Natalia Klymenko

Natalia Klymenko Follow

Мама Луки 👼🏻| Книжкоголічка 📚| PR 🗣| Засновниця @mova.ukr (Мова - ДНК нації), авторка "Українська легко!" 💙💛| Особистий блог 📝⬇️

http://ilatanka.in.ua/

538 Followers  351 Follow

Share Share Share

Що таке #книжкоголізм? 👀
Це коли:
✨у тебе майже 2 десятки ще не прочитаних книг,
✨а ти не знаєш, що б почитати
✨і купуєш 10 нових 📚 за мотивами львівського форуму, на якому навіть не був,
✨а ще чекаєш на 2 новинки, бо без них зараз ну не можеш ніяк! 🙈🙈🙈
.
А на вас як форум подіяв? Скажіть, що я не одна. ☺️
.
Що з цього читали чи плануєте? Давайте паралельно, так цікавіше! 😉
.
P.S. 5/10 - це @ksd_bookclub. Так я зрозуміла, яке в мене видавництво улюблене. 💕 І так я виконала завдання "Написати про улюблене видавництво" для #ХлебнаяОсень від @hleb_nash 😉
.
#книжкоголік #книгоголік #книжковіпокупки #книжковийблог #books #bookworm #bookoholic #bookyspace #читатиукраїнською
Я маю слабке місце. Залежність від книжок. А ще я заздрю тим, хто вміє писати сильно й невимушено водночас. От тому, коли я бачу новинку про написання текстів, стримати мене складно. Якщо ж вона ще й українською... Правильно. Пройти повз «Писати легко» від видавництва Pabulum я не могла. Тож я побачила в @maria_pravda, замовила й за вечір прочитала. І загалом мені сподобалося.
.
У книжці є стисла теорія про роботу з текстом. Вона, мабуть, може допомогти тим, хто прагне написати власний роман або повість. Тема, жанр, сюжет, конфлікт, персонаж, діалоги – це далеко не повний перелік питань, які тут висвітлюються.
.
Що мені більше припало до душі, то це вправи. Наведу деякі приклади:
✍️ напишіть за 10 хвилин історію, що розпочинається зі слів «Я пам’ятаю»;
✍️ перепишіть улюблений вірш чи пісню, заміняючи наявні слова на синоніми;
✍️ пригадайте останні прочитані книжки й придумайте на основі трьох із них новий сюжет тощо.
.
Такі вправи тренують мізки, фантазію й письменницькі «м’язи». Тож вони будуть корисні не лише майбутнім літераторам, а й усім-усім, хто пише статті, дописи в блозі, чи навіть просто в соцмережах. Я точно повправляюся!
.
І це ще не все. У книжці є поради від відомих українських письменників – Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Тараса Прохаська, Сергія Жадана, Андрія Куркова та ін. Більшість із них так чи інакше радять «аксіоми» – багато читати й писати.
.
Що мені НЕ сподобалося в книжці? Як не прикро, але зауваження є:
‼️зловживання англіцизмами (беґраунд, фідбек, таймлайн тощо);
‼️нехтування правилами милозвучності (зустріч з друзями);
‼️наявність стилістичних помилок («більше ста» замість «понад / більш ніж сто»; «стати в нагоді» замість «стати у пригоді»).
.
Дивно бачити такі ляпи в книжці, присвяченій тексту. Та все одно я тішуся, що нарешті такі книжки з’являються українською. Сподіваюся, що далі буде.
.
Письменництво - це мистецтво, правильно? Тому книжка йде до #yakaboobingoautumn_5
#yakaboobingoautumn 
#yakaboobingoautumn_ilatanka 
#УсеПроНонФікшн
#pabulum #ПишиСильно
#ilatanka_reading
