Мандрівниця 🌎 56 країн

Мандрівниця 🌎 56 країн Follow

📌Подорожую так часто, як хочеться
📌Маршрути по країнах на hannaburlaka.com
📌#мандруйякпрофі
⬇Путівник по Берліну: місця, їжа, ціни⬇

https://www.hannaburlaka.com/2018/09/putivnyk-po-berlinu.html

2,263 Followers  725 Follow

Share Share Share

Мій влог про Мальту скоро буде готовий! А це - легенький тізер для підігріву інтересу 😉

Разом з недавньою поїздкою на Кіпр мені було дуже цікаво порівняти два острови - Мальту та Кіпр. Крім невеликого розміру обох країн - нічого спільного 😀

Мальта дуже сильно мене вразила. Вона дуже південноєвропейська, але наче і не схожа на країни Південної Європи.

У повній версії відео розкажу, що відвідати в цій країні та що цікавого подивитися. Дещо можна почитати за хештегом #бурлака_мальта

Що ви більше любите: почитати про нову країну чи подивитися відео?

Монтаж відео @vantransfers 
#мальта
Фрази для виживання у подорожах або [English for survival]

Англійська не раз зберігала мені нерви, час і гроші у мандрівках. Мені здається, мова - як ключ від будь-яких дверей. Якщо володієш таким ключем, то більше відкритих можливостей.

Ловіть деякі корисні фрази англійською для мандрівників, якими з нами люб'язно поділилася Мар'яна Лісовська, автор блогу @language__lover .
✈️ Airports

Is our flight delayed? - наш рейс затримали?

Is our flight cancelled? - наш рейс відмінили?
.
🚌 Transport / getting around

Excuse me, how can I get to...? - вибачте, як мені пройти/проїхати до…? Where do I need to get off the bus? - Де мені потрібно вийти (з автобуса)? I'm looking for... - я шукаю...
.
🏨 Hotels

Can I get extra ... (towels, linen)? - Чи можу я отримати додаткові (рушники, постіль)? check-in - в’їзд (в готель)
check-out - виїзд

I'm afraid I have a complaint - Перепрошую, але у мене є скарга

My plane departs tonight. Can I leave my luggage here till 6pm? - Мій літак відлітає сьогодні ввечері. Чи можу я залишити у вас свій багаж?
.
🍔 Cafés

Could I have coffee without milk? - А можна мені каву без молока?

I'd like something without meat - Я би хотіла чогось без м'яса.

Could I pay by credit card, or only in cash? - Я можу заплатити карткою чи лише готівкою?
.
💄👜 Shopping

Do you have it in a smaller size? - У вас є ось це у меншому розмірі?

How much is it? / How much does it cost? - Скільки це коштує?

Can I try it on? - Чи можу я це приміряти?

Where's the fitting room? - А де у вас примірочна?

I'm just looking, thanks - Я просто дивлюся, дякую.
.
👥 Meeting new people

Are you here on business? - ви тут по роботі?

How do you like (this city, this place)? - як вам (це місто, це місце)? How are you doing? - як справи?

So, what do you do for a living? - чим ви заробляєте на життя?

Let's keep in touch! - давайте підтримувати зв'язок!

А ви вільно говорите англійською чи іншими мовами у подорожах? Мали якісь кумедні ситуації, пов'язані з мовами?

До речі, якщо ви хочете отримувати ще більше корисної та структурованої інформації стосовно вивчення мов (і не лише англійської), а також "чарівних пенделів", вам сюди - @language__lover
Чи пораджу я їхати на Кіпр? Я дещо вагаюся відповісти на це запитання однозначно. Давайте я чесно напишу свої враження, і ви, знаючи свої побажання, зможете вирішити.

Є кілька впевнених аргументів, які дуже сподобалися на Кіпрі:
📍Море тепле та приємне. Колір води такий красивий та насичено бірюзовий, що, кажучи мовою інстаграму, не потребує додаткових фільтрів
📍Пляжі різні на будь-який смак: пісок, галька, крутий берег для стрибків в море - вибираєш сам, що любиш 📍Смачна кухня - мені була дуже до смаку (я - м'ясоїд)
📍Душевні традиційні села в горах - найбільше вражають, це - серце острова
📍Дуже приємні люди, ввічливі, привітні. Досить добре знають англійську

