Esnaf Hastanesi

Esnaf Hastanesi Follow

Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Fethiye
'Sizi Düşünüyoruz'
☎️ Randevu Hattı: 0 850 644 6400
📲 WhatsApp Randevu: 0 516 164 6400

http://www.esnafhastanesi.com/

4,024 Followers  203 Follow

Share Share Share

Bayramınız Kutlu Olsun
Geçtiğimiz aylarda bünyesine FRT TV, Gerçek Fethiye Gazetesi, FRT FM ve Cannur Ajansı katarak büyümeye devam eden SED Medya sahibi H. Seda Köktener'e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. ÖzelLokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu ve Esnaf Hastanesi yetkililerinden Ali İhsan Alpay, Sinem Köse ve Döndü Dalkılıç SED Medya sahibi H. Seda Köktener'i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Başoğlu, dördüncü kuvvet olan medyanın gücüne dikkat çekerek, basına her zaman destek olacaklarının altını çizdi. 
Ziyaret nedeniyle teşekkür eden SED Medya sahibi H. Seda Köktener; “İsmail Başkanıma ve yönetimine, Esnaf Hastanesi olarak ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerinin de dedikleri gibi, biz beraber çalışan kurumlarız. Şimdiye sonra da birbirimize anlayış göstererek yol alacağımıza inanıyorum. Bu anlamda ziyaretleri için  tekrar teşekkür ederim. Aynı zamanda her zaman basına göstermiş oldukları ilgiyi SED Medya ailesine de gösterdiler. SED Medya ailesinde çalışan tüm personellere check up imkânı sundular. Her zaman basına gösterdikleri ilgi ve alaka için tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.
Plastik kapaklar ormana dönüşüyor projesiyle topladığımız kapakları “DOÇEV 250 Ağaçlık Gönüllüler Ormanı” projesine gönderiyoruz. Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi olarak böyle bir projeye ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Seren Serengil’in Fethiye'deki tatili süresince tansiyon ve gebelik takibini gerçekleştirdik. Seyreden yüksek tansiyonu ve bebeğin ana rahminde tutunabilmesi için önümüzdeki 1,5 aylık süreci tekerlekli sandalye ile devam etmesi doktorumuz tarafından önerildi.Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ailesi olarak Seren Serengil’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıklı bir şekilde hamilelik sürecini tamamlayıp bebeğiyle birlikte kendisine mutluluklar diliyoruz.
Belediyespor Basketbol Takımı’na, Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden, 650 bin TL’lik Sponsor Desteği.
Geçtiğimiz sezon başarılı sonuçlara imza atarak Türkiye Basketbol Ligi’ne (TBL) yükselen Fethiye Belediyespor Basketbol Takımı, Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ile sponsorluk anlaşmasını yeniledi.
Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Fethiye Belediyespor’a bu yıl 650 bin TL civarında bir maddi destek ile ayrıca sağlık ve tedavi desteği sağlayacak. Yapılan anlaşma gereğince, basketbol takımı, sağlık hizmetlerini bir yıl boyunca Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden ücretsiz olarak karşılayacak. Yapılan sponsorluk sözleşmesi ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Fethiye Belediyespor Basketbol Takımı’na her türlü sağlık tedavisi, ambulans, cankurtaran hizmetleri ile birlikte bütün sağlık kontrollerini de üstlendi. Söz konusu anlaşma, 2019 - 2020 sezonu boyunca geçerli olacak. Fethiye Belediyespor Basketbol Takımı, TBL’de “Lokman Hekim Fethiye Belediyespor” adıyla mücadele edecek.
