Hayat Boyu Gelişim Psikolojik

Hayat Boyu Gelişim Psikolojik Follow

Türkiyede ilk ve tek gebelikten itibaren psikolojik erken müdahale sistemi
Kurucu : @psikologunay
@kiddypsikolojikdanismanlik

2,932 Followers  1,174 Follow

Share Share Share

Repost @psikologunay
Özellikle Okul öncesi ve ilkokul döneminde ebeveynlerin en çok kaygı duydukları konulardan biri cocuk istismarı, taciz ve cocuklarinin kendilerini nasil korumasi gerektigi konusunda ne sekilde bilgilendirme yapacakları.
.
Ebeveynlerimizi bilgilendirmenin haricinde tum okul kurum ve kuruluslarimiz icin, cocuklarimizi uzman ekibimizle onlarin gozuyle, seviyesiyle, oyun temelli uygulamali anlatacagimiz bilgilendirecegimiz kisa bir  egitim programi hazirladik . .
.
Bu hafta talep eden okullarimizda cocuklara duzenleyecegimiz egitimimizin veli etabi ise emirgan subemizde ailelere ozel olarak gerceklesecektir. Katilim icin rezervasyon yapmanizi tavsiye ederim.
.
#pedagojikbilgiler #çocukgelişimi #mahremiyet #annebabaolmak #ebeveynlikakademisi #annebabaçocuk #annebabaokulu #masallar #çocukeğitimi #çocuklailetişim #çocukergen #psikologunay #pedagog #psikolog #çocuğum #çocuklaraözel #internetanneleri #instagramanneleri #istanbulanneleri #bloggeranneler #çocukistismarı #çocuketkinlikleri #oyunterapisi #çocukpsikoloğu #çocukveaile #okulöncesi
Repost @psikologunay
Pera ( psikoloji, eğitim, rehabilitasyon akademisi) emirgan şubemizde; @peraemirgan
. ↖️ öğrenci artışı ve 💯kaliteli eğitimin yapıtaşı olan -kaliteli başarılı .
-özel eğitimi benimsemiş. -hedef odaklı. -kendini dahada gelıştirme çabasında.
-çocuklara değer katmayı gorev bilmiş .
-sorumluluk sahibi,.
-aile egitimi odaklı calısma becerisine sahip.

Eğitmenlerle ilerlemek istememizin sebebiyle bu kriterlere sahip ekip arkadaşlarımızı bizimle çalışmaya davet ediyoruz.
.
.
#özeleğitim #özeleğitimuzmanı #okulöncesi #çocukgelişimuzmanı #çocukgelişimci #zihinselengellileröğretmenliği #özeleğitimciyizbiz #özeleğitimuzmanlıkgerektirir #uzman #otizm #yaşamliderliği #gölgeöğretmen #öğretmeni #öğretmen #işilanıistanbul #rehabilitasyonmerkezi #özeleğitimöğretmeni #özeleğitimverehabilitasyon #okulöncesiöğretmeni #sarıyer #kağıthane #beşiktaş #mecidiyeköy
Repost @peraemirgan

Cocugunuzun gelisimsel, sosyal ve psikolojik süreclerinin takibi ile aile egitimi odaklı oyun gruplarınıza kayıtlarimiz baslamiştir. Program icerik ve kayıtlar icin lutfen randevunuzu olusturunuz. .
#annelioyungrubu #oyungrubu #duyusaloyunlar #sensoryplay #bebekgelişimi #oyungrupları #çocukgelişimi #okulöncesi #etkinlikönerisi #montessori #annebebek #bebekoyungrubu #30aylık #24aylık #2yaş #masalatölyesi #anneçocuk #sarıyer #emirgan #internetanneleri #bloggeranneler #istanbulanneleri #çocukpsikolojisi #psikolog #aileeğitimi #ebeveynlioyungrubu #bebek #çocuk #etkinlikönerisi #psikolojikdestek #annebabaokulu
Repost @psikologunay
Özel çocuklara sahip ailelerimizin dayanışma platformu altinda onlar için hazırladığımız söyleşi, çocuk etkinlikleri ve ikramların organize edildiği bu özel günde tüm özel çocuk ve anneleri bekliyoruz.
.
Katılım ücretsiz ve tüm özel çocuk annelere açıktır.
.
İlki düzenlencek bu festivalde hem keyifleniceğız hem de birlikte güç bulup çocuklarımız ıcın bir adım öteye gidebilecegimiz farkındalık çalışmalarıyla ķışa merhaba diyeceğiz.
.
.
#sosyalsorumluluk #istanbulanneleri #özelçocuklar #çocukatölyeleri #çocukatölyesi #downsendromu #otizm #tohumotizm #dislexy #anneyim #özelöğrenmegüçlüğü #hiperaktivite #zihinsel #engelliler #anne #çocuk #artıbirfarkla #farkındalık #çocukpsikoloğu #festival #bloggeranneler #bloggeranneleri #instagramanneleri #sarıyeranneleri #dikkateksikliğivehiperaktivite #özelanneler #çocugumbuyuyor
Repost @psikologunay

