Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi Follow

Resmi Instagram Sayfası

http://www.kocaeli.edu.tr/

2,653 Followers  16 Follow

Share Share Share

Kocaeli Üniversitesi Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı (KOÜYÖS) 06 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır. 
KOÜYÖS için başvurular 10 Ocak- 10 Mart 2017 tarihleri arasında online olarak http://yos.kocaeli.edu.tr  adresimiz üzerinden gerçekleştirilecektir.

#yurtdisi #öğrenci #sinav #koüyös #2017 #başvuru #edu #onlinebasvuru #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe
Halep’te yaşanan savaşın açtığı yaraları sarabilmek, yaşanan insanlık dramı içerisinde bir parça olsun umut olabilmek için Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nce Kızılay ile ortak olarak nakdi ve ayni yardım kampanyası başlatılmıştır.

Mazlumların acılarına duyarsız kalmayarak, insanlık vicdanı gerektiren konularda tek vücut olmayı, kalbinin derinliklerinden gelen sevgi ve merhameti paylaşmayı ilke edinmiş Kocaeli Üniversitesi bugün Halep’in yanındadır. Tüm akademik, idari personelimizi ve öğrencilerimizi Halep’e destek olmaya davet ediyoruz.

Yapacağınız yardımlar ve desteğiniz için detaylı bilgileri üniversitemizin resmi web sayfası www.kocaeli.edu.tr adresimizden öğrenebilirsiniz. 
Kocaeli Üniversitesi’nden destek Halep’e, Halep için KOÜ elele!
#halepicinkoüelele #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe
Üniversitemizin de katkıları ile gerçekleşecek olan Gülnar 100.Yıl Etkinlikleri'ne tüm akademik, idari personellerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir. 
#kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe #gulnar #mersin #gulnarmersin #bilim #konferans #odultoreni
Öğrenci Konseyi Divan, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Konsey Başkanlığı seçimleri 10 dakika sonra (saat 14:00'te ) Umuttepe Yerleşkesi Prof. Dr. Baki KOMSUOĞLU Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Enstitü/Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu ve Konservatuvar temsilcisi seçilen tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.
Degerli akademik ve idari personellerimiz ve öğrencilerimiz, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü yapılacak olan yarıyıl sonu sınavları 16 Ocak 2017 Pazartesi günü ilan edilen derslik ve saatlerde yapılmak üzere ertelenmiştir. Hamile ve engelli personelimiz 9 Ocak Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır. 
Devam etmekte olan sınavlarınız için iyi çalışmalar ve başarılar dileriz.
Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır;
Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır. 
Girmeden nifak, millete düşman giremez,
Toplu vurdukça yürekler, onu top bile bölemez.  Mehmet Akif Ersoy

#FethiSekin #terörülanetliyoruz #izmir #terörelanetolsun #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity
Tüm akademik, idari personellerimizin ve öğrencilerimizin yeni yılını kutlarız. ❄  #hoşgeldin2017 #mutluyıllar #kış  #kar #umuttepe #2017 #winter #snow #snowflakes #happynewyear #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity
Olumsuz hava koşulları nedeniyle 29.12.2016 Perşembe günü tüm akademik birimlerimizde II. Öğretime; 30.12.2016 Cuma günü ise tüm birimlerde I. ve II. Öğretime ara verilmiştir.  Tatil nedeniyle mazeret sınavlarına giremeyen öğrenciler 02.01.2017 - 10.01.2017 tarihleri arasında, akademik birimlerce belirlenecek olan mazeret sınavı takviminde belirtilen gün ve saatte sınava gireceklerdir.  Tatil süresince engelli ve hamile personellerimiz idari izinli sayılacaktır.
Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından hazırlanan ''Teröre Lanet, Kardeşliğe Evet'' yürüyüşü ve mitingi, Kocaeli Valiliği ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla 25 Aralık Pazar günü saat 13:30'da, Merkez Bankası önünden başlayarak gerçekleşecektir. Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü'nün de katılımda bulunacağı bu anlamlı yürüyüşe üniversitemizi temsilen tüm akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimiz davetlidir. 
#koüterörülanetliyor #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe #terörelanetkardeşliğeevet
Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Seçimleri, adayların kampanya faaliyetlerini sorunsuz yürütebilmeleri ve yılbaşı tatilinden etkilenmemeleri amacıyla www.kocaeli.edu.tr/duyurular. php adresimizde paylaşılan ek dosyasındaki takvime göre gerçekleştirilecektir. Ek'te yer alan tarihlerin dışında gerçekleştirilen başvuru ve talepler kabul edilmeyecektir. Sevgili Öğrencilerimize duyurulur.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü 
#kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe #koüöğrencikonseyi
Umuttepe'de gün bitiyor. 🌄  #kocaeliüniversitesi #kocaeliuniversity #umuttepe #günbatımı #kar #gökyüzü