Hayat Boyu Gelişim Psikolojik

Hayat Boyu Gelişim Psikolojik Follow

Türkiyede ilk ve tek gebelikten itibaren psikolojik erken müdahale sistemi
Kurucu : @psikologunay
@kiddypsikolojikdanismanlik

2,973 Followers  1,236 Follow

Share Share Share

Repost @psikologunay
😍 cok güzel bir deney daha. Anne karnında bilincimizin bağımızın oluştuğuna dair bir kanıt.
Hamilelik sürecinde yaşadıklarınız,  hissettikleriniz, aldığınız besinler, bebeginizle kurduğunuz iletişimin ne kadar önemli olduğunu bilin.
 #annelik #anne #bebek  #moms #anneler #çocukpsikolojisi #doğumahazırlık #gebelik #doğumahazırlık #annekarnı #hamilelik #kalpritmi #çocukruhsağlığı #psikolog #anneleretavsiye #internetanneleri #bloggeranneler #bilimsel #psikolojik #annebebek #anneçocuk #instavideo #video #videos #psikolojikanalizler  #çocukpsikoloğu #uzmanpsikolog #ruhsağlığı #aileterapisi #aileterapisti #annelioyungrubu
Okulkorkusu (fobisi) okul çağındaki çocuklarda birdenbire okula gitmeye karşı beliren yoğun direnç hiç de nadir değildir. 
Çocuk anaokuluna gideceği zaman ya da daha büyük çocuk okul günü aniden başlayan sıkıntı hissi (anksiyete) içinde uyanır. 
Bulantı, kusma, iştahsızlık, baş ağrısı, karın ağrısı gibi çeşitli bedensel belirtileri vardır. 
Okul korkusu çoğunlukla sinirli bir öğretmen, sınavda başarısızlık korkusu, kabadayı bir arkadaştan korku gibi yüzeysel bir nedenle açıklanır. Bunlar bazen doğrudur. Ancak başlatan olay okulla ilgili değil, aileyle ilgilidir. Bu tür bir korku geliştiren çocuk annelerine çok bağımlıdırlar, genellikle karşılıklı bağımlı, normal dışı anne-çocuk ilişkisinin varlığından kaynaklanır. Bu korkunun kökeninde duygusal ilişki kurduğu kimselerin veya kendisinin başına bir şey gelmesinden ve böylece kendisi için çok önemli kişiden ayrılık korkusu vardır
#Çocuk için anneden ayrılabilecek her türlü olay, annenin hastalanması ve hastaneye yatması, kardeş doğumu nedeniyle annenin ilgisinin bölünmesi, boşanma sözü edilen bir ana-baba kavgası ortaya çıkarıcı etkenler olarak sayılabilir.
 Bazen anne ve baba çocuğa aşırı derecede düşkündür, kendileri de çocuktan ayrılmayı göze alamamışlardır. 
Bazen anne-babaların kendileri de güvensizdir, çocuğun başına kötü şeyler geleceğinden gereksiz yere korkmuş ve çocuğu hep önde tutmaya çalışmışlardır. Böylece çocuk kendisi de farkında olmadığı halde evden uzaklaşınca veya okulda iken annesine, babasına veya kendisine korkunç şeyler olabildiğinden korkmaktadır. 
Genellikle çalışkan, okuluna düşkün olarak bilinen çocuk, karın ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı gibi yakınmalarla evde kalmak ister, okula gitmesi için zorlandığında paniğe girer, ağlayarak, tepinerek tepki gösterir. 
Evde kalmasına izin verildiğinde, tüm yakınmaları kısa sürede ortadan kalkar. Ancak aynı tür tepkiler, okula gitmesi istendiğinde tekrarlar. Çocuğun evde kalış süresi uzadıkça, okula dönmesi zorlaşacağından, tepkisine rağmen çocuk okula götürülmelidir. Burada aile, #okul ve #psikolog işbirliği önemlidir .
.
Randevu için: 0542 807 34 35 kağıthane
#okuladönüş #çocukgelişimi #çocukpsikolojisi #oyunterapisti #psikolojikbilgiler
Repost @psikologunay