Seni unutmak mümkün mü...🙏🙏😢.
.
.
#atam #10kasım #atatürküanma #atatürk #anıtkabir #psikologunay #rahatuyu #mustafakemalatatürk #instavideo #video #videos #likes #lider
Aile ve cocugun gelisimini ozel egitim programlariyla destekleyen @peraemirgan da profesyonel egitim kadrosu ve uzmanları ile sizleri bekliyoruz.
.
.
#çocukatölyeleri #özeleğitim #okulöncesi #etkinlikönerisi #etkinlikkurdu #okulöncesietkinlikleri #duyubütünleme #çocukgelişimi #çocukpsikolojisi #annebabaeğitimi #annebabaokulu #annebabaçocuk #çocuketkinlikleri #drama #elsanatları #müzikritm #ebeveynler #ebeveynlik #aileeğitimi #ebeveyn #emirgan #otizm #downsendromu #dikkatgelişimi #sosyalgelişim #dilgelişimi
Repost @psikologunay
Beni takip eden taniyan bilenler meslek hayatim boyunce aile danismanligi ve cocuk gelisimi konusunda sektorde alanda eksik olan ve olmasi gerekn esaslar dogrultusunda calismalar yuruttugumu ve özel egitime ayri bir önem verdigimi. Ve etik degerler dogrultusunda da gelisimini desteklemek istedigim ve iyi oldugunu bildigim kurumlarinda herzmn bunyesinde yaninda oldum inanmadiklarimida birakip yada iyi niyetimi suistimal edenleri kullananlarinda sonuclarini gorduk. Bundan sonra ozel egitim sektorunde buyuk adim atilmis guvenilir bir kurulus olan, inandigim pera kurumlari bunyesinde ozel egitim alanindaki calismalarima burada devam edecegim. .
🎯Dolayisiyla bende artik emirgan da bulunun sarıyer pera subesindeyim.
.
. 👨‍👩‍👦‍👦🤹‍♀️ neler mi var ? .
.
👉 psikolojik danısmanlik
👉 erken müdahale programları
👉yoğunlaştırılmıs özel eğitim
👉 yaygın gelisimsel (otizm, asperger.) destek programı
👉zihinsel gelısim (down sendromu..) destek programı
👉özel ögrenme güclugu (disleksi vs . ) destek programı
👉dikkat eksikliği hiperaktivite.
👉duyu bütünleme
👉ergoterapi
👉dil konusma terapisi
👉 çocuk atölyeleri
👉 aile egitimleri
.
..
Iletisim : 0212 229 36 75
Reşitpaşa mh. Sezaibey cd. No:71. /emirgan
.

