24.00 ROBER HATEMO KONSERİ, CUMHURİYET MEYDANI

20 TEMMUZ 2018, CUMA

18.00-19.30 BANDIRMA ÖZEL ROYAL HASTANESİ-ERDEK BANBİS BİSİKLET TURU 
19.00-19.30 MİNİKLER BALE GÖSTERİSİ, ROMAN OYUNLARI GÖSTERİSİ, TANGO-VALS DANS GÖSTERİSİ 
20.20-21.00 AŞK FESTİVALİ DANS YARIŞMASI 
21.00-22.00 '' YAŞAMAYA DAİR'' TİYATRO, GENCO ERKAL 
22.00-24.00 ÇERKEZ DÜĞÜNÜ, DÜŞLER PARKI, ALAATTİN MAHALLESİ

21 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ

13.30-15.00 BANDIRMA ERDEK YELKEN KULÜBÜ YELKEN YARIŞMASI 
15.00-16.00 GÖNÜLLÜ KATILIMLI DENİZ TEMİZLİĞİ (ERDEK LİMANI) 
19.30-19.50 ERDEK KÜLTÜR VE SANAT PLATFORMU ŞİİR DİNLETİSİ
19.50-20.00 ''BENİM GÖZÜMDEN ERDEK'' RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ, CUMHURİYET MEYDANI 
20.00-21.00 PANEL ( Erdek'te Aşk, Mutluluk ve Gençlik 
KATILIMCILAR :GENCO ERKAL, ARİF ERKİN, BEYHAN TÜRER YER:CUMHURİYET MEYDANI ) 
21.00 - 22.00 AŞIKLAR YARIŞIYOR
ERDEK SİZİ ÇAĞIRIYOR ! 
2. Erdek Zamanı Aşk Festivali'nde yok yok. 19 - 20 - 21 temmuz 2018 tatihlerinde Erdek'te sanatın, kültürün, aşkın tadını doya doya çıkaracağız ve tarihin tozlu sayfalarını karıştıracağız. Burada yaşamış, burada büyümüş, ilk aşklarını burada yaşamış sanatçılarımızla bir araya geleceğiz. 
Haydi şimdi ERDEK ZAMANI! ❤💛💙💚💜❣💞💝💕💖💗💓💕💕💕 #Erdekzamanı
ERDEK ZAMANI AŞK FESTİVALİ
19 - 20 - 21 TEMMUZ 🎵🎶❣