Plameňák

Plameňák Follow

Vůně kávy, nových knih a papírnictví, to je moje.
💌: palataveronika@gmail.com

http://lonelyflamingo.blogspot.cz/

2,097 Followers  148 Follow

Share Share Share

Werich je moje láska už od dětství, kdy jsem u babičky poslouchala jeho hlas a vyprávění na gramofonové desce ve které to tak zvláštně a kouzelně křupalo. Ježíšek to asi moc dobře věděl, a tak mi nadělil knihu Jan Werich za oponou. Nejen že je v knize spoustu rodinných fotek, díky kterým má pro Vás vyprávění daleko větší hodnotu a více Vás zasáhne, snadněji se vcítíte do jeho dětství a do doby, ve které žil. Byl to mimořádný člověk, ne dokonalý, ale úžasný v tom co dělal a jak to dělal. Uměl ocenit lidi, kteří v tom, co dělali byli jedineční a uměl je brát se vším všudy. V knize se střídá rozhovor s Jiřím Janouškem, fotografie a krátké odstavce komentované Voskovcem.
“Byl zábavný a moudrý i v posledním roce svého života, kdy jsem ho navštěvoval a zaznamenával naše rozhovory. Býval však i jiný. Někdy nespravedlivý, občas panovačný, často sebestředný. Přepadaly ho frustrace i zlost, a tehdy bylo dvojnásob těžké s ním vyjít.”
Bjørk umí, to se musí nechat. Až je mi líto, že jsem v půlce a tolik to utíká. Děj je propracovaný, napínavý, vyšetřovatelé jsou sympaťáci a téma mrtvých šestiletých holčiček zavěšených na stromech jako andělé, hodně zajímavý🤔. Lars Kepler je klasa, tojo, nicméně Bjørk mi přijde s celým tím vykreslením děje tak nějak uvěřitelnější a možná trošku větší puntičkář co se detailů týče. Co myslíte?
Včera jsem načala knihu Sněží, Sněží (tímto zdravím @zrzava_tereza🙂), je to přesně to, co jsem hledala a potřebovala. Je tam sníh, je tam láska ze školních lavic a navíc se to odehrává před Vánoci😉nic spešl nečekejte, spíš příjemná oddechovka.
A abych nebyla moc přeslazená, tak jsem si půjčila knihu V lese visí anděl od S. Bjørka. Užívejte sněžného úterý plné svíček, čaje a chumlacích dek.
Nějak mě to sněhové ráno rozněžnilo a donutilo vytáhnout světýlka✨
Keplerovka nezklamala, jen začínám mít pocit, že mě už tolik nepřekvapí a nevyrazí dech🤷🏼‍♀️takže jsem se rozhodla sáhnout po nějaké romanťárně nebo po něčem hezkém, co dobře dopadne a v čem figuruje sníh🙈
Nedělní pyžamová párty s B.A. Paris😉
Lazara potřebujete! Protože Joona Lina a protože dvojice Keplerů umí psát, vtáhne vás do děje od první strany a jejich knížkama prostě žijete❤️. A o tom to je. Tohle mi tak moc chybělo.
Od příštího týdne mi tahle ranní pohoda končí a nastupuju do nové práce🙈bude to výzva, bude to náročný, ale taky plný kafíček a ty vylepší každý den☕️
Už jsem se bála, že nepřijde kniha, která by mě dostala ze čtecí krize a ejhle, je tuuuu🖤. Je drsná, ostrá jako břitva, nezabývající se detailama a hlavně nepopisující každý pr.. tohle jsem prostě potřebovala jako sůl!
Jsme kompletní! Takže už můžu přijímat návštěvy do nového pokojíčku😍
Dostala jsem chuť zavzpomínat na sever❤️
Vzala si švédský hrneček, zakuklila se do deky, pustila něco pro atmošku, uzobávala dort a jen tak snila u fotek☕️
Kdy se vydáme na další cestu @adela_bj?🤔
Odměna za poslední dny. Nezapomínejte si dělat radost😉i malý chlebicek/dortik dělá divy. A já už se konečně můžu vrhnout na #cteni, hurá❤️
Mít telefon hluboko v batohu, nevědět, jaká kniha zrovna letí, co se nosí, kdo je on-line a co zrovna sdílel. Já jsem si poslední dny užila natolik, že jsem k tomu to sdílení vlastně ani nepotřebovala. Za poslední měsíc jsem si v hlavě (a nejen v ní) urovnala spoustu věcí. Je neuvěřitelné, že stačí i ten jeden měsíc a je to jako balzám na duši. Ne nadarmo se říká, ze všechno špatné je pro něco dobré. Neztrácejte víru, nevzdávejte se, protože přijde den, kdy se to všechno zase vrátí do normálu a i jedna jediná kniha (osoba, věc...) vám může pomoct dívat se na věci z jiného úhlu, porozumět a hlavně prozřít😉. Netrapte se, buďte rádi, dělejte si malé radosti a hlavně si užívejte zdraví a svou rodinu. Já bych tu svou nevyměnila ani za tisíce plameňáků🙈. Konec hlášení.