Sonbahara girdigimiz şu günlerde herkezin sıklıkla yasadıgı problem yada destek almak istediği konularla ilgili çözüm odaklı, uygulamalı, pratik tarifler ve önerilerle dolu dolu 1.5 saat süren workshopumuza bekliyoruz.
.
Uzmanlar: @dyt_ezelkavadar
@psikologunay
.
🎯Beslenme konuları
👉Kuruyan cildimizi besinlerle nemlendirme
👉Yaz sonrasi toksin ve ödemlerden arınma
👉Mevsimsel gecislerdeki hastaliklara karsi koruyucu tarifler.
. 🎯Psikolojik destek konuları
👉Sonbahar depresyonu
👉Saglikli beslenme psikolojisi
👉Psikolojik beslenme
.
Katılım ücreti 70 tl olup kontenjanlarimiz sınırlıdır. Katılım ücretinin workshop öncesi gerceklestirilmesi durumunda rezervasyon kabul edilmektedir.
.
Yer :kağıthane nef 11 office
Tarih:19 eylül çarşamba 19:00
Iletisim :0542 807 34 35
.
#sonbahar #detoks #sağlıklanneler #psikolojikdanışmanlık #sonbahardepresyonu #beslenmedanışmanlığı #tarifler #kağıthaneanneleri #şifalıbitkiler #hastalıklardabeslenme #ciltbakımı #detokstarifleri #ödematma #ödematıcı #beslenmeuzmanı #uzmanpsikolog #istanbulanneleri #anneyimben #anneyiz
Repost @dyt_ezelkavadar
Sevgili anneler, gencler size uzmanlarimizdan bir duyurumuz var .
.📣📣
Heeyyyooo🙋‍♀ Sizlere yeni haftada yeni projelerimizin haberini vermek istedik. Bundan sonra Diyetisyen Damla Arslan (@dyt.damla.arslan ) ve benim birlikte yürüteceğimiz detoks, metabolizma hızlandırıcı, sporcu beslenmesi, alkol sonrası gibi çok çeşitli programlara başlıyoruz. İlk grubumuz ise “Sonbahar Detoks Grubu” olacak 😍 Üstelik bunun için çekiliş yapacağız ve gruba çekilişten kazanan 2 talihliye ücretsiz yer vereceğiz 🍀💚
Gruplar kontenjanla sınırlı olup ücretlerini dm üzerinden bildireceğiz. Yepyeni bir dönemde ilk günkü heyecanımızla sizlere destek vermeye devam edeceğiz 💪😎.
.

#diyetisyen #diyet #dietitian #nutritionist #zayıflıyorum #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #weightloss #hamileliktebeslenme #eatclean #fitnessmodel  #detoks #detokssuyu #sağliklianneler #fitbody #weightloss #zayiflama #yağyakıcı #healthylife #sağlıklı  #internetanneleri #uzmantavsiyesi #sağlıklıyaşam #kilokontrolü #picoftheday #beslenmeuzmanı #diyettarifleri #annesağlığı #diyetisyendamlaarslan #detoxtarifleri #anneleretavsiye
Repost @psikologunay

Oyun terapisi sürecinde çocuklar, kendileri ve etraflarındaki dünya ile kurdukları ilişkiler hakkında, negatif olarak tecrübe ettikleri yoğun duygusal olayları oyun sırasında ifade ederler. Oyun terapistinin yardımı ile çocuklar oyun içinde yeniden yaşanan bu deneyimleri değiştirme fırsatı bularak sorunlarına daha sağlıklı çözümler üretirler. Böylece oyun terapisi sürecinin sonunda çocuklar, başkalarıyla iletişim kurmayı, duygularını ifade etmeyi, davranışlarını düzeltmeyi, problem çözme becerilerini geliştirmeyi ve başkalarıyla ilişki kurmanın çeşitli yollarını öğrenirler.

Oyun terapi süreci, sadece yaşadıkları zor duygularıyla başa çıkmalarına ve kendi kendilerine çözümler bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi kendilerine saygı duymayı, duygularını ifade etmeyi, kendileri için sorumluluk almayı, problemlere karşı yaratıcı ve becerikli olmayı, yeni sosyal beceriler geliştirmeyi ve başkalarına karşı empati kurmayı da öğretir.
.
🎯 Randevu icin 0542 807 34 35 ten ulasabilirsiniz.
.

#oyunterapisti #psikolojikdanışmanlıkmerkezi #çocukveoyun #gelişim #tuvaleteğitimi #çocuk #psikologunay #klinikpsikolog #çocukgelişimi #çocukpsikolojisi #psikolojinotları #pedagog #pedagoji
#ailedanışmanı
#ailepsikoloğu #aileeğitimi #cocukpsikologu #pedagoji #psikoloji #çocuketkinlikleri #5yaş #oyungrupları #4yaş #çocuklailetişim #ruhsağlığı #okuloncesietkinlik #anaokulu #etkinlikkurdu #2yaşsendromu #3yaş
I. Dünya savaşı bitmiş, Mondros Ateşkes antlaşması imzalanmıştı. Savaşı kaybedenlerden biri olarak Osmanlı devleti, ağır koşulları kabul etmek zorunda kalmıştı. Artık bir ordusu ve silahları olmayacak, hazinesi galip devletlerin tayin edeceği bir komisyonca yönetilecek ve karışıklık olduğu düşünülen herhangi bir bölgesi galip devletler tarafından işgal edilebilecekti.
Bu maddeyi kullanarak Yunanlılar, İzmir ve çevresini işgal ettiler.