Fethiye Belediyespor ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesi arasında gerçekleştirilen imza törenine Fethiye Belediyespor adına başta Belediye Başkanı Alim Karaca olmak üzere, Kulüp Başkanı Selamettin Yılmaz, Belediyespor Başkan Yardımcısı İzzet Durak, Genel Koordinatör Miraç Efe Doğan, Genel Sekreter Yavuz Topateş, Basketbol Şube Sorumlusu Taner Aydın ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesi adına Başhekim Öztürk Günal, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir katıldı.
İmza töreninde değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Alim Karaca “Fethiye'nin farkını tüm Türkiye’ye fark ettirmemiz gerekiyor. Bugünkü sponsorluk sözleşmesi, sadece bir sportif anlaşma değildir. Bugün şahit olduğumuz olay, gerçekten şehri sahiplenmedir. Ekmeğini Fethiye'de kazanan insanların bu defa şehrin geleceği için omuz omuza vermeleridir. İnşallah bu duygu ve düşünceleri şehrimizdeki diğer kurum ve kuruluşlarımız da hissederler. Bu şehir turizmde, tarımda, sanatta, sporda bir yerlere gelecekse, bunun için Fethiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın ellerini taşın altına koymaları gerekiyor. Bu bilinçle takımımıza sahip çıkan Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yönetimine sonsuz teşekkür ediyorum
8.Geleneksel çocuk şenliğimiz. Ayşe Tüzemen'e sonsuz teşekkürler...
Bölgemizde Üniversitesi Hastanesi’nden sonra, hastanemizde de yapılan Sakrospinöz Ligamentopeksi (Sakro Spinöz Ligaman Fiksasyonu) operasyonu sonrası hastamız, sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Op. Dr. Serdar Kaya:
“Rahim sarkmasının tedavisi kişiye özeldir. Hastanın yaşı, cinsel yönden aktif olup olmaması, doğurganlık çağında olup çocuk beklentisinin olup olmaması gibi faktörler tedavinin şeklini belirlemektedir. İlerlemiş vakalarda bile artık rahim alınmadan cerrahi yöntemle hastanın rahim sarkması düzeltilebilir. 
Bu laparoskopik sakrokolpopeksi veya laparoskopik lateral süspansiyon ameliyatları ile batından- karından yapılabildiği gibi sakrospinöz ligamentopeksi ameliyatı ile vajinal yoldan da yapılması mümkündür. Bu ameliyatlarda rahim pelvik organları destekleyen bağ dokulara -sakro spinöz ligamana doğru yukarıya asılmış olur. Vajinal yoldan yapıldığında hem ameliyat süresi daha kısa sürmekte; hem de hastanın ayağa kalkması ve günlük hayata dönüş çok daha kolay olmaktadır. Rahim alınmadığı için doğurganlığın devamı da mümkündür”
Detaylar pek yakında..#yaşlıyaşammerkezi #yaşlıbakım
Tatlı kriziniz mi tuttu?
Diyette yasaklardan mı sıkıldınız?
Çocuklarınızı tatlıya alıştırmak mı istemiyorsunuz?
Bu durumda peki siz hangisini tercih ederdiniz?
Yasaklarla vücudumuzu strese sokmak yerine doğru besinlerle lezzetler yakalayabiliriz..
Öncelikle diyet ürünler diye tükettiğimiz piyasada satılan ürünlerin etiketlerine baktığımızda içerisinde ne kadar çok renklendirici, koruyucu ve vücudumuzun ihtiyacı olmayan birçok şeyle karşılaşıyoruz.
Halbuki evde yapılmış abur cuburlar içerisine koyduğunuz gıdalara bağlı olarak birçok diyet ürünlere istinaden çok daha iyi. İşte beyaz un yerine daha sağlıklı olanı, şeker yerine doğal tatlandırıcıları tercih ederek  hem damağımıza hemde sağlığımıza hitap edebiliriz. Örneğin tatlandırmak için şeker yerine kuru meyveleri blenderdan geçirebilir, beyaz un yerine keçiboynuzu tozu, nohut veya yulaf unu koyarak çok daha lif ve B grubu vitamin alabiliriz.
Şehidimize allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz..