Petra Butkova

Petra Butkova Follow

#Trnava SK / Upcycled #fashion, zero waste, art, #mother of 2 kids, fashion blog #byfoxygreen.blogspot.sk and ihlov.blogspot.sk
Actual blogpost:

http://byfoxygreen.blogspot.sk/2018/05/oznackovany-svet.html?m=1

363 Followers  571 Follow

Share Share Share

Nepripomína vám táto koláčiková klasika laskonka modernejšiu makrónku? Neviem prečo som si myslela, že to bude niečo podobné.
Nečudujte sa mi. Dlho som odolávala trendu makróniek a svoju prvú som ochutnala až minulý týždeň.
Čo myslíte, kto to u mňa vyhral? Laskonka vs. Makrónka čoskoro na storys ;) A ešte jedna otázočka, chceli by ste súťaž, len tak?
Čím viac toho mám, tým viac toho odkladám. Teraz nehovorím o oblečení, aj keď na to by sa to v mojom prípade asi hodilo tiež. Teraz však hovorím o tom, či mám ešte urobiť. Mám pocit, že týždeň má nejak málo dní. A keď si predstavím koľko toho ešte na mňa čaká, neviem čo skôr a tak radšej nerobím nič.
Asi som hrozná, ale v poslednej xobe sa nejak neviem rozbehnúť. Ale zasa ako sa poznám potom sa rozbehnem a zasa sa nebudem vedieť zastaviť. 
Snáď som v tom neni jediná. Povedzte že nie prosím.
.
.
.
#toomuchwork #lazy #procrastination #ootd #dnesnosim #nejstyl #som_fashionisra
Pred pár dňami som úplne prvý krát v živote ochutnala makrónku. Je to až neuveriteľné v tomto makrónkovom boome. Pravda je, že makrónky sú neuveriteľne fotogenické a vyzerajú, krásne. Každý (podľa instagramu ;) ich miluje. A tak som sa rozhodla si ich otestovať, či aj tak chutia. 
Ako môj test dopadol a či sa pridám do funclubu makróniek už čoskoro na stories ;)
Akurát s drobcom pozeráme rozprávku z obdobia 2. sv. vojny. Šialené, čo všetko si nuseli ľudia počas vojny prežiť. Dúfam, že moje deti nikdy vojnu nezažijú.
Viem, že vo svete je stále vojen dosť a ľudí, ktorý musia znášať jej následky. Nezabúdajme na to čo sa stalo (aj keď sme to nezažili) a ani na to, že sa to ľuďom deje stále. Možno im nedokážeme pomôcť, ale už aj to, že nezatvárame oči môže viesť k niečomu prospešnému. .
.
.
#vidimvojnu #iseethewar #warisstillhere #dontforet #sadworld
Keď sa pozerám na tieto fotky pripomína mi to vývin. Všetci sa vyvíjame, meníme vďaka skúsenostiam a formujeme svoje vlastné ja. Každý človek je jedinečný. 
Keď sa však pozriem na tieto fotky pripomína mi to tiež večer a ráno. Že prečo? K večeru som vždy unavená a ráno mi vždy chvíľu trvá, kým sa postavím na nohy, ale niekedy sa preberiem tak, že mám chuť to svetu nakopať (chápete môj svet nebýva ružový, ale neprestávam s ním bojovať aby taký bol)
Týždeň duševného zdravia ... videla a čitala som príspevky od viacerých ľudí, ktorých sledujem. Som rada, že sa aj o tejto téme hovorí. Nieje ľahké pre niekoho priznať že trpí psychycky. Na fyzické bolesti sa sťažujeme dennodenne, ak niekto niekoho týra fyzicky je to očividné. Psychycké problémy sú tie skryté a o to horšie. Nieje totiž nič horšie ako keď váš problém nikto nevidí a nikto vám nepomôže. Aj preto som rada, že aspoň raz za čas sa táto téma otvorí aj verejne. 
Tiež mám svoje trápenia ale stále asi niesom pripravená verejne ich pustiť do svete. Skrývajú sa naďalej vo mne  a zožierajú ma. Našťastie už dokážem o nich hovoriť (len nie verejne na sieťach a tak). Možno sa raz prekonám a poviem vám svoju story, ale zatiaľ by ma zaujímalo, či máte niekto aj vy svoje skryté bolesti s ktorými sa hanbíte podeliť, bojíte sa otvoriť, a či by vám napríklad verejná spoveď niekoho iného vedela pomôcť?
.
.
.
#dysevnezdravie #kazdymasvojproblem #usmevomslzyneskryjes #loveyourself #budnasebadobry
Značka alebo nie, pre mňa nieje podstatné meno našité na oblečení, ale to, či sa v ňom cítim pohodlne a sama sebou. A čo Vy, je pre Vás značka podstatná?
Viac o značkovom svete ešte stále na blogu ;) Link je samozrejme v profile!!
.
.
.
#blogpost #versace #pants #velvet #photos #blog #byfoxygreen #blogger #petrabutkova  #green
Cítiť sa sama sebou je môcť robiť to po čom túžiš. Ibaže ja túžim robiť toľko vecí ... Kým mám byť dnes?
.
.
.
#stilldifferent #stillme #meinmanyways #myself #slowfashion #blackandwhite #portretsk #denim #secondhand
Tak ja neviem. Tento týždeň mi začal nejak divne. To čo som mla spraviť pondelok som spravil dnes, čo som mala spraviť dnes spravím neviem kedy. Počasieje, že vy som najradšej celé dni prespala, ale spať mi nejde lebo mám hlavu plnú vecí, čo mám ešte urobiť. Neviem čím začať, tak radšej nerobím nič. A to ma zižiera ešte viac. Neviete niekto recept na to ako z toho von?
.
.
.
#badday #outfit #lookoftheday #slowfashion #sustainablefashion #secondhand #dnesnosim #nejstyl #instafashion
Včera bol deň matiek, ale keďže ja víkendy trávim v práci mamičke budem gratulovať dnes. 
Maminka je človek, ktorý si zaslúži úplne najviac našu vďačnosť a lásku. A ja len dúfam, že tú moju trápim čo najmenej. Niekedy som nechápala ako sa môže kvôli mne trápiť, ale teraz, keď aj ja som matka viem, že vždy budeme mať o svoje deti starosť.
Takže všetkým maminkám prajem čo najmenej starostí z ich detičkami ♡
.
.
.
#mothersday #love #family #flowers #roses
Značky alebo no name oblečenie? Drahé originály alebo veľa lacného oblečenia? Kam by ste zaradili seba? Ja som si našla vlastnú alternatívu o ktorej som Vám napísala aj článok na blog. Dozviete sa v ňom aj napríklad aké tipy ľudí chodia do sekáča ;)
Link na článok nájdete v profile !!!
.
.
.
#velvet #pants #versace #white #sneakers #deichmann #secondhad #slowfashion #značkovysvet #označkujsima #blogger #petrabutkova #blog #byfoxygreen #newpost
Kúpila som si ďalšie kvety, lebo ak sa chcem potešiť musím sa potešiť sama. Vraj sme my ženy jemné ale nikto nevidí koľko sily je treba aby si žena kúpovala kvety sama. 
Odmakala som si dnes ďalšie cvičenie a konečne sa mi zahojil pľuzgier z kopania v záhrade. Vraj sme my ženy silné, ale nikto nevidí s akou láskou sa staviame k svojim úlohám. 
Sme všetko čo musíme, lebo my musíme byť všetko!
.
.
.
#weareall #woman #womanpower #love #flowers  #roses #tender #strong #mother #worker #warior #silaženy je v ženskosti ;)