Моменти, через які острів не став для мене 'wow':
📌Природа Кіпру вже дещо пустельна. Тут в цілому не так багато зелені, крім західної точки. Жовтого кольору ґрунт робить пейзаж, схожим на Близький Схід. В принципі, Кіпр територіально та кліматично дуже наближений до нього. Тому не треба очікувати багато зелені, тіні, дерев. Але квіти є 🌺
📌Кіпр та його пляжі мають велику кількість "блакитних прапорів" - екологічних сертифікатів чистоти. Але туристів так багато, що в піску час від часу зустрічаються пляшки, сканчики, обгортки. Хочу підкреслити, що цього було мало. Але, на мою думку, сміття не повинно бути взагалі
📌Спека. Я вже кілька разів згадувала, що у вересні було надто спекотно. Це може сильно вплинути на комфорт та на пересування. Я досить спокійно ставлюся до спеки, але було відверто важко її витримати.

Якщо розглядати поїздку на Кіпр, можна передивитися всі мої пости за хештегом #бурлака_кіпр і вирішити. Кожен пост детально описував якусь частину острова.

Я шалено персонально рада, що поїхала 🙌. Ця поїздка була спонтанною заради моря без відриву від роботи. Гарне море я отримала ще і подивилася різні цікаві місця ☺

Що для вас є важливим при виборі відпочинку на морі?

#кіпр #кіренія
Берлін кілька років тому випередив Рим за кількістю туристів. Рим, друзі! Я сама була в Берліні тричі тільки цього року 😆

За хештегом #бурлака_берлін - всі мої дописи про це динамічне місто. А ще у моєму блозі написано повний путівник: все зібрано в одній статті - цікаві локації, їжа, заклади, ціни, транспорт. Читаєте та летите у Берлін! 😄

Думаю, на подорож потрібно від 5 до 7 днів. Там є що подивитися!

Серед історичних пам'яток - Бундестаг, Брандебурські ворота, Єврейський музей, Берлінська стіна, замок Шарлотенбург, Потсдам та Музейний острів, де знаходиться 5 різних музеїв від історії до живопису.

Серед сучасних локацій - музей стріт-арту Urban Nation, галерея Spree, East Side Gallery, галереї на Auguststrasse, музей Фотографії, екскурсії по стріт-арту, блошині ринки та магазинчики берлінських дизайнерів.

Варто спробувати відчути себе трошки берлінцем - взяти велосипед на прокат,  влаштувати пікнік на колишньому аеродромі Tempelhof, що перетворено на парк, сходити на виставку (вибирайте на свій смак), а ввечері піти на кебаб 😁 Що зробиш, якщо зараз це найпопулярніша страва Німеччини!

Були вже в Берліні? Як думаєте, які 2 міста випереджають Берлін за кількістю туристів, якщо Рим відстає? 😉

#берлін #німеччина
Офшори офшорами, а найбільший банк Кіпру сьогодні належіть... церкві! Країна досить релігійна. Першим президентом після отримання незалежності від Великої Британії був архієпископ.
🏦
Країна вважається виражено патріархальною. Дотепер на Кіпрі є бари лише для чоловіків. Таких закладів не зустрічала та народ дуже привітний та доброзичливий до кожного. Думаю, чоловічі бари залишилися на рівні старої традиції зустрітися чоловіками погомоніти, викурити сигари.
🎩
Я вже писала, що місцеві люблять попоїсти. А ще найстарша у світі марка вина Commandaria належить Кіпру. Їй налічується більше 5000 років. На жаль, мені не зустрілося це вино під час мого перебування або я не достатньо шукала, але в цілому вина смачні.
🍷
На Кіпрі дуже низький рівень злочинності. Статистика каже, що це найбільш безпечне місце на планеті. Якщо чесно, думаю, такі показники притаманні всім маленьким країнам, бо я чула таке про Мальту, Люксембург, Ліхтенштейн, Монако та інші мікро-держави.
👮
На Кіпрі 325 сонячних днів у році. Це значить, що в середньому лише один місяць в рік йде дощ (або сніг в горах). Коли я вибирала дати поїздки на Кіпр, то старанно уникала літа. Температура влітку може бути більше 40 градусів та її важко витримати. На початку вересня було все ще надто спекотно. Якби я їхала другий раз, я би вибрала дати на раніше 15 жовтня.
🌞
Від Британії на Кіпрі залишився лівосторонній рух та британський тип розеток. З лівим кермом авто ми вже трохи потренувалися в Намібії. А про розетки я пригадала вже перед самим виходом в аеропорт. Тому і ви не забудьте взяти перехідник.
🔌
Тепер ваша черга 😉 Додайте, що ще знаєте про Кіпр?

#бурлака_кіпр #кіпр #нікосія
Перший українець відвідав ВСІ країни сьогодні 😊 Розумію, що це звучить, як "перший космонавт полетів в космос". Але я зараз не про космос.

За статистикою, 70% українців ще жодного разу не були за кордоном. Навіть в Польщі, Білорусі, Росії чи Туреччині. Понад 65% українців не мають закордонного паспорта.

Разом з тим збільшується кількість людей, які відвідали 30, 40, 50 і більше країн. І я бачу, що Україна скоро почне входити у туристичні рейтинги "Нації, які багато подорожують", серед яких дотепер ми не з'являлися.

В Україні є кілька людей, які задекларували, що збираються відвідати всі країни зі списку ООН. Сьогодні один з них, Костянтин Симоненко, прилетів в останню 193-ю країну.

Список ООН - офіційний перелік країн незалежних держав, визнаних світовою спільнотою. Та багато мандрівників рахують ще 4 країни: Ватикан (незалежна держава, не є членом ООН), Палестина (не є незалежною, спостерігач ООН), Тайвань (офійно це Китай), Косово (не входить в ООН). А ще є багато територій зі спецстатусами, частково визнані або окуповані. Кожен насправді рахує по-своєму, але всі опираються на базовий список ООН.

Мої 56 країн, що я відвідала, це насправді 55 + 2: тобто 55 члена ООН, Ватикан і Палестина. Ватикан я рахую, бо це незалежна країна, а Палестину не рахую, бо її не знайдеш на мапі світу. Словом, заплутатися легко.

Часом мене питають, чи не збираюся я відвідати всі країни. Скажу чесно, це складна мета. На її реалізацію треба багато часу та коштів. Якщо за все життя я це зроблю, то буде так. Але я не збираюся поспішати чи битися об заклад це зробити.

Хотіли би відвідати всі країни? Як до цього ставитеся?

#мандруйякпрофі #кіпр #ларнака
Тільки заради кіпрської кухні варто повернутися на острів!

У кіпріотів культ їжі. Вони серед тих націй, які ходять в ресторани більше 1-2 разів на тиждень. А ще вони люблять збиратися всією сім'єю вдома за вечерею, коли температура повітря вже дозволяє добряче попоїсти. Вони виносять столи надвір, або відкривають всі вікна-двері, щоб вечірня прохолода (прохолода на Кіпрі у червні-вересні - це умовність😥) сприяла довгим розмовам.

Що ж скуштувати на Кіпрі? Тут - те, що посмакувало мені.
Не дивлячись на Середземне море, кіпріоти не рибалки. Правильно, навіщо бути рибалкою, коли твоя країна - один з найбільших офшорів світу😃. А ось з м'ясом остров'яни на "ти".
.
📍Афелія - свинина, витримана в сухому червоному вині. М'ясо просто тане в роті. Важко описати словами, але, якщо ви - м'ясоїд, афелія повинна бути у вашому листі гастрономічних бажань. Вибух всіх смакових рецепторів одночасно!
📍Мусака - м'ясо, запечене в глечику з картоплею, з сиром та іншими овочами. Звучить наче знайоме, думаєте? Але такої страви в нашій кухні немає.
📍Мезе - страва з морепродуктів, приготованих на грилі. Найчастіше на Кіпрі мезе - це риба. Але також це може бути грильований восьминіг, кальмар або мікс морепродуктів.
📍Сувлакі та дзадзикі можна зустріти й у Греції. Сувлакі - шашлик з різного виду м'яса (курятина, свинина, баранина). Дзадзикі - соус з йогурту, завдяки якому соковите м'ясо здається ще більш ніжним. Сувлакі можна замовити як основну страву в ресторані та як швидкій перекус дорогою до моря.
📍Халумі - солений овечо-козячо-коров'ячий сир. Халумі підсмажують до скоринки та подають як додаток. Але для мене це дуже ситна страва. З'їсти такий стартер і м'ясо вже не влізе 😆
📍Йогурт - на Кіпрі варто спробувати овечий чи козячий йогурти. Краще їсти не на десерт, а як соус до основних страв. Або просто намастити на хліб 😉

Раджу зберегти традиційні кіпрські страви та обов'язково скуштувати при нагоді! Любите пробувати місцеву кухню чи не сильно цим заморочуєтеся?
🍤
#бурлака_кіпр #кіпр #ларнака
Замість вулиці - базар, замість автобусів - маршрутки, замість кондиціонерів - відкриті вікна. Люди однаково привітні та доброзичливі. Лише вузька "зелена смуга" миротвортців ООН розділяє Кіпр від Північного Кіпру, але у свідомості людей по різні боки - ціла прірва.

