Мандрівниця 🌎 57 країн

Мандрівниця 🌎 57 країн Follow

📌Подорожую 12 разів в рік
📌Бачила більше, ніж мріяла
📌Тут зберігають пости #мандруйякпрофі
#бурлака_навігація
🔜Чилі
⬇Мій путівник по Швейцарії⬇

https://www.hannaburlaka.com/2019/01/skhidna-shveitsariia-ta-likhtenshtein-marshrut-podorozhi-na-odyn-tyzhden.html

3,348 Followers  439 Follow

Share Share Share

Як дешево орендувати авто за кордоном? Існує стереотип, що оренда машини - це дорого.
Я орендувала авто в Ісландії, Ізраїлі, США та ін., навіть в Патагонії, куди збираюся скоро.
Щоб не переплачувати, у мене є такі правила
⬇️
🚩Вигідно розділити витрати на компанію 3-4 людей
🚩Машина економ-класу дешевше на 30-50% та витрачає менше пального
🚩Вік водія - до 23-25 років, компанії беруть комісію 10-20 є/день
🚩Страховка - завжди важкий вибір. Я роблю так: якщо впевнені у власному досвіді та дисципліні інших (наприклад, у Німеччині), можна без страховки або взяти лише базову. Якщо мало стажу або рух на дорозі хаотичний (наприклад, на Шрі-Ланці), краще з полісом
🚩Депозит - 150-2000+ є, що блокуються на карті. Краще заздалегідь перевірити розмір депозиту, щоб мати цю суму на карті
🚩Франшиза - сума, яку треба заплатити самому у випадку ДТП. Франшиза буває від 0 до 2000+ є. Якщо франшиза 200 є, то пошкодження машини до цієї суми оплачується вами. Якщо більше цієї суми, то 200 є стягується з вас, а все, що вище, - з компанії. Чим нижче франшиза, тим дорожче страховка
🚩Кількість днів оренди - іноді оренда на 3 дні коштує так, як на тиждень. Тому часто вигідно брати машину в аеропорту, не витрачаючись на транспорт у місто і назад
🚩Міжнародні VS локальні компанії. Міжнародні (Avis, Budjet, Sixt ін.) дорожчі за локальні, назви яких можна почути вперше
🚩Чим раніше бронювати машину, тим дешевше
🚩Кредитна карта. Вас проситимуть надати кредитку. Але українська банківська система відрізняється від закордонних. Наші картки підходять, хоча найчастіше вони дебітові. Я сміливо кажу, що це кредитка, якщо, звісно, на карті великими літерами не написано Debit. Карти без імені не приймаються. Необхідно мати карту, якою було заброньовано машину онлайн.

У своїй останній статті про Швейцарію я детально розписала, скільки мені коштували би потяги по країні та з аеропорту, та скільки вдалося зекономити завдяки оренді авто. Читайте на блозі за посиланням у профілі⬆️
.
Зберігайте цей корисний пост #лайфхаки_від_бурлаки Та запам'ятайте локацію на фото, яку варто відвідати, - солончак Уюні в Болівії.

Маєте права? Як вдається зекономити на транспорті у ваших мандрівках?
Навіщо писати в профілі, скільки країн ми відвідали? Скажу, чому це написано у мене.
🌍
Якщо в інстаграмі є лише кілька строк, щоб сказати про себе, то ця фраза влучно говорить про те, чим я займаюся і що багато подорожую. Можна скільки завгодно казати, що це зайве, але будьмо відвертими, це відразу чіпляє та викликає мінімальний інтерес, який вже далі може бути розвинений в розмові та діалозі. Чого я і хочу.

