دکترقاسمی/گروه سَرو

دکترقاسمی/گروه سَرو Follow

www.drqasemi.com
روانپزشک
روانکاو
زوج درمانگر
مطب:
021 22849247
021 22849357
021 22848963
021 22863396
#گروه_روانپزشکی_و_روانشناسی_سَرو
تهران، شریعتی

http://www.drqasemi.com/

34,338 Followers  2,271 Follow

Share Share Share

‍ #مبدل_پوشی_چیست؟
قسمت دوم *⃣در این اختلال، فرد مبتلا #لباس_جنس_مخالف را می پوشد تا ظاهر جنس مخالف را پیدا کند و حس کند متعلق به آن جنس است. اما معمولا پس از ارگاسم و فروکش کردن #برانگیختگی_جنسی ، فرد تمایل قوی برای تعویض لباس های نامتناسبش پیدا میکند.
.
*⃣ برخی معتقدند این اختلال ممکن است به این دلیل ایجاد شده باشد که مادر در دوره کودکی ؛ به دلیل خشم نسبت به مردها یا خشم نسبت به این واقعیت که دوست داشته صاحب دختر شود؛ به تن پسر خود لباس های دخترانه پوشانده باشد و از این طریق سبب اختلال جنسیتی کودک گردد.
گاهی در کودکی ، پوشیدن #لباس_جنس_مخالف سبب هیجان می شود که ممکن است بعد از بلوغ این هیجان، تبدیل به هیجان جنسی شده و همین مساله موجب تقویت این رفتار گردد. در واقع لذتی که از پوشیدن لباس جنس مخالف حاصل میشود و سبب تکرار آن می گردد در ناخودآگاه فرد قرار دارد. مواردی که بیمار مراجعه میکند:
✔️ وقتی به دلایلی نمی تواند #لباس_جنس_مخالف را بپوشد و تحت دیسترس قرار گرفته باشد.
✔️ مواردی که پوشیدن لباس جنس مخالف سبب اختلال در زندگی روزمره اش شده باشد.
✔️گاهی فرد مبتلا به علت اختلالات همراه( افسردگی، اضطراب، مصرف مواد ، بی قراری جنسیتی) مراجعه میکند.
.
*⃣روشهای درمانی( روان درمانی) مبتنی بر این اصل قرار دارد که بیمار بیاموزد تا به محرکهای پذیرفته شده معمول، پاسخ جنسی دهد.( تغییر ارگاسم)
روش دیگری که به کار برده میشود روش "درمان با ایجاد بیزاری" است که در آن از تقویت منفی برای فرو نشاندن رفتار نا متناسب استفاده میشود. 
البته معمولا روشهای درمانی گفته شده، کمتر موفقیت آمیز می باشند و در کل پیش آگهی این اختلال خوب نیست؛ چرا که بیشتر این افراد تمایلی به تغییر ندارند. .
*⃣با توجه به اینکه بسیاری از این افراد، علیرغم بیماری قادر به ادامه زندگی نرمال هستند و این مشکل را تنها در حوزه حریم خصوصی خود دارند، برخی #روانشناسان و #روانپزشکان معتقدند بهتر است تمرکز روی تشویق بیشتر برای پذیرش اجتماعی فرد باشد تا درمان اختلال.
در بین داروها، از مدروکسی پروژسترون ، سیپروترون استات و فلوکستین برای درمان این اختلال استفاده شده است.

