THE WORLD BY KEJMY | BLOG

THE WORLD BY KEJMY | BLOG Follow

textile design všvu/afad | #lifestyle blog | @kejmy.tatranska.design | 📧 kejmy.do.it@gmail.com | 📍 BRATISLAVA & PREŠOV

https://www.theworldbykejmy.com/

2,166 Followers  525 Follow

Share Share Share

'' there is a place where castle spires gleam in the night sky. where fantasy is real and wishes come true. where every day ends happily ever after. there is a place where magic lives .'' - unknown quote.
.
každá z nás v kútiku duše, z času na čas, túži bumyť nádhernou princoznou! alebo sa nebodaj mýlim? 👸🏻🏰🖤.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
➡️DRESS : @kejmy.tatranska.design
.
#slovakblogger #czechblogger #travelblogger #fashionblogger #bloggersre #dnescestujem #dnesnosim #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #travel #trip #instatravel #instatrip #summervibes #kejmy #kejmytatranskadesign #slovenskojekrasne #thisisslovakia #betliar #superblogeri #blogerkyczsk #somfashionista #dnesnioutfit
'' let your light shine so that others can see their way out of the dark .'' - timber hawkeye.
.
len si tak sadnúť na drevené mólo a pozorovať žblnkajúce vlny pri romantickom západe letného slnka. táto idylická predstava mi určite ku šťastiu momentálne chýba... ja sa idem ďalej liečiť a vy si užívajte pekný zvyšok príjemného víkendu! 🌊💭🌠.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
➡️PHOTO : @zahorizont
➡️EDIT : @lady_kejmy
.
#visitaustria #podersdorfamsee #lighthouse #trip #travel #instatrip #instatravel #cesrujemeczsk #travelblogger #slovakblogger #bloggersre #czechblogger  #dnescestujem #vscoslovakia #insta_sv #igerssk #vscocze #czech_insta #igerscz  #zahorizonty #kejmy #dnesfotim #kvalitnifotky #fotkyplnekysliku #wonderlustcollective #folkgreen
'' she dreamed improbable dreams, followed her heart and created her own little fairytale .'' - the unknown quote.
.
#standbyme / nemám veľa slov na rozdávanie... a možno mám, ale som zástanca toho, že ak človek nemá čo pekné povedať, nech radšej mlčí. dnes je deň číslo štrnásť. ďalší deň strávený v posteli s teplotou. môj lekár je na dovolenke, moja zastupujúca lekárka nerieši to, čo mi naozaj je, iba sekundárne príznaky... stres je zlá vec a ja som ho tento rok mala viac než dosť a nejak sa ho vo svojom živote neviem zbaviť... vplýva ako na fyzické tak na psychické zdravie človeka. vyhýbajte sa mu a dávajte si na seba pozor a aj keď naše zdravotníctvo na tom nie je tak zle, no má ešte veľa múch, ktoré je potrebné vylepšiť. napríklad fakt, že človeku odmietnu vziať krv na testy so slovami, že to zastupujúci lekár to nerobí, čo je pritiahnuté za vlasy, pretože jediný príznak, ktorý som mala, bola vysoká teplota... a tak len ležím v posteli a zaťažujem svoju pečeň paralenom. snáď prázninujete krajšie ako ja a poriadne si užívate leto plnými dúškami! ⛪👗🍃.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #travelblogger #fashionblogger #bloggersre #dnescestujem #dnesnosim #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #travel #trip #instatravel #instatrip #summervibes #kejmy #kejmytatranskadesign #slovenskojekrasne #thisisslovakia #betliar #superblogeri #blogerkyczsk #somfashionista #dnesnioutfit
'' the best love is the kind that awakens the soul, that makes us reach for more, that plants the fire in our hearts and brings peace to our minds. that's what i hope to give you forever .'' - the notebook movie.
.