Ancak Mustafa Kemal, misak-ı milli sınırları içinde olan tek bir karış vatan toprağından bile vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya ilan etti. Milli mücadele başlatılmıştı. Arka arkaya kazanılan Birinci-Ikinci İnönü, Dumlupınar ve Sakarya Meydan Muharebeleri ile vatanın kurtulması yolunda önemli adımlar atıldı. Sakarya savaşından sonra başlatılan Büyük Taarruz ile Yunan ordusu dağıtıldı. 1 Eylül'de Başkomutan Mustafa Kemal, o tarihi emri verdi; "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!"
Türk birlikleri 9 Eylül 1922'de, üç yıldır işgal altında olan İzmir halkının sevinç gözyaşları arasında İzmir'e girdi. İzmir'in kurtuluşu, vatanın kurtuluşu olmuştu.

Bu toprakları bizlere armağan edenleri, saygı, sevgi, hasret ve minnetle anıyoruz... #9Eylül #İzmir #Kurtuluş #Kutluolsun #MustafaKemal #Atatürk #çocuk #aile #bebek #millet #vatan #türkolmak #vatansevgisi #değerler #türkbayrağı #geleceknesilleriçin #etkinlikönerisi #cocugumlaevdeyim #evokulu
Repost @psikologunay

Ebeveynlere ve ebeveyn adaylarına doğuma hazırlıktan itibaren çocuğunuzun her gelişim döneminde karşılaşacağınız durumlarla ilgili ebeveynlerin uygulamaya yönelik strateji ve beceri kazandırmak, çocuklarının sağlıklı psikoloji ve gelişimine desteklemek amacıyla oluşturulmuş eğitim ve danışmanlık programıdır.

Her ebeveynlik kategorisinin içeriği dönemin önemli konu başlıklarına yer verilerek 8 haftalık programlar halinde alanında uzmanlar tarafından gerçekleştirilecektir.

Programlara çocuklu katılım sağlanarak uygulamalı çalışmalar yapılacaktır. Okul öncesi grubunda ise eğitim sırasında çocuklarınız sosyalleşebilir, psikolojik gelişimleri için oyun ve etkinlik öneri örnekleriyle kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Haftalık her katılım seansı 2 saattir. Hafta içi ve cumartesi günü seçenekleri ile katılım sağlamak için sınırlı kontenjanlardan dolayı ön görüşme yapılmaktadır. 
Randevu ve kayıt için 0542 807 34 35 
KAĞITHANE- NEF3 , NEF 11 
HAYAT BOYU GELİŞİM PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ
Psikolog Günay Baydaroğulları

#aile #annebabaok #ebeveynlioyungrubu #ebeveynakademisi #ebeveynegitimi #annebaba #hamileyimanneyim #dogumahazirlik #ebeveynler #anneoldum #babaoldum #çocukgelişimi #oyungrubu #annelioyungrubu #çocukatölyesi #babalı #oyungrupları #bebekoyungrubu #sosyalgelişim #anne #baba #çocuk #bebek #bebekgelişimi
Repost @psikologunay
Yeni bir #öğretim yılına başlarken gözönünde bulundurulmasi gerekilen detaylardan biri çocuğun başarısıni etkileyen faktörlerin gözlemlenmesi.
.
🎯özellikle ayrılık ve bosanma sürecinde olan aileler.
.
🎯#boşanma süreci sancıli uzun gecmıs aileler.
.
🎯 ebeveynlerinin ev düzenine adapte olamayan , gorusme günlerine dikkat edilmeyen , anne ve babasiyla esit özlemini gideremeyen,paylasim yasayamayan cocuklarimiz..
.
👍lütfen sevgili ebeveynler bosanan sizlersiniz cocuklarinizin #anneyim #babayım olma sorumlulugundan vazgecmiyorsunuz, onlara bu hissiyatı yasatmayalim, bu surecleri aciklayici destek alarak kaygısiz atlatmalarına yardimcı olalım. #psikologunay
.
.
#okullar #annebabaokulu #ebeveynlik #ebeveynolmak #psikolog #psikologtavsiyesi #pedagog #pedagojik #psikoterapist #çocukpsikolojisi #çocukpsikoloğu #çocukterapisi #pedagojiokulu #okulbaşarısı #başarı #uzmanpsikolog #istanbulterapist #psikolojik #psikolojikdanışman #psikolojikdestek #çocuk #anneleriçin #babalaratavsiye #çocuğumaözel #annebabaeğitimi
Repost @psikologunay
Çocuklarımız da Oyun terapisi ile çözüme ulaştığımız bazı konular
📌 anne baba ayrılığı
📌 kardeş kıskançlığı
📌 anksiyete depresyon kaygı
📌 özgüven problemleri
📌 güvenli bağlanmama
📌 travma
📌 tırnak yeme, masturbasyon
📌 agresyon, öfke problemi
📌 anneden ayrılma kaygısı
📌 baba özlemi
📌 davranış problemleri
📌 okul fobisi başarısızlık
📌 yas, ölüm korkusu, fobi türleri👍 randevu almak için 📞 0542 807 34 35 - 0212 268 53 58 👈.
.
.

