Erdek Belediyesi

Erdek Belediyesi Follow

Erdek Belediyesi resmi Instagram hesabıdır.
Official Instagram account of Erdek Municipality.

http://www.erdek-bld.gov.tr/

592 Followers  22 Follow

Share Share Share

Karşımıza çıkan zorluklarla başa çıkmayı, iyiyi ve güzeli öğreten, derdimizi, hüznümüzü ve mutluluğumuzu paylaştığımız, fedakar babalarımızın babalar gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş tüm babalarımızı saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. 
Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
Dilimiz düğümlendi, en derinde hissettik bu acıyı ve utandık insanlığımızdan. 
Oysa ki bir köpek, en iyi dostudur insanın... En çok sizi sever, sadıktır. 
Küçücük bir cana bu acıyı yaşatanları şiddetle kınıyor, en ağır cezayı almaları için dua ediyoruz! 
#hayvanlaraişkenceyehayır
Sandık başına!
Erdek'te bayram çok güzel... Çıkın çıkın gelin. 🤗🤗❤🕊🏖👭👬👫
Sevgi, hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en kuvvetli olduğu, umut ve mutluluk duygularının canlandığı, küslüklerin unutulduğu, mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, Ramazan Bayramının tüm ülkemize huzur, barış ve adalet getirmesi temennileri ile, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Mimar Hüseyin SARI 
Erdek Belediye Başkanı
DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM

Sıcak havanın yanı sıra yüksek nem nedeniyle hayatın zorlaştığı şu günlerde, hayvanların da tıpkı bizim gibi zorluklar yaşadığını unutmayalım. Üstelik acıkıyor, susuyor, zaman zaman acı çekiyor, söyleyemiyorlar. 
Bu dünya hepimizin ve kapımızın önüne bir kap yemek, bir kap su koyarak onların da hayatını kolaylaştırabiliriz. Bir canlıyı kurtarmak, bir canlının kafasını okşamak, minnetle bakan gözlerine bakmak tüm ruhlara iyi gelecektir. Unutmayalım sevgi, iyileştiricidir. 🐾
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLÇEMİZDE TÖREN İLE KUTLANDI 
Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde başlayan, Kurtuluş Mücadelesinin ilk ve en anlamlı adımının atıldığı gün olan, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün doğum günü olarak gördüğü ve bütün ümidim gençliktedir diyerek, gençlere armağan ettiği 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 99. Yıl dönümü törenleri İlçemiz Cumhuriyet Meydanındaki Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Çelenk Sunma töreni ile başladı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları, Erdek Ahmet  Vehbi Çıkrıkçıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde  düzenlenen tören ile devam etti.
DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM

Sıcak havanın yanı sıra yüksek nem nedeniyle hayatın zorlaştığı şu günlerde, hayvanların da tıpkı bizim gibi zorluklar yaşadığını unutmayalım. Üstelik acıkıyor, susuyor, zaman zaman acı çekiyor, söyleyemiyorlar. 
Bu dünya hepimizin ve kapımızın önüne bir kap yemek, bir kap su koyarak onların da hayatını kolaylaştırabiliriz. Bir canlıyı kurtarmak, bir canlının kafasını okşamak, minnetle bakan gözlerine bakmak tüm ruhlara iyi gelecektir. Unutmayalım sevgi, iyileştiricidir. 🐾 #hayvanhakları
19 Mayıs ülkemizin, umutlu geleceği için atılan ilk ve en anlamlı adımdır. Mustafa Kemal ATATÜRK, milletinin bağımsızlığı için yine milletin azmi ve kararlılığına inanmış, Samsun’a çıkışıyla tüm ülkeyi karanlıktan aydınlığa çıkaracak hareketi başlatmıştır. 
Şimdi bizlere düşen görev, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, doğum günüm dediği, en büyük eseri olarak gördüğü  ve bütün ümidim gençliktedir diyerek bıraktığı 19 Mayıs’ı ve Türkiye Cumhuriyetini iç ve dış düşmanlara karşı tek yürek olarak ilelebet korumak, 19 Mayıs ruhu ile ülkemizi uygar medeniyetler seviyesine yükseltmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere geçmişten bugüne yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. 
Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
ERDEK BELEDİYESİ 19 MAYIS 4. UÇURTMA ŞENLİĞİ  Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uçurtma Şenliğimiz, ilçemiz Öğretmenevi önünde gerçekleştirilecektir.

19-05-2018 Cumartesi günü saat 14:00 - 18:00
Paylaşma ve dayanışmaya vesile olan, huzur ve barışa katkı sağlayan, On bir ayın sultanı Ramazan ayının, rahmet ve bereket ile kalpleri temizlemesini, tüm insanlığa sevgi, saygı ve hoşgörü getirmesini diliyor,  herkesin sevinç, huzur ve sağlık içinde Ramazan  Bayramına erişmesini temenni ediyorum. 
Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı
Hıdırellez Şenlikleri kapsamında gerçekleşen ateş dansı gösterisi gecenin en görkemli gösterilerinden oldu.
Erdek Zamanı! ❤