70% українців все ще жодного разу не були за кордоном і 65% не мають закордонного паспорту. А подорожувати варто, тому що це неабияк розширює кругозір, вчить іншим традиціям, практикує наші знання мови, показує різноманітність та виховує толерантність. Подорожі - це краще за будь-які уроки географії, історії, економіки та мовні курси. Тому я прагну, щоб більше людей подорожувало.
🚂
А щоб більше людей мандрувало, щоб не боялися та могли знайти інформацію перед поїздкою, я веду для цього блог (сайт) та інстаграм з порадами, бюджетами, підказками та маршрутами. Вірю, якщо ми, українці, будемо більш мобільними, ми будемо більш гнучкими і в роботі, і в розвитку.
👩‍💻
Ось зараз у мене готова нова стаття на блозі про подорож у Швейцарію. Переходьте за активним посиланням у профілі або заходьте на сайт hannaburlaka.com та введіть у пошук "Швейцарія". Написала про місця, які варто відвідати, про транспорт, ціни - все, як ви любите.
😊
Куди запланували поїхати цього року? Можливо, Швейцарія у списку бажань?

#бурлака_промене #бурлака_швейцарія
Ніколи не думала, що подорож до Лівану викличе таку зацікавленість та пости про це отримають велику кількість ваших коментарів та питань! Найбільше було запитів про візу, переліт та безпеку. А також, що варто подивитися в Лівані. Розповідаю
⤵️
Запам'ятовуйте цікаві локації та збережіть пост для своєї майбутньої подорожі.
🇱🇧
📍Бейрут, столиця, з дуже симпатичним центром, відновленим та водночас гармонійним, та з хіпстерськими вуличками. Тут в перемішку християнські та ісламські святині, які часто знаходяться поруч. Бейруту більш як 3000 років.
📍Печери Джейта та місто Біблос - їх легко відвідати в один день. Шалено красивий грот Джейта входить у Сім нових чудес природи. А Біблосу майже 10000 років - це давнє фінікійське місто на березі Середземного моря.
📍Баальбек - місто в горах, де розташовано величезний храм Юпітера. В реальності це комплекс древніх храмів різних епох та культур - від фінікійців до арабів.
📍Міста Тріполі, Сідон та Тир - входять у список найстарших міст на планеті. Їм від 4000 до 6000 років.
🛂
На сьогодні Ліван безвізовий для українців. В паспорт ставлять штамп і на цьому все. Ми з чоловіком пройшли кордон за лічені хвилини.
⚠️Увага! Дуже важливо, щоб в паспорті не було відміток з Ізраїлю. Інакше вас не пустять в країну.
✈
В Бейрут я летіла зі Львова через Стамбул. Можна вибрати Pegasus або Turkish Airlines. Також можна прилетіти на Кіпр, а звідти - у Бейрут.
🚨
Безпека в Лівані турбувала більшу кількість людей. Воєнні дії там закінчилися у 2006 році. Країна відновлює будинки, реставрує міста, будує дороги й все виглядає просто чудово. На дорогах багато КПП. Моя думка, що там не менш безпечно, як в Україні. Насправді у нас триває війна, а у них - ні.

Здається, Близький схід починає займати місце серед моїх уподобань. Хоча виглядає, що ця частина світу не надто популярна для туризму. В яких країнах Близького сходу ви були? Де сподобалося?

#бурлака_ліван
Невелика історія про людей в Лівані. І про те, чи потрібна іноземна мова для подорожей.

Ми приїхали в Баальбек зі знаннями трошки більше, ніж Вікіпедія. Чому варто їхати в Баальбек? Тут знаходяться руїни храму фінікійського міста Геліополіса та кілька мегалітів - гігантських валунів понад 1000 тон кожен, з яких римляни робили колони для свого храму на місці завойованого Геліополіса. Ці валуни - найбільші у світі, коли-небудь знайдені.

Храм дуже цікавий. Спочатку тут були фінікійські святині, потім грецькі, римські, візантійські та арабські. В одному древньому комплексі можна одночасно побувати в Греції, в Італії і на арабському Близькому сході.