Було дуже цікаво з'їздити у Північний Кіпр. Кордон можна перейти пішки в Нікосії, столиці Кіпру. Пішохідна вулиця Ледрас в історичному центрі просто впирається у прикордонний пункт. Переходиш КПП і миттєво опиняєшся серед спортивних костюмів, пластикових манекенів та розкладок з тканинами.

У Північному Кіпрі все дешевше. Якщо вийти з історичного центру тепер вже цієї частини Нікосії, то можна пообідати вдвічі-втричі дешевше, ніж на Кіпрі. Місцеві п'ють гарячий чай, не дивлячись на спеку (не каву по-турецьки! я здивувалася). Ми теж замовили - традиції інших народів треба поважати.

Кіпр виглядає, як впевнений Європейський союз. Інфраструктура, чистота, сервіс, достаток. Північний Кіпр - територія, що окупована Туреччиною вже понад 40 років. Тут ходять турецькі ліри, та місцеві помітно гірше розмовляють англійською. Будинки не такі ошатні, а узбіччя де-не-де прикрашає сміття.

На північній території багато кіпрських історичних пам'яток. Як місто Кіренія, що на фото. Але також багато османських будинків, які зараз й утворюють атмосферу окупованої території. І такі будинки також на цьому фото.

Коли будете/були на Кіпрі, хотілося би відвідати Північній Кіпр? Які очікування?

#бурлака_кіпр #кіпр
Найбільше Кіпр розкрився для мене у селах. Для цього потрібно було їхати у гори. Там вулички вузькі, та в них не проникає пекуче сонце. Вони, як суцільний лабіринт, водять тебе серед кам'яних будинків з квітами чи фруктовими деревами.

Мешканці тут погано говорять англійською, але все одно вітаються з приїжджими "Калі мера!" ("Добрий ранок!") І я впевнено відповідаю "Калі мера!", тішучись, що знаю лише пару фраз грецькою 😊

А ще у селах можна побачити жінок за традиційним в'язанням або чоловіків, які ведуть віслюків, нав'ючених хворостом. Це шалено атмосферно!

В'язання та вироби з срібла - те, чим займаються в селах, крім вирощування оливок та виноробства. Майстрів ручної роботи достатньо, щоб у селах працювали невеликі лавки з традиційними кіпрськими товарами, а селяни були гарними підприємцями.

Я би радила заїхати у ці села, щоб побачити традиційний Кіпр:
📍 Лефкара (Lefkara)
📍 Ланія (Laneia)
📍 Лофу (Lofou)
📍 Омодос (Omodos)

На Кіпрі набагато більше сіл, але ці найбільш красиві. Вони знаходяться в горах Тродос. Необов'язково заїжджати у всі. Але, якщо є час, то я би заїхала навіть у більшу кількість 😊. Мені там сподобалося!

Після відвідування Лефкари я задумалася, які наші українські села є цікавими? Чоловік підказав про Криворівню. А які ще?

#бурлака_кіпр #кіпр #лефкара
Що мені подобається на Кіпрі, так це різноманітність пляжів. Я люблю пляжі з галькою. Вода тоді завжди чиста, не каламутна, пісок не ліпне на мокрі ноги та рушник, нічого не потрібно обтрушувати з взуття чи сумки.
👍
Єдиним недоліком пляжів з камінчиками є те, що в море так швидко не зайдеш і не вийдеш. Якщо є бажання з розгону забігти у воду, варто пошукати пляж з піском.
😆
Найбільше мені сподобався гальковий пляж у західній частині острова - "Камень Афродити", де за легендою богиня народилася. Він дуже популярний, але мені пощастило - там було не багато людей.
😎
Одним з найпопулярніших пляжів з піском є Nissi. Дрібний жовтенький пісок та невеликий острівець в морі, куди можна дійти по мілкій воді, робить його дуже привабливим для всіх туристів.
🌊
А ще є такі, де обривається берег, та у бірюзову воду треба стрибати зі скелі чи валунів. Це зазвичай найживопісніші пляжі з різними гротами, кам'яними арками чи навіть печерами.
😉
Такі на Кіпрі у східній частині острова в районі миса Греко. Краєвиди там захоплюють дух. Є морські печери та арки. Звісно, тут треба бути більш впевненим плавцем і не боятися стрибнути з висоти.
🏊
Де ви зустрічали красиві пляжі?