Www.drqasemi.com
#دکتر_کیانوش_عباس_آبادی
#روانپزشک_و_رواندرمانگر_تحلیلی 
#گروه_روانپزشکی‌‌و_روانشناسی_سرو 
#رونپزشک_خوب #مشکلات_جنسی #روانکاو
پیج#گروه_روانپزشکی‌‌و_روانشناسی_سرو را دنبال کنید 👇👇👇
@sarv.clinics
‍ #مبدل_پوشی_چیست؟

#قسمت_اول *⃣ #مبدل_پوشی یکی از انحرافات_جنسی محسوب می شود که عبارت است از تخیلات یا امیال جنسی برای پوشیدن #لباس_جنس_مخالف به عنوان روشی برای برانگیختگی جنسی که همراه #خودارضایی یا مقاربت انجام می گیرد. به این معنا که فرد با پوشیدن #لباس_جنس_مخالف است که به هیجان و لذت جنسی دست پیدا می کند. پوشیدن #لباس_جنس_مخالف به خودیِ خود، اختلال محسوب نمی شود، اما در صورت وجود دو شرط زیر اختلال میباشد:

1⃣تحریک جنسی مداوم و قوی به شکل فانتزی ، تمایل یا رفتار جنسی به دلیل استفاده از پوشیدن لباس جنس مخالف در یک دوره زمانی حداقل ۶ ماهه وجود داشته باشد.
2⃣این مساله سبب آشفتگی در فرد یا اختلال در عملکرد روزانه او شود.
.
*⃣ #مبدل_پوشی از سنین کودکی و نوجوانی شروع می شود. در مردان بسیار شایع تر از زنان دیده می شود. این مردها ظاهری کاملا مردانه دارند.این تمایل ممکن است دائمی باشد یا به شکل نوسانی در مجموعه ای از اپیزودهای زمانی رخ بدهد.
.
*⃣ #مبدل_پوشی می تواند شامل پوشیدن تنها یک تکه لباس _که تداعی کننده جنس مخالف است_باشد یا شامل پوشیدن یک دست لباس کامل همراه با آرایش مو و صورت باشد.این افراد علاقمند به جنس مخالف هستند( #همجنسگرا نیستند)، اما با فانتزی پوشیدن یک یا چند تکه لباس جنس مخالف دچار #برانگیختگی_جنسی شدید می شوند.
.
*⃣معمولا این افراد همزمان از اضطراب و افسردگی، احساس گناه و شرم ، رنج می برند؛ چون نسبت به انجام این کار حس اجبار دارند. این احساسات می تواند ناشی از نگرانی در مورد عدم تایید از طرف پارتنرشان و پیامدهای منفی در حوزه عملکردی شان باشد.
.
🔻پسر یا دختری که این مشکل را دارد، در صورت عدم حمایت خانواده، ممکن است دچار مشکلات عدیده، از جمله سواستفاده جنسی قرار بگیرد.

#ادامه_دارد 
Www.drqasemi.com

#دکتر_کیانوش_عباس_آبادی 
#روانپزشک_و_رواندرمانگر_تحلیلی
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی

به پیج #گروه_روانپزشکی‌‌و_روانشناسی_سرو بپیوندید👇👇👇
@sarv.clinics
‍ #بیخوابی
#قسمت_اول ✳️خواب یکی از چشمگیرترین رفتارهای انسان به شمار می رود. در واقع خواب کارکرد تعادلی و ترمیمی داشته و در حفظ انرژی اهمیت اساسی دارد.
نیاز به خواب، در افراد مختلف ، متفاوت است. معمولا حدود ۶ تا ۹ ساعت خواب شبانه ، محدوده نرمال تلقی میشود: به این معنی که برخی با ۶ ساعت خواب احساس کفایت میکنند و در برخی دیگر با ۹ ساعت. .
✳️ #بیخوابی عبارت است از اشکال در شروع به خواب رفتن، و یا اختلال در دوام خواب. 
گاهی تجربیات #اضطراب انگیز ( و حتی انتظار یک تجربه اضطراب انگیز مثل #اضطراب_امتحان یا #مصاحبه_شغلی، #ازدواج )سبب یک دوره #بیخوابی کوتاه مدت در فرد میشود.
#بیخوابی گذرا در سوگ و فقدان عزیزان، هر تغییر یا استرس زندگی ممکن است دیده شود که احتمالا عارضه جدی تلقی نمی گردد و نیاز به درمان اختصاصی ندارد. .
📛گاهی دوره #افسردگی شدید یا یک روانپریشی با بیخوابی حاد شروع می شود.
.
✳️ #بیخوابی به دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم می شود: .
♻️ #بیخوابی_اولیه: شکایت در شروع یا دوام خواب یا عدم احساس راحتی پس از خواب که حداقل یک ماه طول کشیده باشد. اصطلاح " اولیه" حاکی از ان است که بیخوابی ربطی به اختلال طبی ، روانپزشکی و یا جسمی شناخته شده دیگری ندارد. این افراد به علت شرطی شدن منفی نسبت به خواب، عموما با دستیابی به خوابِ کافی اشتغال ذهنی دارند. هر چقدر بیشتر سعی می کنند بخوابند، احساس تنش و ناکامی شان بیشتر میشود و به خواب رفتنشان دشوارتر می گردد.
.
♻️ #بیخوابی_ثانویه : مربوط به یک اختلال روانی شناخته شده بالینی، بیماری طبی، مصرف یا ترک ماده یا داروی خاصی میباشد.
#ادامه_دارد 
Www.drqasemi.com