Короткий звіт про вихідні
.
👎Захворіла
.
👍Узялася за свій інстаграм. Видалила майже 200 своїх підписників. Так-так. 😊 Зазвичай блогери-початківці їх купують-накручують. А я видаляю. Бо навіщо мені "мертві" підписники - автозапчастини, худєєм вмєстє, чохли, помади, магазини одягу тощо? А ще завантажила крутий застосунок - тепер бачу, хто від мене відписуються за схемою "підписався - полайкав - почекав, щоб я по доброті душевній 🙈підписалася - почекав тиждень і відписався". Коротше, нехай мене краще читає 100 реальних людей, яким цікаво. Так що я продовжую. З 800+ підписників залишилося 600+, і це ще не вечір! 😜
.
👍Дочитала Жадана, прочитала "Писати сильно", взялася за бабусю Аґату. У дитинстві, здається, усе перечитала, але нічого не пам'ятаю.
.
А як ваші вихідні? 😊
Давно планувала й нарешті я почитала книжку «Сила інтровертів» Сьюзен Кейн, щоб краще зрозуміти, як з моєї інтроверсії отримувати зиск попри зовнішні обставини. Адже, як пише авторка, зараз існує такий собі культ екстраверта. Провідні компанії – не тільки в США, а й у нас – намагаються залучати товариських інтровертів, облаштовують офіси з відкритим плануванням, щоб стимулювати спілкування й командну роботу. Саме екстравертам легше підійматися кар’єрними сходинками, їм для цього сміливості й затятості не бракує. Що ж робити нам, інтровертам?
.
✨ У книжці нових для себе порад я не побачила, але надихнулася історіями з життя інших інтровертів. Приємно ж бути в одній компанії з такими людьми, як Чарльз Дарвін, Марія Кюрі, Дейл Карнегі, Стів Возняк, Елеонора Рузвельт… До речі, чим не особливі люди? Тому ця книжка в мене йде як #yakaboobingoautumn_15 😉
.
✨А ще я дізналася-пригадала деякі цікаві факти про інтровертів. Так от.
.
💡 Лідер – необов’язково екстраверт. Згадайте Магатму Ґанді.
.
💡 Праця на самоті – запорука успіху. Чому серед інтровертів багато видатних науковців, письменників, художників? Вони просто соромилися йти гуляти, натомість практикували-практикували.
.
💡Групові мозкові штурми – не найкраще джерело креативних ідей. Чому? По-перше, соціальні лінощі – нехай інші все придумають. По-друге, блокування продуктивності – під час обговорення одночасно висловлюватися може лише одна людина. По-третє, побоювання оцінки. Винятком є віртуальний мозковий штурм! Що більша кількість учасників, то вища результативність.
.
💡 Інтроверт – вирок назавжди? Так, але ми можемо розширювати межі своєї особистості, проте до певної точки. Заради роботи, яку ми вважаємо важливою, чи людей, яких любимо, ми – інтроверти – можемо діяти як екстраверти. Це правда. Перевірила на собі. Власне тому не всі мої друзі-знайомі здогадуються, що я інтроверт.
.
💡Інтроверти й екстраверти думають по-різному. Екстраверти бачать, «що відбувається», а інтроверти розмірковують над тим, «що може трапитися».
.
Докладніше, з цитатами читайте в моєму блозі. .
#yakaboobingoautumn
#yakaboobingoautumn_ilatanka .
@katemolochko Годиться для #BookyAutumn?
#УсеПроНонФікшн