#doyouloveme ? / asi otázka tohto storočia... ľudia sa menia, vzťahy spolu s nimi. a ja sa pýtam, kde sa vytratila tá neha, kam zmizla tá vášeň, kde sú tie motýle v bruchu z neznámeho? kam sa podeli všetky tie galantné gestá vytrvalých mužov, ktoré dobíjajú sladké srdce nežnej ženy? maličkosti, ktoré dopĺňajú pevné základy a tvoria zo všeobecnosti jedinečné? myslím, že hľadám v tomto svete to, čo je už dávno stratené... alebo len hľadám na zlých miestach, čakám to od zlých ľudí, či až príliš verím v krásu vášnivého života, dobro veľkolepého ľudstva a romantickosť nenaplnenej ľudskej duše prahnúcej po nehynúcej láske... no nestrácam nádej, pretože tá umiera posledná! 🎆♥️🎨.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #bloggersre #czechblogger #dnesfotim #huaweiphoto #czech_insta #insta_svk #igerssk #igerscz #vscocze #vscoslovakia #artoftheday #artdailydose #artgallery #artoftoday #reddetails #travel #instatravel #trip #instatrip #storyteller #redobsession #kejmy #visitslovakia #visitbratislava #bratislava #viktoriasgallery
'' who says that my dreams have to stay just my dreams ?'' - ariel, the little mermaid.
.
🇬🇧 : #visitslovakia / i found these pictures in the archive of my phone and i realized that i kinda forgot to post the article from the visit of this beautiful place! betliar manor-house is one of the most beautiful historical artitecture in slovakia for me and i always like to get back to see it again. by the way, when we were there and i was wearing this #handmadedress of mine, the tour-guide told me that one week ago, the historical picnic took place there and that i would be a perfect fit into such event. so if you like such things, you can go and be apart of it because it will be held this summer again! 👗🏰👒.
.
🇸🇰 : #smecestovatelky / v archíve môjho telefónu som našla tieto fotky a uvedomila si, že som nejako pozabudla uverejniť článok z návštevy tejto nádhery! kaštieľ betliar je pre mňa jedna z najkrajších architektonických pamiatok na slovensku a vždy sa tam rada vraciam. mimochodom, keď sme tam boli a ja som sa tam premávala v týchto mojich šatičkách, pani sprievodkyňa mi povedala, že týždeň predtým sa tam konal historický pikniķ, že by som tam krásne zapadla. tak ak máte radi takéto akcie, toto leto sa bude určite konať zas! 👗🏰👒.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #travelblogger #fashionblogger #bloggersre #dnescestujem #dnesnosim #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #travel #trip #instatravel #instatrip #summervibes #kejmy #kejmytatranskadesign #slovenskojekrasne #thisisslovakia #betliar #superblogeri #blogerkyczsk #somfashionista #dnesnioutfit
'' deep in the forest i stroll, to hear the wisdom of my soul .'' - unknown quote.
.
🇬🇧 : #intothewoods / i really want to run into the nature, deep into the forest... to wander the little forest roads, run around the trees, here and there. to chase the butterflies, to listen to the leaf noise and to find the sunlights making their way through the rich bushy trees. just me, my wicker picnic suitcase and my red checked blanket... exactly that perfect kitch which will fullfil my heart with happiness and cleanse my supercharged mind. i will take anyone who wants to go with me... let's get lost into the beauty of forest nature together! 🍃☀️🏞️.
.
🇸🇰 : #ceskakrajina / mám chuť vybehnúť do prírody, hlboko do lesa... blúdiť lesnými cestičkami, pobehovať pomedzi stromy, sem a tam. naháňať motýle, počúvať šum lístia a nachádzať slnečné paprsky predierajúce sa hustými košatými korunami stromov. len ja, môj prútený piknikový kufor a červená károvaná deka... presne ten dokonalý gýč, ktorý naplní moje srdce šťastím a prečistí moju preťaženú myseľ. beriem hocikoho, kto sa chce pridať... poďme sa spolu stratiť v kráse lesnej prírody! 🍃☀️🏞️.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #travelblogger #bloggersre #dnescestujem #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #travel #trip #instatravel #instatrip #naturedetails #summervibes #zahorizonty #kejmy #fotkyplnekysliku #priroda #visitcz #fotimemobilem #huaweiphoto
'' your home should tell the story of who you are, and be a collection of what you love .'' - nate berkus.
