Plameňák

Plameňák Follow

Plameňák, co začal makat!

http://lonelyflamingo.blogspot.cz/

1,960 Followers  130 Follow

Share Share Share

Je tomu měsíc. Měsíc, co jsem se sebou začala něco dělat, našla si nového koníčka a toho největšího čističe hlavy = #freshkruhac. Nejde jen o fyzickou stránku proměny, ta byla poslední měsíce dost špatná, bolesti zad, krční páteře a neustálá bolest hlavy. Ta psychická je pro mě důležitá dvojnásob, dodává mi sílu zvládnout cokoli v běžném životě, nemít strach, věřit si a mít pocit, že můžu lámat skály (jen pocit, ručičky jsou stále slabé🙈). Za ten měsíc jsem sáhla po brufenu jen jednou, spotřeba Alpy vzrostla, začala jsem se zajímat o stravu jako celek, začala jsem se mít radši, už jen za to, že se každým dnem snažím někam posunout, zatnout zuby a nenápadně pokukovat po trenérech, kteří jsou pro mě neskutečným motivátorem a motorem, díky za to! Jo a taky už za ten měsíc zvládnu pořádný dámský klik🥳😅
Kterou dřív?🙈
Lolitu jsem četla naposledy na střední, takže už se nemůžu dočkat až si jí dám znova a jelikož jsem se už nemohla dočkat nové knihy od Aleny Mornštajnové, tak se vrhám na PDF formát už teď😍co právě čtete Vy?
Hlásím, že mým hlavním vysekávačem ze čtecích přestávek se stává Helle Helle! Píše mi přímo z duše, holka jedna. Aktuálně #ctu Ženy bez mužů a baví moc.
Máte nějaký #tipnaknihu která mě fakt dostane?
Víkendová rána znamenají vafle, dobrý kafe a válení se na gauči s knížkou. Mám pro Vás #tipnaknizku, která mi padla do noty a jsem ráda, že jsem po ní sáhla. Hodinky od Ašera jsou knihou o životě 30níků, kteří jsou tak trochu ztracení, neví, co se životem a kam a ke komu se uchýlit. Dvě hlavní hrdinky, kamarádky, které prožívají trable, trápení a lásky. Jsem spokojená.
#precteno 
Od této knížečky jsem očekávala něco trošku jiného, pohled do duše a možná něco víc mezi nebem a zemí. Možná něco filozofičtějšího🤔. Autorem je psychiatr, který popisuje jednotlivá duševní onemocnění, jejich léčbu a v závěru se pak zabývá tím, jak  se tomu všemu dá předejít. Alespoň částečně.
Prosím vás. Rýmička dělá své. Takže na blog jsem hodila nějaké to povídání o skupinkách. Těch holčičích. Těch, do kterých nikdy nezapadnu. A už ani nechci? Dost by mě zajímal Váš názor na ně🙃. Hezký víkend všem, kteří cítí chuť kafe a nezalehlo jim v uších.
Dokoukala jsem seriál Příběh služebnice a nervózně čekám na třetí řadu. Kdo jste ho viděli, napište mi dojmy, dlouho mě žádný seriál takhle nechytl a nerozdrásal na kousíčky🙈.
Jo a sáhla jsem po Trhlině (vychvalované @zrzava_tereza🙃), tak se těším, co mě rozerve tentokrát😅Užívejte neděle!
Werich je moje láska už od dětství, kdy jsem u babičky poslouchala jeho hlas a vyprávění na gramofonové desce ve které to tak zvláštně a kouzelně křupalo. Ježíšek to asi moc dobře věděl, a tak mi nadělil knihu Jan Werich za oponou. Nejen že je v knize spoustu rodinných fotek, díky kterým má pro Vás vyprávění daleko větší hodnotu a více Vás zasáhne, snadněji se vcítíte do jeho dětství a do doby, ve které žil. Byl to mimořádný člověk, ne dokonalý, ale úžasný v tom co dělal a jak to dělal. Uměl ocenit lidi, kteří v tom, co dělali byli jedineční a uměl je brát se vším všudy. V knize se střídá rozhovor s Jiřím Janouškem, fotografie a krátké odstavce komentované Voskovcem.
“Byl zábavný a moudrý i v posledním roce svého života, kdy jsem ho navštěvoval a zaznamenával naše rozhovory. Býval však i jiný. Někdy nespravedlivý, občas panovačný, často sebestředný. Přepadaly ho frustrace i zlost, a tehdy bylo dvojnásob těžké s ním vyjít.”
Bjørk umí, to se musí nechat. Až je mi líto, že jsem v půlce a tolik to utíká. Děj je propracovaný, napínavý, vyšetřovatelé jsou sympaťáci a téma mrtvých šestiletých holčiček zavěšených na stromech jako andělé, hodně zajímavý🤔. Lars Kepler je klasa, tojo, nicméně Bjørk mi přijde s celým tím vykreslením děje tak nějak uvěřitelnější a možná trošku větší puntičkář co se detailů týče. Co myslíte?
Včera jsem načala knihu Sněží, Sněží (tímto zdravím @zrzava_tereza🙂), je to přesně to, co jsem hledala a potřebovala. Je tam sníh, je tam láska ze školních lavic a navíc se to odehrává před Vánoci😉nic spešl nečekejte, spíš příjemná oddechovka.
A abych nebyla moc přeslazená, tak jsem si půjčila knihu V lese visí anděl od S. Bjørka. Užívejte sněžného úterý plné svíček, čaje a chumlacích dek.
Nějak mě to sněhové ráno rozněžnilo a donutilo vytáhnout světýlka✨
Keplerovka nezklamala, jen začínám mít pocit, že mě už tolik nepřekvapí a nevyrazí dech🤷🏼‍♀️takže jsem se rozhodla sáhnout po nějaké romanťárně nebo po něčem hezkém, co dobře dopadne a v čem figuruje sníh🙈
Nedělní pyžamová párty s B.A. Paris😉