Petra Butkova

Petra Butkova Follow

#Trnava Upcycled #fashion, trying to be #zerowaste, #mother of 2 kids, #workoutlover, #fitness #blog #byfoxygreen
Actual blogpost:

http://byfoxygreen.blogspot.com/2019/01/dream-come-true.html?m=1

633 Followers  713 Follow

Share Share Share

Cvičíte samy alebo s niekým?
Aj jedno aj druhé má podľa mňa svoje výhody.
Keď cvičím sama, dokážem sa lepšie sústrediť na jednotlivé cviky. Keď som s niekým, zasa ma ten človek dokáže potiahnuť, motivovať alebo možno je to aj naopak, že potiahnem a motivujem ja jeho. A niekedy sa aj viac zabavím 😋.
. 
Táto fotka vznikla po prvom tréningu s @bledonnka a naše úsmevy hovoria za všetko.
.
A po včerajšom tréningu zasa hovoria za všetko moje nohy a svalivicaaa👍💪😄 (áno teším sa, a kto ma pozná, vie prečo 😊). A fakt som vďačná človeku vďaka ktorému ju mám.
.
#workout #fitness #fitnessmotivation #fitnessgirl #cvicim #fitnessacky #buddy #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova
DREAM & LIVE
Snový magazín vydávaný krásnou vílou a skvelou fotografkou Katkou @dreamandlive.sk
Toto je myslím jeho prvé číslo, ale už ich vydala viac a jeden pred nedávnom. Každý je iný, ale všetky majú spoločné jedno. Sú snové, plné nádherných fotografií a skvelých článkov.
Určite sa pozrite ku Katke na profil a tam uvidíte a dočítate sa o tomto magazíne viac.
Ja som tento dostala a prečítala som ho hneď, ale stále sa neprestávam kochať fotkami. A zrejme ho ešte využijem do veľa #flatlays (hádam to Katke nebude vadiť). .
#dream #magazin #amazingwork #zimesvojesny #blogerky #photography #flatlayczsk #flatlay #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger
ONI DVAJA
Tak sú si podobný až to občas nechápem. Dedo a vnuk. Môj otec a môj syn. Sú skvelá dvojka s on je teraz s ním.
A ja doma a neuveriteľne mi chýba(vlastne jú, lebo toto žije v Česku a som s ním veľmi mála).
No nič, ja to tu budem musieť vydržať a oni sa zrejme poriadne bavia, keď sa ani ozvať nevedia 🤔😒😋
.
#family #grandpa #grandson #mymans #kedsuspolu #jedenakodruhy
MONSTERA
Pre moju monsterku som si bola až v Bratislave. Dodnes sa smejeme na to ako ju Matúš nazvala "obludník" 😂.
Ale nedávno mi utrpela veľkú újmu, keď sa na ňu zosipala polica plná kníh. Je to ale bojovníčka ako ja a tak, aj keď s odretými listami rastie ďalej a ďalej mi robí radosť. A o to je mi bližšia.
Žej e divné ak vám rastliny prirastú k srdcu? Čo je na tom divné, ak sa o ne staráte, aby rástli a boli krásne! A oni vás odmena, tým, že vám spríjemnia a skrášlia miesto, kde žijete.
Som len ja takáto postihnutá, alebo sa mi tu nájde aj niekto iný?
.
#nature #plants #monstera #home #pokojovky #bloggersk #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #petrabutkova
Je zvláštne ako ti niekedy ľudia lezú na nervy keď si s nimi dlho, a ako veľmi ti chýbajú, keď odídu.
Niežeby mi môj drobec liezol na nervy, ale niekedy trpím tú] biu aspoň na chvíľku si od neho oddýchnuť. Dnes ale odišiel na 2 týždne preč, a hoci je to len pár hodín už v prvej minúte mi tak moc chýbal.
A toto nieje jediný prípad za dnes. Aj môj starší syn, kým mladší neodišiel v jednom kuse sa len provokovali a bili, keď ale odišiel všimla som si ako mu zostalo smutno.
A teraz, keď musel odísť aj starší (aj keď len na 2 dni), chýba mi aj on. A on takmer ani neodišiel, ako mu bolo smutno, keď vedel že ide sám (bez bračeka).
Niekedy po sebe kričím, niekedy sa bijeme (toto platí teda pre chalanov), ale vždy sa máme radi. Pretože to či niekoho máš naozaj rád zistíš až keď niesi s ním.
.
PS: Nie v júli nenosím svetre. A prečo pri týchto fotkách píšem o deťoch? Lebo je jedno aká by tu teraz bola fotka, aj tak na nič iné teraz nemyslím 🤷🏼‍♀️
.
#missyou #family #loveeachother #ootd #spring #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova #dnesnosím #somfashionista #nejstyl #fashionapp
SMILE
Ako úsmev. Umievajte sa, pretože úsmev nemusí byť len prejavom spokojnosti, či šťastia. Aj jemný úsmev ako prejav sympatie, či spolupatričnosti je v živote potrebný. Je to o tom aký sme. A či už sme šťastný alebo nie, či už máme zlú náladu, alebo nás niečo trápi, vždy sa dá nájsť dôvod na úsmev.
.
#smile #bekind #tender #flover #white #woman #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova
VLASY
Moja večná dilema. Ostrihať / neostrihať, natočené / rovné, farba / vlastné?