#özeleğitim
#öğrenmegüçlüğü #rehabilitasyon #çocukatölyeleri #çocukgelişimi #bebeksağlığı #psikolog #oyunterapisi #otizmfarkındalıkgünü #downsendromu #disleksi #evdeetkinlik #dilkonuşma #sosyalgelişim #çocukatölyeleri #dikkateksikliğivehiperaktivite #annebabaçocuk #annebabaeğitimi #ebeveyneğitimi #ebeveynlikakademisi #anne #baba
Repost @psikologunay
😍 cok güzel bir deney daha. Anne karnında bilincimizin bağımızın oluştuğuna dair bir kanıt.
Hamilelik sürecinde yaşadıklarınız,  hissettikleriniz, aldığınız besinler, bebeginizle kurduğunuz iletişimin ne kadar önemli olduğunu bilin.
 #annelik #anne #bebek  #moms #anneler #çocukpsikolojisi #doğumahazırlık #gebelik #doğumahazırlık #annekarnı #hamilelik #kalpritmi #çocukruhsağlığı #psikolog #anneleretavsiye #internetanneleri #bloggeranneler #bilimsel #psikolojik #annebebek #anneçocuk #instavideo #video #videos #psikolojikanalizler  #çocukpsikoloğu #uzmanpsikolog #ruhsağlığı #aileterapisi #aileterapisti #annelioyungrubu
Okulkorkusu (fobisi) okul çağındaki çocuklarda birdenbire okula gitmeye karşı beliren yoğun direnç hiç de nadir değildir. 
Çocuk anaokuluna gideceği zaman ya da daha büyük çocuk okul günü aniden başlayan sıkıntı hissi (anksiyete) içinde uyanır. 
Bulantı, kusma, iştahsızlık, baş ağrısı, karın ağrısı gibi çeşitli bedensel belirtileri vardır. 
Okul korkusu çoğunlukla sinirli bir öğretmen, sınavda başarısızlık korkusu, kabadayı bir arkadaştan korku gibi yüzeysel bir nedenle açıklanır. Bunlar bazen doğrudur. Ancak başlatan olay okulla ilgili değil, aileyle ilgilidir. Bu tür bir korku geliştiren çocuk annelerine çok bağımlıdırlar, genellikle karşılıklı bağımlı, normal dışı anne-çocuk ilişkisinin varlığından kaynaklanır. Bu korkunun kökeninde duygusal ilişki kurduğu kimselerin veya kendisinin başına bir şey gelmesinden ve böylece kendisi için çok önemli kişiden ayrılık korkusu vardır
#Çocuk için anneden ayrılabilecek her türlü olay, annenin hastalanması ve hastaneye yatması, kardeş doğumu nedeniyle annenin ilgisinin bölünmesi, boşanma sözü edilen bir ana-baba kavgası ortaya çıkarıcı etkenler olarak sayılabilir.
 Bazen anne ve baba çocuğa aşırı derecede düşkündür, kendileri de çocuktan ayrılmayı göze alamamışlardır. 
Bazen anne-babaların kendileri de güvensizdir, çocuğun başına kötü şeyler geleceğinden gereksiz yere korkmuş ve çocuğu hep önde tutmaya çalışmışlardır. Böylece çocuk kendisi de farkında olmadığı halde evden uzaklaşınca veya okulda iken annesine, babasına veya kendisine korkunç şeyler olabildiğinden korkmaktadır. 
Genellikle çalışkan, okuluna düşkün olarak bilinen çocuk, karın ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı gibi yakınmalarla evde kalmak ister, okula gitmesi için zorlandığında paniğe girer, ağlayarak, tepinerek tepki gösterir. 
Evde kalmasına izin verildiğinde, tüm yakınmaları kısa sürede ortadan kalkar. Ancak aynı tür tepkiler, okula gitmesi istendiğinde tekrarlar. Çocuğun evde kalış süresi uzadıkça, okula dönmesi zorlaşacağından, tepkisine rağmen çocuk okula götürülmelidir. Burada aile, #okul ve #psikolog işbirliği önemlidir .
.
Randevu için: 0542 807 34 35 kağıthane
#okuladönüş #çocukgelişimi #çocukpsikolojisi #oyunterapisti #psikolojikbilgiler
Repost @psikologunay

