Artkolik

Artkolik Follow

Atelier, Events, Gallery & Mag

http://www.artkolik.biz/

12,903 Followers  396 Follow

Share Share Share

#MassimoUberti
Adobe’nin stok görsel ekibi her yıl hangi kategorideki görsellerin talep gördüğünü açıklıyor, bu senenin en çok görsel indirilen kategorisi de “sessizlik ve ıssızlık”. Anlaşılan 2018’de insanlar biraz huzur ve sakinlik arıyor...
Görsel 1: #PaoloSeimandi
Görsel 2: #FranMart
Görsel 3: #MichaelSchauer
Görsel 4: #Marcel
#AykutAydoğdu #aykutmaykut
Çocuklar için uygulamalı resim atölyemiz, çocukların farklı malzemelerle çalışabileceği, formları, renkleri ve sanatı yakından tanıyabilecekleri keyifli derslerden oluşuyor.
Bu atölyemizde sanat tarihinden, çağdaş sanattan örneklerle çocukların estetik algılarını güçlendirerek, eğlenceyi ve resim yapmayı biraz daha anlamlı hale getirmek amaçlanmakta. Çünkü bütün çocuklar zaten resim yapar; bu, onların en temel ifade biçimlerinden biridir, onu biraz daha farkına vararak yaptırmak genel amacımız...
Alma Haser, tek yumurta ikizlerinin fotoğraflarını çekip, her ikizin de fotoğrafını birer puzzle’a çeviriyor. Ardından da bu iki farklı puzzle’ı karıştırıyor, böylece her bir puzzle’da %50 bir ikizden, %50 diğer ikizden parçalar oluyor. #AlmaHaser
Cranberries’in solisti, 46 yaşındaki dünyaca ünlü müzisyen Dolores O’Riordan dün gece hayatını kaybetti. #RestInPeaceDolores #doloresoriordan
İki gün art arda gerçekleşecek, çocuklar için stop motion animasyon atölyemizde, çocuklarımız kendi kurgulayacakları hikayeler ve el yapımı heykellerin fotoğraflanmasıyla, stop motion animasyon üretimine tanık olarak, bu sürecin bir parçası, hatta yaratıcısı olacaklar. 
Hayal gücünün, teknolojinin üretici yanıyla bir araya geleceği bu atölyemizin katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.
Shota Maehara - “Intelligence 3”
#ShotaMaehara
Talin Mert’in eğitmenliğinde gerçekleşecek Resim Atölyemiz, resim ve desen ile farklı bir deneyim imkanı sunuyor...
Çeşitli malzeme ve tekniklerle yaratıcılığınızı kullanarak kendi özgün eserinizi yaratıp evinize asmanın haklı gururunu yaşayacaksınız. 
Temel çizim tekniklerini, tasarımla birleştirip tuvallere yansıtacağımız atölyemizde, resim sanatına baştan sona derinlemesine odaklanacağız.
#PeterKogler
Lorenzo Viotti’nin şefliğindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası yeni yıl konseri. 
Klarnet: Andreas Ottensamer
#BorusanİstanbulFilarmomiOrkestrası #BorusanSanat #LorenzoViotti #AndreasOttensamer
Balamir Nazlıca’nın Alman filozof M. Heidegger’in gerçeklik kavram algısından ilham ve yön alarak yarattığı “Unconcealment” film serisi, sanatçıların tarihi yaratma anlarını video portresi olarak yakalamaya çalışmasıdır. 
Sanatçıları ilham anlarında yakalayan bu kısa video serisi, onların özlerini yakalamayı amaçlamakta. Gazi Sansoy’un şiirsel bir dil ile çekildiği “Unconcealment VII” (2018) videosunun müziği de Balamir Nazlıca’ya ait.
#BalamirNazlıca #GaziSansoy @annalaudel.gallery