#кіпр #бурлака_кіпр
До 7 ранку можна жити. До 8 - виживати. А після 9 - memento mori -"моментально в море" 😂. На Кіпрі зараз +34+36 і вийти з-під кодиціонера можна лише до сходу сонця і після.

Я півліта думала про те, як давно я не була на морі. Правда, для мене багато та часто подорожувати, не значить засмагати та бути на пляжі. В Індонезії я купалася в океані двічі. В Намібії було не тепло для цього. В Барселоні я так і не дійшла до пляжу 😆

Я вже була змирилася з тим, що море просто не вписується в мій розклад, як з'явилися квитки на Кіпр. І море, і прийнятна ціна квитка, і нова країна. Єдиний мінус - цього року було вже достатньо мандрів, відпочивати не було змоги.

Довелося пакувати з собою лептоп, чого я не роблю майже ніколи. Головне гасло цієї подорожі - ранні прокидання, щоб покупатися чи подивитися острів, і робота за розкладом 😬 Майже все вдається 😃

У вас виходить потрапити на море хоча би раз на рік? Це важливо в цілому - море? Чи можна обійтися містами, лісами, горами?

#кіпр #ларнака #середземнеморе #бурлака_кіпр #canon_myfirst #canonukraine
ПРО ЦІНИ в Швейцарії. Перед поїздкою мене попереджали, що я лишу в Швейцарії всі свої гроші 😃

На який порядок цін можна розраховувати в Швейцарії? Розповідаю на прикладі своєї подорожі в східній частині країни.
.
📌Житло. Ціни на Airbnb були привабливіші, ніж на Booking, тому я знімала кімнату в Цюриху через цей сервіс. Мені траплялися варіанти за 860$/ніч та 815$/ніч. Можна лише уявити цих дорогих гостей 😆. Але ми з чоловіком жили у симпатичній квартирі 30 хв пішки від центру за 58$/ніч. Це дуже добра ціна, хоча мені пощастило її знайти. Середні ціни і не завжди в центрі - 70-130$/доба.
.
📌Транспорт. У насправді невеликій Швейцарії хочеться дивитися гори, озера та міста, а, значить, багато пересуватися.
Тут розвинена залізниця, але ціни на потяги високі (ціни в 2 боки):
Аеропорт-Цюрих = 7,20$
Цюрих-Люцерн ~ 50$
Цюрих-Рейнський водоспад ~ 46$
Цюрих-Вадуц ~ 80$
Коли я побачила ці ціни, оренда машини стала очевидним виходом.

Машина на 4 дня вийшла 164$ + 63$ за пальне. Разом 54$ за день за машину. Якщо вас двоє, це майже вдвічі дешевше, ніж з'їздити в Люцерн потягом. Тим більше машиною можна виїхати в Альпи, зупинитися на озері Валензе дорогою до Ліхтенштейну і т.д.
Квитки на громадський транспорт в містах я навіть не купувала. Я спеціально шукала житло, щоб жити в пішій доступності від центру.
.
📌Їжа. Відвертою? Я би порадила забути про ресторани. Ціни стартують від 16$ за вегетаріанську страву і від 20$ за м'ясну. Навіть німецькі ковбаски, які в Берліні коштують 2,5є, тут по 10 😂. Натомість ціни в супермаркеті мене не здивували. Головне - ходити в мережу ALDI.
Молоко - від 1,2$
Яйці - від 2$ за 10 шт.
Сир - від 1,5-2$ за упаковку
Мюслі - від 1,5$ за 1 кг (коли такі ціни на мюслі, ще й якісні, будуть в Україні?)
М'ясо досить дорого - від 7-9$ за упаковку 300-500 грам
Обов'язково скуштуйте хліб в Швейцарії - він дуже запашний та зі скоринкою
😊
📌Авіапереліт. Квитки в Швейцарію недешеві. Зараз у МАУ розпродаж, можна знайти від 2800 грн в 2 боки. Я літала Wizzair в Берлін, далі EasyJet до Цюриха. Мої квитки обійшлися 100$ туди-назад.

Все ще вважаєте Швейцарію дорогою? Наче ціни не настільки аж вищі за інші європейські країни, правда?

#бурлака_швейцарія