Синуля спить, а я новеньку книжечку з його колекції гортаю! #Віммельбух #Будинок від @ababahalamaha - просто фантастичний! 😍😍😍 #ЛукасиковаБібліотека P. S. Поки гортала-читала-розглядала, зрозуміла, що ця мила історія про будинок з його мешканцями, це і є моя затишна книжка для #yakaboobingoautumn_2 ☺️ #yakaboobingoautumn #yakaboobingoautumn_ilatanka
Перше літо Луки ❤️ #Лукасик #щастя
Лука росте, а з ним його бібліотека. 📚😎 Заводжу новий тег - #ЛукасиковаБібліотека. Ці книжечки від @stary_lev і це ❤️❤️❤️. Чудові ілюстрації, рівненькі й гладенькі краї, що дуууже важливо для малюків. На жаль, у деяких видавництв із цим проблеми. :( А які ви книжечки / видавництва порадите для най-наймолодших? #книжкидлямалюків
А ви вірите в джинів? От я майже повірила, читаючи «Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей» Салмана Рушді. А все тому, що в цьому романі автор так усе закрутив-завертів – і переплелася вигадка з реальністю, минуле, майбутнє й наше сьогодення з усіма його вадами: хабарництвом, корупцією, зрадами, вбивствами, згубними звичками… Додайте ще традиційне протистояння добра і зла, а також вічне кохання – сучасна філософська притча або казочка для дорослих готова. А в цій казочці є і реальні люди з минулого, і чарівні істоти. .
Що ж розказати про сюжет? Уявіть, що є два світи: світ людей і світ джинів з джиніями. І от ці чарівні істоти пробираються у світ людей і розважаються, як можуть. Лихі джини сіють хаос, пробуджуючи темні закапелки в душах людей. Добрі джини намагаються врятувати цей світ. Вони майже безсмертні, але натомість позбавленні почуттів. Та завжди ж є винятки. Джинія Дунія так покохала філософа Ібна Рушду, що народила йому силу-силенну дітей і пронесла своє кохання через віки. У буремні часи або під час дивовиж, які тривали два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей, саме Дунія збирає своїх нащадків – напівджинів-напівлюдей – і повстає проти лихих джинів, щоб врятувати світ людей.
.
У романі є ще одне протистояння – інтелектуальне – між мислителями Ібном Рушдою і Аль-Газелі. Що цікаво? Це реальні історичні постаті. Мусульманський філософ Аль-Газалі жив на перетині ХІ-ХІІ століть і у своїй роботі «Непослідовності філософів» стверджував, що аристотелізм є суперечливим і ображає вчення ісламу. Ібн Рушд або Аввероес жив у ХІІ столітті. Він написав низку праць з логіки, аристотелівської та ісламської філософії. Але його найважливіша робота – це «Непослідовність непослідовності», у ній він захищав філософію Аристотеля проти нападів Аль-Газалі. Якщо вірити Вікіпедії, то його сучасники говорили, що Аристотель пояснив природу, а Аверроес – Аристотеля. І це ще не все. Батько Салмана Рушді взяв собі це прізвище саме на честь Ібна Рушди.
.
Чи раджу я цей роман? Так, якщо ви готові повірити в казочку. #ilatanka_reading #yakaboobingoautumn_10 #yakaboobingoautumn #yakaboobingoautumn_ilatanka
Малесенька. Тонесенька. Однак дуже не проста книжка. Вона може вам сподобатися, а може – засмутити або навіть розлютити. У будь-якому разі ця книжка навряд залишить вас байдужим.