Sonbahara girdigimiz şu günlerde herkezin sıklıkla yasadıgı problem yada destek almak istediği konularla ilgili çözüm odaklı, uygulamalı, pratik tarifler ve önerilerle dolu dolu 1.5 saat süren workshopumuza bekliyoruz.
.
Uzmanlar: @dyt_ezelkavadar
@psikologunay
.
🎯Beslenme konuları
👉Kuruyan cildimizi besinlerle nemlendirme
👉Yaz sonrasi toksin ve ödemlerden arınma
👉Mevsimsel gecislerdeki hastaliklara karsi koruyucu tarifler.
. 🎯Psikolojik destek konuları
👉Sonbahar depresyonu
👉Saglikli beslenme psikolojisi
👉Psikolojik beslenme
.
Katılım ücreti 70 tl olup kontenjanlarimiz sınırlıdır. Katılım ücretinin workshop öncesi gerceklestirilmesi durumunda rezervasyon kabul edilmektedir.
.
Yer :kağıthane nef 11 office
Tarih:19 eylül çarşamba 19:00
Iletisim :0542 807 34 35
.
#sonbahar #detoks #sağlıklanneler #psikolojikdanışmanlık #sonbahardepresyonu #beslenmedanışmanlığı #tarifler #kağıthaneanneleri #şifalıbitkiler #hastalıklardabeslenme #ciltbakımı #detokstarifleri #ödematma #ödematıcı #beslenmeuzmanı #uzmanpsikolog #istanbulanneleri #anneyimben #anneyiz
Repost @dyt_ezelkavadar
Sevgili anneler, gencler size uzmanlarimizdan bir duyurumuz var .
.📣📣
Heeyyyooo🙋‍♀ Sizlere yeni haftada yeni projelerimizin haberini vermek istedik. Bundan sonra Diyetisyen Damla Arslan (@dyt.damla.arslan ) ve benim birlikte yürüteceğimiz detoks, metabolizma hızlandırıcı, sporcu beslenmesi, alkol sonrası gibi çok çeşitli programlara başlıyoruz. İlk grubumuz ise “Sonbahar Detoks Grubu” olacak 😍 Üstelik bunun için çekiliş yapacağız ve gruba çekilişten kazanan 2 talihliye ücretsiz yer vereceğiz 🍀💚
Gruplar kontenjanla sınırlı olup ücretlerini dm üzerinden bildireceğiz. Yepyeni bir dönemde ilk günkü heyecanımızla sizlere destek vermeye devam edeceğiz 💪😎.
.

#diyetisyen #diyet #dietitian #nutritionist #zayıflıyorum #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #weightloss #hamileliktebeslenme #eatclean #fitnessmodel  #detoks #detokssuyu #sağliklianneler #fitbody #weightloss #zayiflama #yağyakıcı #healthylife #sağlıklı  #internetanneleri #uzmantavsiyesi #sağlıklıyaşam #kilokontrolü #picoftheday #beslenmeuzmanı #diyettarifleri #annesağlığı #diyetisyendamlaarslan #detoxtarifleri #anneleretavsiye
Repost @psikologunay

Oyun terapisi sürecinde çocuklar, kendileri ve etraflarındaki dünya ile kurdukları ilişkiler hakkında, negatif olarak tecrübe ettikleri yoğun duygusal olayları oyun sırasında ifade ederler. Oyun terapistinin yardımı ile çocuklar oyun içinde yeniden yaşanan bu deneyimleri değiştirme fırsatı bularak sorunlarına daha sağlıklı çözümler üretirler. Böylece oyun terapisi sürecinin sonunda çocuklar, başkalarıyla iletişim kurmayı, duygularını ifade etmeyi, davranışlarını düzeltmeyi, problem çözme becerilerini geliştirmeyi ve başkalarıyla ilişki kurmanın çeşitli yollarını öğrenirler.

Oyun terapi süreci, sadece yaşadıkları zor duygularıyla başa çıkmalarına ve kendi kendilerine çözümler bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi kendilerine saygı duymayı, duygularını ifade etmeyi, kendileri için sorumluluk almayı, problemlere karşı yaratıcı ve becerikli olmayı, yeni sosyal beceriler geliştirmeyi ve başkalarına karşı empati kurmayı da öğretir.
.
🎯 Randevu icin 0542 807 34 35 ten ulasabilirsiniz.
.

#oyunterapisti #psikolojikdanışmanlıkmerkezi #çocukveoyun #gelişim #tuvaleteğitimi #çocuk #psikologunay #klinikpsikolog #çocukgelişimi #çocukpsikolojisi #psikolojinotları #pedagog #pedagoji
#ailedanışmanı
#ailepsikoloğu #aileeğitimi #cocukpsikologu #pedagoji #psikoloji #çocuketkinlikleri #5yaş #oyungrupları #4yaş #çocuklailetişim #ruhsağlığı #okuloncesietkinlik #anaokulu #etkinlikkurdu #2yaşsendromu #3yaş