Ми з чоловіком гуляли по руїнах, як кілька разів до нас підходив чоловік, показував кудись руками і говорив арабською. Ми не відразу звернули увагу. Аж ось він застав нас за читанням опису до одного з храмів. І понеслося. Він знав англійською аж два слова: "roman" (римський) та "arab" (тут "араби"). Але усміхнене обличчя та відкритість зробили все за нього. За півгодини він показав нам стільки! Ми би точно це пропустили 👍

Почав з того, хто він. Показав посвідчення, де, крім арабської в'язі, було написано англійською "Професор античності". На пальцях пояснив, скільки колон було в найбільшому храмі римлян. Показав, як араби захищали фортецю. У храмі бога розваг Бахуса вказав на шалено цікаві відбитки винних келихів в підлозі. Я на ці ніші ніколи не звернула би увагу! Пояснив, що через землетрус частина барельєфу в храмі Бахуса впала на землю. Дивом вона не розлетілася на шматки. Провів різними лазейками, де зробити красиві фото.

Все це я зняла для відео про Ліван та для блога. Цей чоловік зробив наш візит до храму незабутнім. Уявіть тільки, скільки він нам розповів, не кажучи ні слова! Треба вміти слухати, розуміти з півслова та бути відкритим до кожного, хто до тебе підходить 🙂

В кінці ми намагалися запитати, як його звуть. Він не відразу второпав, що ми хочемо. Це виглядало, як розмова з дитиною. Але, слава Аллаху, він нарешті зрозумів. Звуть його Мохамед, у нього блакитні очі та дуже добра усмішка.

Були у вас подібні історії? Добре знаєте англійську чи доводиться щось вигадувати для спілкування?

#бурлака_ліван
Скільки років найстаршому місту, де я побувала буквально вчора? Бібл або Біблос - найдавніше місто Фінікії. Якщо ви ніколи не чули або забули про Фінікію, [майже] не страшно, тому що ця держава давно канула в лету.

Біблосу зараз від 10000 до 9000 років! Якщо відверто, цю давність важко осягнути і вона вражає. Тут почали селитися фінікійці у 8800-7000 роках до н.е. І це значить, що Бібл - найстарше місто на планеті, яке постійно було заселено людьми 🤯

В сторіс ніхто не зміг відгадати. Той, хто наблизився до дати, все одно помилився на 4000 років 🤓

Звісно від фінікійських поселень у Біблосі залишився лише фундамент і рештки храму. На цьому ж місці хто тільки не будувався після них - від єгиптян до османів. Тому, як і в більшості пам'яток Лівану, на одному історичному місці намішано багато епох та культур.

Я люблю старі міста, коли в них збережено затишок вулиць, давні стіни та атрибутику у вигляді старовинних дверей, вікон, статуй. Бібл саме такий. Окрім частини з давніми руїнами, тут можна прогулятися вуличками, над якими рослини сплили арки з квітів, зазирнути на старий ринок та вийти до набережної Середземного моря 🌺

От би в Україні були популярні місця трипільської культури. Ми теж можемо похизуватися найдавнішими цивілізаціями світу. Хто знає, де у нас найдавніші поселення та міста? Я хотіла відвідати би, якщо я там ще не була.

#бурлака_ліван
Перші враження від Лівану - щирі люди. Поки ми їхали маршруткою до Баалбека, нас двічі пригостили кавою. Ще сували в руки шаурму, але совість не дозволила взяти.
🙋‍♀️
Для нас не намагаються завищити ціни. Навіть беруть менше за їжу та автобуси. В цілому я ще раніше помітила, що в мусульманських країнах туристу завжди називають чесну ціну - таку, як для місцевих.

Щойно в ресторані пригостили чотирма шоколадними десертами.
А вчора працівник музею Баалбека зробив нам невелику екскурсію по храму, зовсім не знаючи англійської.
🧔
Люди вітаються просто на вулиці - старші й діти. А Бейрут, столиця, виглядає дуже сучасною та органічною водночас.