.
#dnesneessentials / božňujem bizardnosti a vecičky, ktoré by si bežní ľudia len tak nezadovážili. minimalizmus u mňa, samozrejme, vedie, ale mám rada originalitu a jedinečnosť a tú do interiéru vnášajú práve takéto extravagantné kúsky, akým je aj ananásová lampa v @oldfashioned_bar-e! pri interiérovom dizajne reálneho života je plán predsa vždy jasný - z domu vytvoriť domov. a preto, v rámci normy estetiky a slušnksti, si myslím, že každý človek by mal mať vo svojej domácnosti niečo, čo je odrazom jeho/ich majiteľa/ov! či už je to takáto lampa, papierové kbetináče u @vladiesblog alebo super textilné kreslo u @lucididit, u ktorej môžte nájsť nespočetné množstvo jedinečných diy #homedeco kúskov a nápadov! 💡🌟🍍.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #bloggersre #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #pineapple #designinterior #interiordesignlovers #mydecorvibe #roomforinspo #interiorinspirations #home2inspire #decorationinspiration #kejmy #fotimemobilem #huaweiphoto #bratislava #visitbratislava #oldfashionedbar #ananas
'' here is my secret, a very simple secret. it is only with the heart that one can see rightly. what is essential is invisible to the eye .'' - le petit prince.
.
🇬🇧 : #livethemoment / pretty demanding day with the cup of delicious tea/coffee and a piece of yummy cake is truly priceless! especially with the best company of the best people you know. life is short to not enjoy every single momement to the fullest! 🍰🤴☕.
.
🇸🇰 : #dnesneessentials / skončiť náročný deň šálkou vynikajúceho čaju/kávy a chutným koláčikom, je na nezaplatenie! obzvlášť v tej najlepšej spoločnosti tých najlepších ľudí. život je krátky, preto si užívajte každú jeho voľnú chvíľu naplno! 🍰🤴☕.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #bloggersre #dnesjem #dnesjim #dnespijem #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #timeforcoffee #flatlaytoday #flatlayfood #foodflatlay #foodislife #kejmy #fotimemobilem #huaweiphoto #bratislava #visitslovakia #thisisslovakia #malyprinc #espressobar
'' be the reason someone smiles. be the reason someone feels loved and believes in the goodness in people .'' - roy t. bennett.
.
#smileeveryday / myslím, že ste ma už dlho nevideli... bude to tým, že som sa venovala škole a tomu, aby sa mi ju podarilo úspešne dokončiť. oficiálne sa tak stane budúci týžden, ale už teraz je zo mňa reálny dospelák, ktorý sa musí naučiť žiť ako všetci dospeláci navôkol. úrad práce úspešne vybavený, práca nadohľad? to bude ešte oriešok... však od septembra som sa rozhodla byť opäť zas študent. áno, viem, som blázon, ale ako vraví moja mamka - kým ma človek možnosť študovať, prečo to nevyužiť? a aj keď mám na pleciach nesmierne veľa starostí, stále mi úsmev z pier nemizne! občas zamrzne, občas si na malú chvíľu dá pauzu, ale vždy sa na moju tvár nakoniec aj tak vráti! a tak by to malo byť! buďte aj vy idealistickí optimisti medzi kôpkou realistov a nenechajte sa vyviesť z cesty plnenia vašich snov! lebo iba ak v nich naozaj veríte, tak sa naozaj splnia! posielam veľa lásky a úsmev ďalej, snáď niekomu zlepší tento krásny nový deň! 💌💞👋.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #bloggersre #makeupnadnes #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #loveisintheair #spreadthelove #summervibes #smileoftheday #smileonmyface #curlygirl #curlynaturalhair #kejmy #superblogeri #blogerkyczsk #usmev #portret #dameportret
'' art is freedom. being able to bend things most people see as a straight line .'' - unknown quote.