#دکتر_کیانوش_عباس_آبادی 
#روانپزشک_و_رواندرمانگر_تحلیلی 
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو 
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی 
کانال اختصاصی #گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو را دنبال کنید👇👇👇
@sarv.clinics
‍ #یک_تجربه

وقتی به #سرو فکر میکنم سبزی ومقاومت و شکوهش برام تداعی میشه، ثباتش تو شرایط متغیر که خیلی وقتا میتونه سخت باشه براش ولی یک تنه می ایسته و نه تنها خم نمیشه بلکه گهگاهی دست هاشو دراز میکنه تا مأمنی باشه برای پرنده هایی که بهش پناه میارن، که روش لانه بسازن، زندگی کنن، عشق بازی کنن ...
بهشون میگه اگه گرمتونه من سایتون میشم، اگه باد میاد و میترسید جای دیگه لونه بسازین، بیاین اینجا من مواظبتونم.
با هر نسیم دستهاشو تکون میده و به رقص درمیاد و سرمستشون میکنه و امیدوار که این زمستونم به سلامتی خواهند گذروند.
#سرو بخشندگیش رو از خورشید به ارث برده.
اجداد ما خورشید رو چشم خدا میدونستن و سرو رو نماد خورشید و چه توصیف لطیفیه برای این مهربونِ بخشنده!
امضاء: محفوظ
#روانکاو #روانپزشک_خوب #روانشناس_خوب
Www.drqasemi.com
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو 
به کانال اختصاصی #گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو بپیوندید👇👇👇
@sarv.clicics
دنیای مطلوب از دیدگاه #تئوری_انتخاب
قسمت دوم

برای بسیاری از ما این دنیای مطلوب همان مدینه فاضله یا شهر آرمانی است؛ مکانی که اگر می توانستیم در آنجا مستقر شویم احساس
خوبی پیدا می کردیم. 
هرگاه موفق شویم یکی از تصاویر این دنیای مطلوب را #ارضا کنیم یا به بیانی دیگر به یکی از این تصاویر عینیت بخشیم، برایمان بسیار #لذت_بخش خواهد بود و اگر موفق نشویم به آن برسیم برایمان ناراحت کننده خواهد بود.
طبیعی است که دنیای کیفی هر یک از ما، با دیگران #فرق دارد.
در یک خانواده، ممکن است #شغل و تحصیلات بخشی از دنیای کیفی کودکان باشد و در خانواده دیگری ممکن است #آرامش ومحبت وامنیت دنیای مطلوب کودک را به وجود آورد.
اگر می دانستیم که چنین دنیایی در درون هر کدام از ما وجود دارد و #نقش_بسیار_مهم آن را در #زندگی می دانستیم، خیلی بهتر از این ها می توانستیم با #یکدیگر_کنار_بیاییم. 
ادامه دارد.
بر گرفته از کتاب تئوری انتخاب ویلیام گلسر ‏Www.drqasemi.com
#هه‌ساره #فریدونی
#کارشناس_ارشد_روانشناسی
#رواندرمانگر_شناختی_رفتاری
#اسکیما_تراپیست
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی

پیچ جدید #گروه_روانپزشکی_و_روانشناسی_سرو را دنبال کنید👇👇👇
@sarv.clinics
‍ #دنیای_مطلوب_از_دیدگاه_تئوری_انتخاب 
#قسمت_اول:

ما ادراکاتمان را از دنیای واقعی یا #واقعیت می‌دانیم و فرض ما این است که #دنیا برای همه ما #یکسان است، اما هیچ دو نفری واقعیت بیرونی را یکسان درک نمی کنیم ،بخش قابل توجهی از واقعیت را آن گونه که دوست داریم دریافت و ادراک می کنیم. خوش بينها و بدبین ها در دنیای واحدی زندگی می کنند. 
براساس تئوری انتخاب دليل #ادراکات متفاوت ما از واقعیت، دنیای مهم دیگری مربوط است که خاص هرکدام از ماست وآنرا #دنیای_مطلوب می‌نامیم. 
هر کسی به فاصله کمی از تولدش شروع به خلق آن دنیا در حافظه اش می کند وتمام طول عمر باز آفرینی آن را ادامه می دهد، از گروه کوچکی از #تصاویر_خاص تشکیل شده است که بیش از هر چیز دیگری می شناسیم.

این تصاویر سه مقوله مشخص را در بر می گیرند:
1. #افرادی که بسیار #دوست داریم با آنها باشیم. 
۲. #چیزهایی که بسیار دوست داریم داشته باشیم و تجربه کنیم. 
٣. ایده ها یا #باورهایی که بر بخش بزرگی از رفتار ما حاکمند.
(اشیاء و اماکن و حتى توقعاتی که ما از روابط، اتفاقات، اشیا و افراد در ذهن خود داریم و
می‌سازیم.)
بسیاری از ما چیزی در باره #نیازهای اساسی خود نمی دانیم. آنچه می دانیم چگونگی #احساس ماست؛ این که چه احساسی داریم و اینکه همیشه می خواهیم احساس بهتری داشته باشیم. 
دنیای مطلوب با ما حاوی دانش و معلوماتی است که #بیشترین_اهمیت را برای ما دارد.
هر چقدر تلاش کنیم، باز هم نمی توانیم درجه اهمیت معلومات را انکار کنیم. 
آنچه در باره اش اظهار نظر می کنیم در دنیای مطلوب ما باشد برای ما مهم است. در طول شبانه روز ذهن ما بين تصاویر موجود و دنیای مطلوب می چرخد و نمی توانیم آنها را از ذهن خود خارج کنید. برخی از این تصاویر عبارتند از: منزل جدیدی که برای خریدش پول پس انداز می کنیم،شغل جدیدی که خواهان آن هستیم، نمره بالایی که برای آینده ما اهمیت دارد، کسی که قصد داریم با او ازدواج کنیم.
#ادامه_دارد
‏Www.drqasemi.com
#هه‌ساره #فریدونی
#کارشناس_ارشد_روانشناسی
#رواندرمانگر_شناختی_رفتاری
#اسکیما_تراپیست
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی
پیج جدید گروه سَرو👇👇👇
@sarv.clinics
#پراشتهایی_عصبی
#قسمت_پایانی
درمان 
بهترین روش درمان اختلالات خوردن رواندرمانی شناختی_رفتاری ( CBT) است . دوره درمان طولانی مدت است . ✅ چند نکته درمانی مفید 
یکی از راهکارهای مهم درمانی این است که اول ، بیماران باید در طی روز با فواصل منظم غذا بخورند . معمولا سه وعده غذایی برنامه ریزی شده ، همراه با دو میان وعده معین . 
دوم ، خوردن باید محدود به این وعده ها و میان وعده ها باشد . 