#oyunterapisti #oyunterapisi #çocukpsikoloğu #çocukpsikolojisi #psikolog #pedagog #psikologlar #istanbulpsikolog #terapist #masturbasyon #kardeşkıskançlığı #boşanma #tırnakyeme #davranışproblemleri #okulfobisi #özgüvengelişimi #güvenlibağlanma #çocuklailetişim #çocuk #çocukdepresyonu #psikologunay #pedagojik #çocukterapisti #psikolojikdanışmanlık #oyunodası #terapiodası #istanbulanneleri #oyun #psikolojikdanışmanlık
Repost @prof.dr.yoncatabak

Prof. Dr. Yonca Tabak’ın yazdığı Çocuklar ve Alerji kitabı tamamen yenilenmiş ve güncellenmiş 2018 yılı yeni baskısı ile;  astımdan koruyucu-bağışıklık destekleyici-reflüden koruyucu sağlıklı atıştırmalık tarifleri ve gıda alerjisi olan çocuklara özel Sütsüz-Yumurtasız-Tahılsız (glutensiz) özel tariflerin içerikleri tamamen Prof. Dr. Yonca Tabak’a ait olarak ve sayıca artırılmış şekliyle; ve yine tasarımı Prof. Dr. Yonca Tabak’a ait yeni kapak görseli ile internet satış noktalarında satışa sunuldu. Çocuklar ve Alerji-Alerjik Çocuklar için Sağlık ve Yaşam Rehberi 2018
.
.
#cocuklarvealerji #çocuklarvealerji #astımatağı #alerji #astım #nezle #grip #öksürük #bağışıklıksistemi #hasta #alerjikçocuk #reflü #çocukgelisimi #psikolog #kitapönerisi #kitaptavsiyesi #anneyimben #anne #annelericin #anneleretavsiye #cocuk #cocuketkinlikleri #çocukpsikologu #bebekkitaplari #kitapkurdu
Repost @psikologunay 🎯Ek gidaya basladiginiz surec onemli. Beslenme yontemlerinizi analiz edin. Dogal ogrenerek gozlemleyerek kefsederek yemesine izin verin.
.
🎯Ev kirlencek dagilcak kaygısindan uzak durun.
.
🎯 Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır .
🎯Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. .
🎯Bunlar icin sabır ve kararlılık gosterildigi takdirde fayda gostermektedir..
.
#bebeklerdebeslenmealışkanlığı #iştahsızbebek #beslenmedanışmanlığı #bebeğim #blw #blwbeslenme #bebeğimbuyuyor #bebekgelişimi #bebeksağlığı #cocukpsikologu #bebekdanışmanlığı #anneleretavsiye #bebekmamalari #ekgıdayageçiş #ekgıdaönerileri #psikolog #anneleresoru #ebeveynlik #annebebek #internetanneleri
Gizem hanimdan yine harika önerilerden biri 😍
 Repost @babiesandshop

Kış bebekleri kapıda 🤗 Anneler hazırlıkta 🤰🤱👼🏻 🛍 Özellikle dışarda gezmeyi seven ve düşünen aileler için snowsuitler , astronotlar , footmuff lar tercih ediliyor. 
Biz de dışarda gezmeyi seven bir aileydik ancak bu tarz ürünleri hiç tercih etmedik. Sıcağa alıştırmadık 🙈  Şu an  buzlu su içiyorlar mesela 😂 Neyse siz üşümekten, üşütmek çekiniyorsanız bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Yeni sezon ürünleri ise yavaş yavaş gelmeye başlayacak... Diğer önemli bir nokta ise kalınlıklarına göre içlerine giydireceklerinizi doğru seçmelisiniz. Yoksa bebeğinizi hasta etmemeye çalışırken tam tersi olabilir 🙋🏻‍♀️.
.
 #bebekurunleri #bebekalisverisi #bebekleyasamstili #igers #igbaby #happy #çocukpsikoloğu #anneolmak #bebektekstili #babies #bebekalisveriskocu #yenidoğan #hamilelik #gebelik #pregnancy #psikolog #anne  #bebekgiyimi #newseason #momtobe #dogumahazirlik #bebek #babyshower #bebekhediyesi #dogumkocu #annelere #çocukgelisimi #bebekgelisimi #anneleretavsiye