Я прочитала «Як любити дитину» Януша Корчака тижнів зо три тому, а й досі під враженням. Значною мірою через права дитини, які сформулював автор – польський педагог, лікар, громадський діяч. Звучать ці права так: 💡 право дитини на смерть;
💡 право дитини на день нинішній;
💡 право дитини бути такою, якою вона є.

Від першого права моторошно, чи не так? У мене – мами двомісячного немовля – волосся піднялося від цієї фрази. Як же так? Автор далі пояснює: «Боячись, аби смерть не відібрала у нас дитину, ми відбираємо в неї життя; не бажаючи, щоб дитина померла, не дозволяємо їй жити». Щодо другого права, то воно мені дуже близьке. Йдеться про те, що непотрібно жити майбутнім: «Ось дитина сяде і…», «Коли син піде…», «Як заговорить донька…». Автор нагадує, що варто бути з дитиною тут і зараз.

Третє право теж ніби зрозуміле, але від того не менш складне для виконання. Дуже не хочу щось прогледіти й сплутати свої мрії з синовими, зламати його.

Тож як любити дитину? Автор не дає відповіді на це питання, натомість піднімає силу-силенну інших, які й так час від часу зринають у моїх думках. Чи здорова дитина? Чому плаче? Чи не голодна? Чи все дозволяти? Чи...? Насправді багато питань, а відповіді автор радить шукати не в книжках, а в тихому спогляданні за дитиною. Бо, як на мене, найкраща порада автора звучить так: «Черпай не з книжки, а з себе». Чесно кажучи, були моменти в роздумах автора, з якими я ну дуже не згідна. Проте мені все одно здається, що книжка вартісна. Мені вона допомогла сформулювати свої табу: не обманювати, не сміятися з дитини, не забороняти хаотично. #ilatanka_reading #bookstagram_ua #booklover #читаннявдекреті #мамське #книжкидлябатьків #книжковийблог #яклюбитидитину #клубсімейногодозвілля #ksd #yakaboobingoautumn #yakaboobingoautumn_13 #yakaboobingoautumn_ilatanka
Перший 📚улов на хвилі новин про форум видавців. #П'ятаСаллі і #ПравилаБатьківства від @ksd_bookclub, #СкандинавськаМіфологія від @km_books_ua, #Інтернат від @meridian_cz. Далі буде. 😎😜 Бо ще деякі новинки не надійшли в продаж. Дуже чекаю на "Моя бабуся просить їй пробачити" від Книголав, "Моє каяття" від Фоліо, "Оповідь служниці" від КСД. А ще до мене не доїхала "Ловець повітряних зміїв" від ВСЛ. А що чекаєте ви? Які новинки порадите не пропустити??? 💡До речі, я надумала вскочити до останнього вагона й приєднатися до #yakaboobingoautumn Три сезони збиралася і от нарешті готова! 🙈🙈🙈
#39, 42 📚 Є книжки, якими хочеться смакувати довго-довго. Тижнями. Інколи місяцями. Після них залишається тривалий посмак. А є історії, які хочеться прочитати за вечір-два й бігти далі. Мені подобається їх чергувати. «Подружжя по сусідству» Шарі Лапени й «Truly Madly Guilty» Ліян Моріарті хотілося проковтнути. 🖇 Ці історії дуже схожі між собою. І там, і там є молоді батьки. Вони йдуть на вечірку до друзів – і щось жахливе трапляється. З дитиною. Далі сюжет розвивається вперед, але авторки повертають нас у минуле, щоб відкрити щоразу трохи більше правди про героїв. Шлюб, батьківство, довіра, почуття провини, спроможність пробачати одне одному – ці питання піднімаються в обох романах. 📔 P. S. «Подружжя по сусідству». На жаль, без ляпів у перекладі не обійшлося. Приклад: «Детектив Ресбак зауважив прохолоду в стосунках батьків Анни та їхнього тестя (замість «зятя»)». 📓 P. P. S. «Truly Madly Guilty» – це моя вже третя книжка австралійської письменниці Ліан Моріарті. Ще торік я прочитала «Big Little Lies» і «Three wishes». Так от вони мені сподобалися більше. У них теж авторка розпочинає історії з того, що стався якийсь інцидент, а потім сюжет розгортається вперед з постійними поверненнями в минуле. І там це було більш елегантно. У цьому романі постійні згадки про пікнік, на якому незрозуміло що сталося, відволікали від сюжету й надокучали. ‼️ Детальніше про сюжет у моєму блозі. #ilatanka_reading #bookstagram_ua #booklover #lianemoriarty #trulymadlyguilty #ліянморіарті #подружжяпосусідству
🇺🇦Синку! Сьогодні мені хочеться тебе дещо попросити. 💙 Рости й люби Україну БЕЗ УМОВ. Тобто не запитуй: "Що я отримав від України?". Ліпше переймайся думкою: "Що я зробив для України?". Не ототожнюй країну з владою. Україна - це ТИ. Від тебе буде залежати, якою вона стане. 💛 Рости й шануй СВОЄ. Мову, історію, традиції, одяг і кухню. Бо мова - то не просто слова. Історія - то не лише дати й імена. Традиції - то не родинна примха. Вишиванка - то не швидкоплинна мода. Борщ і вареники... Ти ще полюбиш цей неперевершений смак. 😊 СВОЄ - це зв'язок, з тими, хто був до нас. Черпай у ньому мудрість і силу. 💙 Рости й пам'ятай, що залишатися тут - це не геройство. Не подвиг, вартий вдячності чи бодай уваги. Подвиг - це боронити й славити свою країну. Новими відкриттями, спортивними перемогами, інноваційними винаходами, творчістю... Обирай сам. 💛 Синку, твоєму поколінню доведеться мати справу з серйознішими викликами, для їх вирішення потрібно буде дивитися ширше, ніж у межах однієї країни, знати більше мов і культур. Однак знай, що навіть у такому глобальному світі самобутність - то не слабина, а джерело для натхнення. Тож не дай йому засохнути. #деньнезалежності #люблюукраїну #мамасину