بیمار اجازه دارد هر چه میخواهد بخورد ، تنها شرط این است که بعد از وعده ها و میان وعده ها نباید استفراغ عمدی یا سوء استفاده از ملین انجام شود . 
اطرافیان نباید بیمار را برای تغییر آنچه میخورد تحت فشار بگذارند چون مانع الگوی منظم خوردن میشود . فاصله بین میان وعده ها نباید بیشتر از ۴ ساعت باشد . ✅ نکته مهم 
میل شدید به پرخوری یک پدیده گذرا است . بنابراین افراد نباید تسلیم آن شوند . ✅ در بیماران مبتلا به اختلالات خوردن ، عادات خوردن در پاسخ به وقایع خارجی و حالات خلقی تغییر میکند ، بویژه در مورد حمله پرخوری .
تکنیکهای حل مشکل ( problem solving ) که در روان درمانی شناختی_رفتاری آموزش داده میشود به درمان نوسانات خلقی کمک میکند . 
Www.drqasemi.com
#دکتر_فرزانه_ردایی
#روانپزشک_و_رواندرمانگر_تحلیلی
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی
@drmahdighasemi
‍ #پراشتهایی عصبی چیست ؟ 
#قسمت_اول
پراشتهایی عصبی شامل حملات پرخوری راجعه ، رفتارهای کنترل وزن افراطی مثل استفراغ عمدی یا مصرف ملین ها ، و ارزش زیاد قایل شدن برای وزن و شکل بدن است.
.
✅ آسیب شناسی روانی اصلی در این اختلال این است که این افراد به وزن و شکل بدن خود بیش از حد بها می دهند . در حالیکه بطور طبیعی افراد خود را بر اساس عملکرد در سایر حوزه های زندگی قضاوت میکنند . افراد دارای اختلالات خوردن تنها بر اساس شکل و وزن بدن و توانایی کنترل خوردن خود را قضاوت میکنند .
.
✅ تظاهرات افسردگی و اضطراب در پراشتهایی عصبی برجسته استت.
.
✅الگوی مشخص خوردن در این افراد به این ترتیب است که وعده های غذایی را محدود میکنند و سپس بطور حمله ای پرخوری میکنند ، در نتیجه چون احساس عدم کنترل میکنند رفتار پاکسازی انجام میدهند یعنی با استفراغ عمدی و یا مصرف ملین جبران می کنند.
.
✅ باور اشتباه این افراد در مورد سودمندی استفراغ عمدی و مصرف مسهل تعیین کننده است . 
استفراغ تنها بخشی از آنچه خورده اند را جبران میکند ، و ملین ها هم اثری در کاهش جذب انرژی و کالری ندارند .
.
✅ایده آل گرایی ، اعتماد به نفس پایین ، و مشکلات بین فردی از موانع درمان این بیماری است.
.
✅ بررسی وارسی بدن یا اجتناب از بدن در این افراد شایع است.
.
افراد دارای اختلال خوردن بطور مکرر و غیر معمول این کار را انجام میدهند و عادت همیشگی میشود . در نتیجه احساس عدم رضایت از ظاهر و فرم بدن ادامه می یابد . 
بعضی از این افراد از تماشای بدن خود اجتناب می کنند . کم کردن رفتارهای وارسی در درمان کمک کننده است . 
#ادامه_دارد 
Www.drqasemi.com
#دکتر_فرزانه_ردایی
#روانپزشک_و_رواندرمانگر_تحلیلی
#گروه_روانپزشکی‌و_روانشناسی_سرو
#مطب_دکتر_مهدی_قاسمی
@drmahdighasemi
#جمشید_مشایخی درگذشت
#دکتر_مهدی_قاسمی
#روانپزشک
#رواندرمانگر