Erdek Belediyesi

Erdek Belediyesi Follow

Erdek Belediyesi resmi Instagram hesabıdır.
Official Instagram account of Erdek Municipality.

http://www.erdek-bld.gov.tr/

906 Followers  23 Follow

Share Share Share

BAŞKANIMIZDAN ÖĞRETMENLERİMİZE ZİYARET 
Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, geçtiğimiz gün kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçemiz merkez ve kırsal mahallelerimizdeki mevcut okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizi ziyaret ederek, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutladı. 
Tüm öğretmenlerimize Mustafa Kemal ATATÜRK imzalı kalem ve not defteri armağan eden Başkanımıza, öğretmenlerimiz, bu özel günlerinde hatırlanmanın ve geçtiğimiz gün gerçekleştirdiğimiz öğretmenlerimizin adına 335 adet ağaç dikimi etkinliğinden dolayı mutluluklarını ve teşekkürlerini dile getirdiler.
BELEDİYEMİZ TARAFINDAN İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZİN ADINA 335 ADET AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
İlçemiz Alaaddin mahallesinde bulunan Düşler Parkında; 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin adına 335 adet ağaç dikimi yapılmıştır. 
Ağaç dikim etkinliği, ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 
Tükettiklerimiz ile doğa üzerinde yarattığımız tahribat her geçen gün artmaktadır. Yeni fidanların toprakla buluşmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Düşler Parkında bulunan alana diktiğimiz ağaçlar da, tıpkı öğretmenlerimizin; sevgisiyle, emeğiyle yeşerip, büyüyen çocuklarımız gibi büyüyecekler. 
#YEŞİLİSEVELİM #DOĞAYIKORUYALIM
Adı Erdek! Gözü kapalı idi. Damlamızı damlattık, iğnemizi olduk. Şimdi uyuyoruz. Uyanınca karnımızı doyuracağız. 
Havalar soğudu, sokak hayvanlarına sahip çıkalım! 
TEK İSTEDİKLERİ SEVGİ VE KARINLARININ DOYMASI. 
Unutmayalım; Sevgi iyileştiricidir.
ŞİDDET DOLU BİR TOPLUMA HAYIR!  Erdek'te esnafımız tarafından bakılan,  herkes tarafından sevilen ve ilgi gören bu dostumuz dün akşam saatlerinde bir cani tarafından boynundan bıçaklanmıştır.
Korkup kaçan dostumuz bu sabah bulunup, belediyemiz veteriner ekiplerine teslim edilmiştir. 
Veterinerlerimiz dostumuza gerekli tedaviyi uygulamış ve şu anda dinlenmektedir. İyileştikten sonra doğal ortamına bırakılacaktır. 
BU DÜNYA HEPİMİZİN, HİÇBİR CANLININ YAŞAMA HAKKINI ELİNDEN ALAMAYIZ! 
#HayvanlaraŞiddeteHayır
Türkiye Cumhuriyeti; Tüm varlığını kaybetmek üzere olan, karanlığa gömülmüş, yıkık denilen bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanmak için giriştiği milli mücadele ile elde edilen büyük bir zaferin sonucunda kurulmuştur.
Bu öyle büyük bir zaferdir ki, bu zafer uğruna nice evlatlar gözünü bile kırpmadan vatan için can vermiş, nice ana gözü yaşlı, içi yanarak vatan sağ olsun demiş, nice çocuk yetim kalmıştır. 
Bu zafer; Şehitlerimiz kanı, gazilerimizin şeref payı, analarımızın duaları ile kazanılmıştır. 
İşte bu yüzden; Türk milleti,  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ten emanet kalan Türkiye Cumhuriyeti’ni barış, huzur ve adalet dolu yarınlara ulaştırmak  için her zaman çalışacak, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışıklı yolunda yürüyerek, onun ilke ve inkılaplarını  sonsuza dek yaşatacaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canından yüce bilerek, vatanı için kanlarını bu topraklara dökmüş tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. 
Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı

#29Ekim #EnBüyükBayram #CumhuriyetBayramı #1923 #EbediBaşkomutan #UluÖnder #GaziMustafaKemalAtatürk #kutluolsun
" Efendiler; 
Yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz. " 
Mustafa Kemal ATATÜRK
28 Ekim 1923 
#Erdek #29Ekim #Cumhuriyet
Belediyemiz bünyesinde görevli Veterinerimiz ve Haytap (Hayvan Hakları Federasyonu) gönüllüleri ile birlikte Bursa'dan alınan mamalar, barınağımıza teslim edilmiştir.
🐕🐈
Tam da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde belediyemize sığınmış minik dostumuz. Gelene geçene bakıyor. 😍🕊
Sık sık hayvanlara yönelik şiddet haberleri ile karşılaşmaktayız. Ne yazık ki bu haberlerin çoğu acı ölümler ile sonuçlanmaktadır. Sokaklara terk edilen, eziyet edilen, aç bırakılan ve hatta hayvanlar susuz kalmasın diye  konulan tasları bile fırlatarak, yalnız bırakılan hayvanların da tıpkı bizler gibi yaşama hakkı olduğunu unutmamalıyız. 
Nefes alan her canlıya karşı sorumluluklarımız olduğunun bilincine vararak, bu dünyada birlikte var olduğumuzu unutmadan yaşamalıyız. 
Bu duygu ve düşünceler ile 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nü kutluyor, hayvanlara karşı yapılan eziyetin son bulmasını temenni ediyorum. 
Mimar Hüseyin SARI 
Erdek Belediye Başkanı
Milli Mücadele döneminde tüm ülkemizde yakılan kurtuluş meşalesi 18 Eylül 1922'de Erdek'te zaferle sonuçlanmıştır. 
Son kale olan Erdek'imizin kurtuluş gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kadını, erkeği ve çocuğuyla zor şartlarda büyük bir kahramanlık göstererek vatan topraklarının bağımsızlığı için mücadele eden, bu uğurda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
KOMŞUNA DESTEK OL! 
İlçemizde ani yağış nedeniyle yaşanan sel felaketinden dolayı, ağır hasar gören kırsal mahallelerimize yardım kampanyası başlatılmıştır.
Evlerini su basan, yolları kapanan, zor durumda olan vatandaşlarımıza, tüm duyarlı halkımızın süpürge, faraş, kazma, kürek vb. her türlü temizlik malzemeleri ve yardım için  Belediyemiz Halk Masasına Başvurmaları rica olunur.
#30AğustosZaferBayramı 
@mimarhuseyinsari