Plameňák

Plameňák Follow

Vůně kávy, nových knih a papírnictví, to je moje.
💌: palataveronika@gmail.com

http://lonelyflamingo.blogspot.cz/

2,198 Followers  154 Follow

Share Share Share

“Svět je plný žen, které nedokážou pořádně vydechnout, neboť jim odjakživa vtloukáme do hlavy, že musejí stát v radě, jinak je okolí nepřijme. Takže Chizalum neuč, ať se snaží na druhé působit mile, ale ať se chová upřímně. A laskavě. A odvážně. Podporuj ji, ať říká, co má na srdci, co si opravdu myslí, ať mluví pravdu.” Útlá knížečka a tolik pravdy🙏🏻
Na knihu Goodbye, things jsem narazila v Book therapy a zjistila, že je to v tuto chvíli to pravé pro mě. Je o klukovi, který byl tak velkým sběratelem věcí, až měl celý byt jedno velké skladiště věcí. A nešlo jen o věci, ovlivňovalo to i jeho zdraví, připadal si, že mu neustále něco chybí a že mu to ty věci vynahradí. Věci ho nikdy šťastným neudělaly a když už, tak na krátkou dobu. Rozhodl se změnit svůj život, vyhodit od základů to, co jen tak bezcílně leží a nemá to zjevný význam. Nejedná se však jen o věci, ale i o lidi ve vašem okolí, kteří vám nic nepřináší a jen se na vás přiživují. Od jisté doby jim říkám vysávači energie, žijící jen ze svého ega. Takové lidi kolem sebe fakt nepotřebujete. 
Nejsem natolik striktní, ale můžu říct, že po vytřídění cca čtyř tašek Ikea mi nic nechybí, v bytě je víc místa, nenutím se do focení ani nedržím věci na jednom místě aniž bych je používala. Všechno to nakupování věcí na focení (v mém případě nakupování i knih, oblečení...) je jeden velký začarovaný kruh, který se v jedné chvíli zasekl a já si uvědomila, že za tím nakupováním je mnohem víc, že si tím kompenzuju smutek, trápení a že si myslím, že mi to pomůže, že mi díky tomu bude líp.. opak je pravdou😉
Mise nový koberec splněna (díky Poláčkům, kteří přijedou klidně 300km, aby mi pomohli, #rodina), mám radost, uklízím, třídím věci, přemýšlím, kolik jsem toho za ty čtyři roky v malém bytě nakupila. A dokonce jsem při samotném úklidu vyřadila asi 20 knižních kousků a nejsem u konce. Nerada bych je prodávala, takže budu spíše předávat dál, buď knihovna a nebo vy😉. Přemýšleli jste, kolik kousků ve vaší knihovně opravdu chcete a víte, že si je přečtete znovu? Zajímavé zjištění, díky kterému vytřídím dalších dvacet jako nic. A taky mám nové pravidlo, one in, one out. Platí nejen pro knihy. Teď už jen zahřívám místo pro nový gauč a čtu knihu Goodbye, things. Jak se máte vy?
Ta úleva, když půlku šatníku vytřídíš, zkrátíš rukávy tam, kde tě už rozčilovaly a zjistíš, že je stále, co nosit. Akorát bylo dilema se s některými kousky rozloučit, si člověk říká, to si ještě určitě na sebe vezmu, někdy, třeba, možná. A rok jsem to neměla na sobě🙈a ven!
Malými krůčky ke knížkám v angličtině📚☕️
Kde nakupujete knihy v Aj? Já jsem využila @bookdepository, které má zdarma poštovné po celém světě.
Konečně ta správná atmoška na čtení. Kapky deště na parapetu znamenají #vicecasunacteni a taky odpolední dřímku.
Díky bohu za lidi jako je Janča z @tipymistakurzynapady🙏🏻
Jestli mi něco chybí z bývalé práce, tak jsou to ranní a odpolední procházky na kafe právě s tímhle parťákem😉
#takovychlidijejakosafranu
#naprvnizaber
Pamatujete na moje stříbrné pecky? Chloubu a radost? Asi mi nebyly souzeny, takže se mi asi po 14 dnech nošení celé rozlepily a osud tomu chtěl, abych si vybrala jiné, mé karmě souzené. A tak tu teď stojím, stříbrňáky aka polobotky v ruce, s mašličkou, beru pruhované triko a jdu do světa. Teda jen do obchodu. Ale do světa je snad taky vezmu. Co vy a stříbrné boty? Jo, ne, možná, nikdy?
Nové, zašívací místečko, kde se můžu zakuklit do deky, popíjet kafíčko a jen tak si číst😉 máte to své?
Když jsem si uklidila na svých 40 metrech čtverečních, ulevilo se mi, nebudu lhát, už to byl spíš byt, kde je 99% věcí na focení a tudíž se na normální používání nehodí (radši se neptejte), takže jich většina jen tak někde ležela a využívala se čistě jen pro focení. Už mi to trošku (víc) přerostlo přes hlavu, začala jsem si připadat jako v začarovaném kruhu věcí na focení a věcí pro normální život. Tak jsem všechny ty věci vytřídila a začala fungovat jako normální člověk. A všechny ty věci využívat🙈a víte co? Je to, jako bych si uklidila v hlavě🧠 tohle jsem asi potřebovala! #jsemblazenjavim
Výslužka z domu. Monstera bejby a fikus🌿, držme jim palce ať přežijí.. jména pro ně ještě nemám🤔
Dostala jsem knížku. Prý je sprostá a musím si ji přečíst. Jsou to povídky Všechny řitě světa i ta má od Ch. Bukowski. Četli jste?