Ліван для мене повне відкриття. Думаю, варто створити новий хештег #бурлака_ліван

Яке місце для вас було справжнім відкриттям?
Звичка подорожувати — так правильно сказати про темп життя, притаманний мені останні років 10. У моєму профілі написано “Подорожує до 12 разів в рік”. Що це взагалі значить?

Я не можу підбивати підсумки, тому що подорожі — це тривалий процес. Для мене 31 грудня — не рубіж, це день, який плавно перетікає в 1 січня. Ніякої магії, просто зміна чисел. Часто перед новим роком у мене виліт в іншу країну.

Минулого 31 грудня ми з чоловіком приземлилися в Неаполі. Це не найкрасивіше місто Італії, але тут дійсно дуже смачна кухня.

Потім ми полетіли в Індонезію, об'їздили 5 островів, плавали зі скатами манта, бачили драконів Комодо та піднімалися на 3 активних вулкани. Відео про пригоди в Індонезії — у шапці.

Дорогою з Балі побували у столиці Катару — Досі. Обійшли стару та нові частини міста. Нафтові країни Перської затоки дивують хмарочосами. Хоча мені найбільше сподобався традиційний ринок. Катар став моєю країною 50.

У березні ми поїхали в Берлін, а дорогою назад зупинилися у Вроцлаві. Якщо Берлін — це про мистецтво, то Вроцлав — про історію.

У травні ми досліджували Барселону — неповторну архітектуру Гауді, широкі зелені проспекти та вузькі готичні квартали.

У червні ми знову були в Берліні, щоб звідти полетіти у Намібію. Найвищі у світі дюни, найстарша пустеля, найбільша кількість тварин, які живуть на волі, традиційні племена. Намібія — це космос! Ще ми доїхали до найбільшого водоспаду Африки — Вікторії та подивилися на нього з Замбії та Зімбабве.

У серпні ми втретє опинилися в Берліні. Поїхали гуляти по Потсдаму, а наступного дня вилетіли в країну моєї давньої мрії — Швейцарію. Дуже багато всього побачили: міста і гори, і заїхали у Ліхтенштейн, який став моїм # 55.

У вересні ми засмагали та їли сувлакі на Кіпрі, а в кінці жовтня я полетіла в улюблений Будапешт.

З Угорщини я чухнула в Португалію, де любувалася краєвидами півдня. А потім зустрілася з подружками в Лісабоні, щоб відвідати WebSummit.

А завтра ми летимо в Ліван через Туреччину. І це початок подорожі, яка плавно перетече у 2019 рік. Ніякої магії, просто зміна чисел.

Подорожі — це процес. Нехай це вас захоплює, надихає та навчає нового #бурлака_промене
🌍
Яке місце вас вразило цього року?
Миколай приніс мені на свято квитки на літак. Але напрямок настільки небанальний та непопулярний в інстаграмі, що я задумалася, як про це написати.
🤔
В цій країні серед моїх знайомих було аж 2 людини. Причому один з них відвідав всі країни світу, тому його можна не рахувати.
😄
Вчора я шукала, скільки коштує роумінг в цій країні. Водафон не надає там інтернет в роумінгу. А інтернет від Київстар коштує 409 грн/Мб.
😲
Але потім я зрозуміла, що в цій країні знаходяться найдавніші міста, яким по 5000 років. Чотири з 20-ти найстаріших міст з усієї планети - звідси. А ще там дуже смачна кухня. Її я зустрічала в Європі.
😊
Думаю, ця країна дарма малопопулярна. І вона не може не сподобатися вам.
Я їду в Ліван.
🤘
Хто що знає про цю країну? Як ви  вибираєте напрямок? Поїхали би в Ліван?

