Filistin Haber Ajansı

Filistin Haber Ajansı Follow

Filistin, Filistin Haber, Filistin Direnişi, Gazze, Kudüs, Mescidi Aksa

https://filistinhaberajansi.com/

2,741 Followers  6,470 Follow

Share Share Share

Evlatlarından 1'ini şehit, 5'ini de esir olarak Filistin Davasına adamış olan Latife Ebu Hamid'in evi, Siyonist İsrail tarafından yıkıldı.

Latife Ebu Hamid, Siyonist İsrail'in sadece evlerini yıktığını ama iradelerini yıkamayacağını belirtti.

Siyonist Rejimin 5 çocuğunu esir tuttuğu Ebu Hamid, Batı Şeria'nın Emari Mülteci kampında yaşamını sürdürüyordu.

https://filistin.info/1-sehit-5-esir-anne-ev-israil-yikti/
Hamas Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Batı Yaka’daki Filistin direnişinin İsrail’e acıtıcı darbeler indirdiğini belirterek, Filistin halkının direniş tercihinin arkasında olduğunu, onu kucakladığını ve desteklediğini söyledi.

https://filistin.info/direnis-bati-seria-israil-darbe/
Hamas yayınladığı istatistikî raporda geçen hafta 6 Filistinlinin işgal güçlerinin ateşiyle şehit olduğunu, 20 Filistinlinin yaralandığını, direnişçilerin eylemleri sonucu ise 3 Siyonistin öldüğünü belirtti.

https://filistin.info/5-filistinli-sehit-oldu-3-siyonist-geberdi/
Hamas Hareketi Sözcüsü Abdullatif el-Kanu, “Direniş kuvvetlerinin evlerinin yıkımı ve ailelerinin sürgüne gönderilmesine yönelik tehditler Siyonist rejimin yenilgisiyle çaresizliğini gösteriyor” dedi.

Abdullatif el-Kanu sözlerini şöyle sürdürdü: Siyonist saldırganlar tarafından yapılan vahşice girişimler Batı Şeria’nın devrimci gençlerin direnişini engelleyemez.

https://filistin.info/hamas-direnisci-aile-saldiri-israil-yenilgi/
Hamas Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, işgal rejimi liderlerinin direnişçilerin evlerini yıkarak hayali zaferler peşinde olduğunu söyledi.

https://filistin.info/hamas-israil-hayali-zafer-pesinde/
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filistin davası ve Kudüs’ün Türkiye’nin milli meselesi olduğunu belirterek, İsrail’in işgal altındaki Kudüs’te kültürel soykırım uyguladığını, kentteki İslami mirasının izlerini silmeye çalıştığını söyledi.

https://filistin.info/turkiye-kudus-filistin-islam-alemi-sinav/
İşgal güçleri Ramallah’ın kuzeyindeki Ayn Siniya köyü kavşağında Filistin Kızılay Derneği’ne ait ilk yardım ekiplerine saldırdı.

Filistin Kızılay Derneği, dün akşam konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin El-Leben Eş-Şarkıyye köyünden Ramallah’a hasta taşıyan ambulansa engel çıkardığını açıkladı.

https://filistin.info/israil-filistin-ilk-yardim-ekip-saldiri/
Filistin'in Gazze Şeridi'nde, Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın 31'inci kuruluş yıl dönümü, milyonlarca kişinin katılımıyla kutlanıyor.

Kentin batısında yer alan El-Ketibe Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe milyonlarca Filistinli, Filistinli grupların temsilcileri, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ve Hamas'ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar katıldı.

https://filistin.info/hamas-31-yil-gazze-miting-foto/
HAMAS Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin’deki mevcut durumdan çıkış için dört adımın atılması gerektiğini belirterek, ilk adımın Filistin uzlaşısını sağlamak olduğunu ve Hamas’ın uzlaşısın sağlanması için sonuna kadar gitmeye hazır olduğunu ifade etti.

https://filistin.info/hamas-filistin-4-madde-recete/
Batı Yaka’nın El-Bire kenti toprakları üzerinde kurulan Beit El yerleşkesi yakınlarında sıfır noktasından işgal askerlerine yönelik taşlı eylem yapan Filistinli gencin bir askeri yaraladığı belirtildi.

İşgal ordusu tarafından yapılan açıklama, bir askerle Filistinli genç arasında çıkan kavgada askerin Filistinli tarafından yaralandığını duyurdu.

https://filistin.info/filistin-gencler-tas-israil-askeri-yarali/
Batı Yaka’nın kuzey ve orta kesiminde işgal güçleriyle Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 69 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

https://filistin.info/yahudi-saldiri-69-filistinli-yarali/
Siyonist işgal rejimi medyasında yer alan haber ve analizler, işgal güçlerinin Eşref Nealive ile Salih El-Bergusi’yi şehit etmesinden sonra Batı Yaka’da direniş eylemlerinin artacağına işaret ediyor.

Haaretz gazetesinin askeri analisti yaptığı değerlendirmede, Hamas hareketinin Batı Yaka’da yeni eylemler yapmasının ve giderek de bunu artırmasının muhtemel olduğunu yazdı.

https://filistin.info/israil-intifada-eylem-aciz/