Hovorí sa, že vlasy sú koruna krásy. Je to síce otrepaná fráza, ale u mňa platí 100% tne. Väčšinu života som mala dlhé vlasy, ale pravidelne mávam záchvaty strihania, kedy si ich z dlhých dám skrátiť až niekde medzi ramenami a ušami (ako kedy). Vždy ich potom nechám dorásť aspoň kúsok nad pás. Tento krát som ale vydržala oveľa dlhšie ako inokedy. Buď to je tým, že už stárnem 😄, alebo tým, že som s vlasmi robila zábavnejšie experimenty (zelená farba 💚), alebo tým, že mi pomalšie rastú.
Ono to vlastne nieje, že by mi pomalšie rástly, ale blond farba im dáva viac zabrať a končeky sa mi viac lámu a tým pádom sa zdá akoby pomalšie rástly. Toto je inak omyl veľa žien, že si myslia, že im vlasy nerastú a oni len pritom majú zničené a lámavé konce.
Takže som sa rozhodla experimenty na chvíľku nechať tak a svojim vláakom dopriať čo najviac regenerácie. Ale stále mi nejak vŕta v hlave či ich (v rámci izdravovania) predsa len nenechať ostrihať!?
Čo vy na to? Poraďte (hlavne kaderníčky, lebo viem, že tu mám aj vás @you_hairstyling @janah_blog)
V tomto počasí by som sa skôr válala niekde na pláži pri vode ako v kope vankúšov, ale poviem vám, že ani toto nebolo také zlé. Ešte keby som si to tak mohla vziať domov 😂.
.
📸: @ro3o_photography
.
#pilows #sweatdreams #fun #galery #multium #photoshoot #fashion #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova
"SEKÁČ"
Najskôr to boli zatracované obchody pre "chudobu" a podivínov (medzi, ktorých som patrila asi aj ja 😄)
Čerstvo si pamätám kedy ešte sekáče neboli tak v mosti ako sú dnes. Dodnes si pamätám ako som si kúpila svoj prvý mega úlovok zo sekáča, ktorý mám mimochodom dodnes. Bola to lyžiarska bunda, kúpila som ju za vtedajších 45 korún. Nonosila som ju na lyžovanie, ale len tak a dostávala za ňu pochvaly aj ponuky. Mohla som ju "streliť" za 10násobok, ale neurobila som to. Mám ju už 15 rokov a stále je rovnako dobrá.
Dnes už sú sekáče mnohými omilostené. Veľa ľudí pochopilo, že to nieje žiadna katastrofa nemať vec novučičkú, že chemikálie v nových veciach sú častokrát horšie, ako to že vec niekto nosil pred tebou. Ľudia začínajú chápať aký nezmysel je vyrábať tóny nového oblečenia keď na svete je toľko nositeľ ného a pekného oblečenia už vyrobeného.
Teší ma, že ľudia pochopili a že už sa ľuďom neskrýva tváre, keď im poviem, že mám niečo zo sekáča. Aj keď sa to ešte občas stane.
Toto nieje platená spolupráca z @textilehouse_secondhand, ale je to jednoducho SEKÁČ, ktorý mám najbližšie a teda drvivá väčšina môjho oblečenia je odtiaľ. A ako vnímate sekáče vy?
.
#secondhand #slowfashion #sustainibility #sustainablefashion #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova
MAGNÓLIE
Vo sezóne ich bol plný instagram. Ja som si trošku počkala až odkvitnú, až posledné lupienky odletia z aj z inatasveta, a teraz Vám ju prinášam ako nádhernú spomienku.
V týchto šatách s vlastnými lupienkami som sa trošku cítila akoby som aj ja bola jedna z tých krásnych kvetov. Víla, čo zaspala v ich vôni.
Takúto krásnu fotku, jednu z mojich najnežnejších (dokonca aj napriek mojim "bicákom") mi spravila tá nejnaozajstnejšia víla instagramu 🌸💮@dreamandlive.sk 🌸💮
A dokonca v dvoch verziách. S mojimi zelenkavými vlasmi a ružovú verziu (potiahni prstom).
Ktorá sa ti páči viac? A myslíš, že by mi pristali aj takéto ružové vlasy?
.
#dreamphoto #magnolia #floers #pink #nature #tender #woman #photoshoot #portret #bloggersk #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #petrabutkova #dreamandlive
Pri cvičení je dôležité určiť si cieľ. Potom je oveľa ľahšia cesta za ním. Logicky, nedá sa predsa ísť za niečím čo nepoznáte.
Tiež mám svoje ciele, nie sú nijak veľké, ale posúvajú ma vpred.
Najnovšie som si povedala, že sa naučím boxovať (poprípade kickbox).
Ja viem, ten môj postoj na fotke je skôr smiešny, ale viem, že raz (a nie tak neskoro) budem vedieť presne čo robiť.
Nebojte sa dávať si ciele, lebo tie sú našim vodítkom, naším motorom a nielen v športe, ale aj v živote.
Život bez cieľa je len blúdenie nie cesta, ktorou by život mal byť!
.
#workout #fitness #fitnessmotivation #fitnessgirl #cvicim #fitnessacky #box #kickbox #strongwoman #stronggirl #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova
Nežná neznamená slabá. Kvet neznamená ruža.
Milovať neznamená s niekým byť.
A teraz neznamená navždy.
.
Len toľko na teraz.
.
#flower #woman #blogger #bloggersre #superblogeri #slovakblogger #bloggersk #petrabutkova