#бурлака_ліван
Розіграш сувенірів з різних куточків світу закінчився пару днів тому! Він відбувався серед тих, хто підписався на мій канал YouTube та залишив коментар до відео про Балі або поставив запитання.
Хто щасливі переможці?!
🎁
Перш за все, хочу подякувати за вашу щиру та велику активність! Мій, хоча й невеликий канал, виріс більше, ніж вдвічі. А коментарів в загальному назбиралося понад 60!
🤗
Багато хто ставив цікаві питання. Є 7 переможців, які отримають магніти та листівки. Я вибирала питання, які найбільше розкривали тему або викликали дискусію в коментарях та не повторювалися.
.
▶️Серед цих 7-ми щасливчиків: @maria_bratashevska, @milo4ka_2017, @yaro_travel_vlog, @dmytro_karpov, @get_up_ngo, @alina_babycheva, Олег Остапюк
.
▶️А також КОЖЕН, хто залишив коментар, отримає листівку від мене!
.
❕Всі, хто брав участь, напишіть мені до 31 грудня свої поштові адреси з індексом для відправки сувенірів!

У мене ще багато цікавих історій, якими хочеться поділитися. Тому можна продовжувати підписуватися на YouTube-канал, адже вже скоро буде готово продовження відео з Індонезії.
Хто ще не побачив відео про Балі, обов'язково подивіться - воно вийшло справді цікавим!
.
▶️У шапці профілю є посилання на відео - переходьте, дивіться та підписуйтеся!

Любите відео або передачі про подорожі? Які подобаються найбільше? Я з дитинства люблю різні пізнавальні про тварин та природу. Ще змалечку ці фільми наче переносили мене в інший світ. А тепер я знаю, що це мій світ. Хочу побачити його по-більше і не з екрану 😊
ПРО ЦІНИ на Балі. На який бюджет можна розраховувати на райському острові в Індонезії?
💵💳
📍Житло
Ціни на кімнату для двох стартують від 7$/доба. Варто брати житло з кондиціонером через спекотний тропічний клімат. Красиві готелі зі сніданком, кондиціонером, басейном та садом коштують від 12-15$/доба за номер на двох. Я шукала готелі на booking та на agoda – ціни були однакові. На booking можна скористатися моєю знижкою 10%. Пишіть, я вишлю посилання.
📍Їжа
На Балі є заклади для будь-якого бюджету. Невеличкі їдальні для місцевих називаються варунги. Тут можна скуштувати традиційну їжу. Варунги на Балі бувають двох типів: зовсім прості та дешеві (ціни менше 1$), та щось середнє між варунгом та рестораном — більш комфортні, але все ще дешеві з традиційною їжею (1-3$ за страву). Ресторани зі смузі-боул, ролами, салатами — візитівка острова. Ціни ближче до європейських — 10-20$+.
📍Транспорт
На Балі можна пересуватися на скутері (найпопулярніший варіант), на місцевому мікроавтобусі, на комфортних автобусах та на таксі. Будь-який з цих варіантів доступний кожному.
Оренда скутера від 3$/день. Бензин 10 л менше 1$.
Таксі коштувало нам 16$ за 37 км (з аеропорту в місто Убуд).
Мікроавтобус між містами їде повільно, але коштує до 5$.
Комфортні автобуси між містами 10-20$.
📍Авіапереліт.
З Києва на о. Балі літає лише Qatar Airways. Я купувала квитки по акції за 500$ туди-назад на одного.
Також можна летіти з Turkish Airlines, Fly Dubai, KLM, AirFrance до столиці Індонезії Джакарти і перелетіти на Балі внутрішніми рейсами, яких дуже багато. Ціни починаються від 650$. Як бачите, для подорожі на Балі головне — купити квиток, а на місці все дуже дешево. На мій погляд, це одне з найкращих місць для довгої зимовки чи звичайної відпустки.
.
🔶Нагадую, що триває розіграш сувенірів від мене: підпишись на мій YouTube-канал і прокоментуй відео про Балі. Посилання - у профілі. Розігрую листівки та магніти з різних країн. Умови - в описі до відео.
.
✅Більше про Балі та Індонезію читайте за хештегом #бурлака_індонезія
✅Більше постів про ціни по всьому світу - #бурлака_проціни
.
Як вам рівень цін? Прийнятні так витрати чи ні? А хто бував на Балі, який бюджет витрат був у вас?
Де побачити північне сяйво? Досліджувала детально це питання, щоб полетіти туди на свята.
Є з десяток локацій на планеті з високою ймовірністю виникнення полярного дива.
Зберігайте пост, ставте лайк та поїхали досліджувати.
⬇️
📌Норвегія - місто Тромсе та Лофотенські острови. Норвегія вважається чи не найкращим місцем для споглядання північного сяйва. Ще й найбільш зручне в добиранні. До Тромсе можна долетіти WizzAir через Гданськ, наприклад.
📌Швеція та Фінляндія - в обох країнах північне сяйво можна побачити в Лапландії. Плюс Фінляндії в тому, що можна за одно познайомитися з Сантою Клаусом та відвідати його будинок. Мінус - Лапландія недешева.
📌Ісландія, якщо бути чесною, не найкраще місце для полювання за сяйвом. Погодні умови тут дуже примхливі. Важко застати ясне небо. Хоча через 5 хв все може бути інакше. Шанси є.
📌Аляска - ще одне ідеальне місце для північного сяйва, особливо в районі міста Фербанкс. Дорога до Аляски далека й з перешкодами у вигляді візи США, але, якщо є можливість, то запам'ятайте назву цього міста.
📌Канада - куди я би дуже хотіла, так це саме сюди. Територія Юкон, міста Вайтгорс та Єллоунайф - фінішна точка для полювання за північним сяйвом.
📌Ґренландія - найменш відвідувана нами всіма земля. А я би хотіла туди потрапити! Тут гарні умови для споглядання за сяйвом, оскільки країна мало заселена та мало вогнів від міст.
.
➡️Для полярного сяйва повинні бути певні погодні та сезонні умови:
✅Чисте небо
✅Висока сонячна активність напередодні, від якої насправді залежить виникнення сяйва
✅Переважно зимові місяці, оскільки ночі довгі й темні
✅Можливо побачити й в жовтні або березні - головне погода
✅Краще мати машину, щоб могти поїздити туди-сюди, шукаючи ясне небо
✅Прогноз можна дивитися на сайті aurora-service.eu
.
➡Нагадую, що триває розіграш тревел-сувенірів від мене: підпишись на мій YouTube-канал і прокоментуй відео про Балі. Посилання - у профілі. Умови - в описі до відео або у попередньому пості.