.
🇬🇧 : #danubianamuseum / art is the never-ending story of endless creativity! every day is the new opportunity to make something trully beautiful and personal, or to get inspired and emphatize that artistic experience which art can make us feel deeply! 🖼️🎨💭.
.
🇸🇰 : #danubiana / umenia nikdy nie je dosť! každý deň je novou príležitosťou vytvoriť niečo naozaj krásne a osobité, alebo sa niečim úžasným nechať inšpirovať a vcítiť do toho umeleckého zážitoku, ktorý nám umenie dokáže priniesť! 🖼️🎨💭.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #bloggersre #dnesneessentials #dnesinspirujem #dnestvorim #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #artgallery #artoftheday #artoftoday #travel #trip #instatrip #instatravel #kejmy #bratislava #thisisslovakia #visitslovakia #galeria #kdetolubim
'' until you cross the bridge of insecurities, you can't begin to explore your possibilities .'' - tim fargo.
.
🇬🇧 : #memories / some photographs began being the part of the memories of pretty moments of our life which we'll never get back... 🌳🌉🌄.
.
🇸🇰 : #spomienky / niektoré fotky sú už len súčasťou spomienok na pekné chvíle nášho života, ktoré človek už nikdy nevráti späť... 🌳🌉🌄.
.
➡️BLOG - LINK IN PROFILE BIO
.
#slovakblogger #czechblogger #travelblogger #bloggersre #dnesneessentials #dnescestujem #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #igerscz #igerssk #travel #trip #instatravel #instatrip #architecturehunter #zahorizonty #kejmy #fotimemobilem #huaweiphoto #bratislava #mostsnp #visitslovakia #thisisslovakia #slovaktravelers #cestujemeczsk
'' stay positive, work hard, make it happen .'' - unknown quote.
.
som konečne späť a začalo sa mi leto! škola je za mnou, život predo mnou... a otázka "čo teraz budeš robiť?" sa na mňa sype z každej strany... jednu vec, prosím, nerobte - nepýtajte sa čerstvého absolventa, čo bude robiť so svojim životom, lebo väčšina z nás to úplne presne ešte nevie a ak sa nájdu takí, ktorí áno, tak vás naozaj obdivujem! každopádne viem, akým smerom sa chcem uberať, viem, kam chcem vo svojom živote smerovať a viem, že musím ísť, krôčik po krôčiku za plnením svojich snov, no všetko chce jednoducho čas. a úsilie ísť si za tým. preto by som rada cez leto začala viac fotiť, chcem sa do toho opäť s chuťou ponoriť a rozvíjať sa... začať fotiť mini editoriály kúskov, ktoré ušijem. takže ak by ste mi chceli spolupracovať formou pózovania ako napríklad @zuzu.sabo na fotke, či skrz vizáž a účesy,  poprípade aj fotením, alebo ak viete prispieť hocijako svojími šikovnými rukami a kreatívnymi nápadmi, ozvite sa a niečo spolu určite vymyslíme! predsa fantázií sa medze nekladú 🌾💃🏞️.
.
➡️BLOG : LINK IN PROFILE BIO
.
➡️DRESS : @vivien.mihalish
➡️MODEL : @zuzu.sabo
➡️PHOTO : @lady_kejmy
.
#slovakblogger #czechblogger #bloggersre #dnestvorim #dnesfotim #insta_svk #czech_insta #vscoslovakia #vscocze #vscoportraits #igerscz #igerssk #summervibes #fashioneditorial #portraitphotography #portrait_today #portraitgasm #portrait_page #portraits_mf #zahorizonty #dameportret #kejmy #madeinslovakia #slovakfashion #slovenskapriroda #fotimemobilem #huaweiphoto