Plameňák

Plameňák Follow

Vůně kávy, nových knih a papírnictví, to je moje.
💌: palataveronika@gmail.com

http://lonelyflamingo.blogspot.cz/

2,151 Followers  150 Follow

Share Share Share

Nedělní pyžamová párty s B.A. Paris😉
Lazara potřebujete! Protože Joona Lina a protože dvojice Keplerů umí psát, vtáhne vás do děje od první strany a jejich knížkama prostě žijete❤️. A o tom to je. Tohle mi tak moc chybělo.
Od příštího týdne mi tahle ranní pohoda končí a nastupuju do nové práce🙈bude to výzva, bude to náročný, ale taky plný kafíček a ty vylepší každý den☕️
Už jsem se bála, že nepřijde kniha, která by mě dostala ze čtecí krize a ejhle, je tuuuu🖤. Je drsná, ostrá jako břitva, nezabývající se detailama a hlavně nepopisující každý pr.. tohle jsem prostě potřebovala jako sůl!
Jsme kompletní! Takže už můžu přijímat návštěvy do nového pokojíčku😍
Dostala jsem chuť zavzpomínat na sever❤️
Vzala si švédský hrneček, zakuklila se do deky, pustila něco pro atmošku, uzobávala dort a jen tak snila u fotek☕️
Kdy se vydáme na další cestu @adela_bj?🤔
Odměna za poslední dny. Nezapomínejte si dělat radost😉i malý chlebicek/dortik dělá divy. A já už se konečně můžu vrhnout na #cteni, hurá❤️
Mít telefon hluboko v batohu, nevědět, jaká kniha zrovna letí, co se nosí, kdo je on-line a co zrovna sdílel. Já jsem si poslední dny užila natolik, že jsem k tomu to sdílení vlastně ani nepotřebovala. Za poslední měsíc jsem si v hlavě (a nejen v ní) urovnala spoustu věcí. Je neuvěřitelné, že stačí i ten jeden měsíc a je to jako balzám na duši. Ne nadarmo se říká, ze všechno špatné je pro něco dobré. Neztrácejte víru, nevzdávejte se, protože přijde den, kdy se to všechno zase vrátí do normálu a i jedna jediná kniha (osoba, věc...) vám může pomoct dívat se na věci z jiného úhlu, porozumět a hlavně prozřít😉. Netrapte se, buďte rádi, dělejte si malé radosti a hlavně si užívejte zdraví a svou rodinu. Já bych tu svou nevyměnila ani za tisíce plameňáků🙈. Konec hlášení.
“Svět je plný žen, které nedokážou pořádně vydechnout, neboť jim odjakživa vtloukáme do hlavy, že musejí stát v radě, jinak je okolí nepřijme. Takže Chizalum neuč, ať se snaží na druhé působit mile, ale ať se chová upřímně. A laskavě. A odvážně. Podporuj ji, ať říká, co má na srdci, co si opravdu myslí, ať mluví pravdu.” Útlá knížečka a tolik pravdy🙏🏻
Na knihu Goodbye, things jsem narazila v Book therapy a zjistila, že je to v tuto chvíli to pravé pro mě. Je o klukovi, který byl tak velkým sběratelem věcí, až měl celý byt jedno velké skladiště věcí. A nešlo jen o věci, ovlivňovalo to i jeho zdraví, připadal si, že mu neustále něco chybí a že mu to ty věci vynahradí. Věci ho nikdy šťastným neudělaly a když už, tak na krátkou dobu. Rozhodl se změnit svůj život, vyhodit od základů to, co jen tak bezcílně leží a nemá to zjevný význam. Nejedná se však jen o věci, ale i o lidi ve vašem okolí, kteří vám nic nepřináší a jen se na vás přiživují. Od jisté doby jim říkám vysávači energie, žijící jen ze svého ega. Takové lidi kolem sebe fakt nepotřebujete. 
Nejsem natolik striktní, ale můžu říct, že po vytřídění cca čtyř tašek Ikea mi nic nechybí, v bytě je víc místa, nenutím se do focení ani nedržím věci na jednom místě aniž bych je používala. Všechno to nakupování věcí na focení (v mém případě nakupování i knih, oblečení...) je jeden velký začarovaný kruh, který se v jedné chvíli zasekl a já si uvědomila, že za tím nakupováním je mnohem víc, že si tím kompenzuju smutek, trápení a že si myslím, že mi to pomůže, že mi díky tomu bude líp.. opak je pravdou😉
Mise nový koberec splněna (díky Poláčkům, kteří přijedou klidně 300km, aby mi pomohli, #rodina), mám radost, uklízím, třídím věci, přemýšlím, kolik jsem toho za ty čtyři roky v malém bytě nakupila. A dokonce jsem při samotném úklidu vyřadila asi 20 knižních kousků a nejsem u konce. Nerada bych je prodávala, takže budu spíše předávat dál, buď knihovna a nebo vy😉. Přemýšleli jste, kolik kousků ve vaší knihovně opravdu chcete a víte, že si je přečtete znovu? Zajímavé zjištění, díky kterému vytřídím dalších dvacet jako nic. A taky mám nové pravidlo, one in, one out. Platí nejen pro knihy. Teď už jen zahřívám místo pro nový gauč a čtu knihu Goodbye, things. Jak se máte vy?
Ta úleva, když půlku šatníku vytřídíš, zkrátíš rukávy tam, kde tě už rozčilovaly a zjistíš, že je stále, co nosit. Akorát bylo dilema se s některými kousky rozloučit, si člověk říká, to si ještě určitě na sebe vezmu, někdy, třeba, možná. A rok jsem to neměla na sobě🙈a ven!