Хто вже бачив північне сяйво? Бачили всі кольори чи лише зелені? Я би дуже хотіла його застати. Розглядаю реалістично Норвегію. А ви куди би поїхали?

#бурлака_маршрут
Кому показати Балі? Вже готове відео - у профілі! А ще ХОЧУ ПОДАРУВАТИ сувеніри, які я привезла з різних подорожей!
⬇️
✔12 листівок з Малайзії, Португалії, Кіпру, Берліну, Будапешту та з України
✔7 магнітів на холодильник з різних країн

Це - невеликий розіграш з супер простими умовами
▶️підпишись на мій YouTube-канал
▶️прокоментуй або задай питання на YouTube під відео про Балі до 21 грудня 2018. ❗Серед всіх, хто прокоментує, буде розіграно листівки. А хто задасть найцікавіші питання, отримає магніти + листівки. ❗❗БОНУСОМ буде спеціально записане відео про те, як я знаходжу дешеві перельоти, якщо разом назбирається +200 підписників!

Друзі, погодьтеся, все просто та щедро! Вся робота на мені - для вас лише насолодитися відео, написати, що вам сподобалося або задати питання та очікувати приємні сюрпризи!😃 Сподіваюся інстраграм не заблокує цю, гм, фоточку. І я зараз не про груди на задньому плані. Всі, хто побачили, плюсуйте в коментах 😉

І кажіть враження про відео, пишіть, питайте! Це надважливо для мене. Хто підписався, пишіть в коментах, щоб я вас не пропустила👍

#бурлака_індонезія