Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc Follow

one visit = one thousand years of fine arts culture

http://www.muo.cz/

1,277 Followers  223 Follow

Share Share Share

Ve čtvrtek 12. října byla v #MUO zahájena výstava hvězdy slovenské kultury Jozefa Jankoviče. Přijďte se podívat na jeho unikátní díla. Na výstavě vás čekají také tvořivé interaktivní zóny.

#jozef_jankovič  #Výstava #Olomouc  #Muzeum_moderniho_umeni #jankovic_muo
Přípravy na výstavu Jozef Jankovič | Plynutí času finišují. Už se lepí i ohrada u muzea. Samotná výstava jedné z největších hvězd slovenského umění začne ve čtvrtek v 18:30. Přijďte se podívat na monumentální díla Jozefa Jankoviče.

#MUO #Výstava #jozef_jankovič #jankovic_muo #ohrada #Olomouc
Vyzkoušeli jste už naše aktivní zóny? Nevíte, o co jde? Jsou to místa na výstavách v #MUO , kde se sami můžete umělecky zapojit. Jedna taková zóna doprovázela i výstavu #V_oplatce_jsi_vsecek_tajne, tam jste pomocí hřebíku mohli vyjádřit svůj vztah k bohu. Už od příštího týdne na vás čekají další zóny na výstavě #jozef_jankovič

Foto:MUO/Markéta Ondrušková
Ve středu večer prozářila Divadlo hudby urban folková skupina Kieslowski. Tady malá ochutnávka z koncertu.

#MUO #Divadlo_hudby #Olomouc #Kieslowski #koncert
V Arcidiecézním muzeu Olomouc se momentálně natáčí film popisující tragický příběh současníka Jana Husa Jeronýma Pražského. Lidé tak mohou v historických kostýmech vidět Ondřeje Vetchého, Václava Vydru, Aloise Švehlíka nebo Pavla Rímského.

#MUO #Film #Olomouc #Zdikuv_palac
Vyšel nový Muzeion a už od zítřka bude k dostání na pokladnách #MUO. Dočtete se v něm o Jozefu Jankovičovi, Mileně Valuškové, olomoucké synagoze i kolektivních domech. A nechybí ani stránka věnovaná dětem.

#Muzeion #Muzeum_moderniho_umeni #Arcidiecezni_muzeum #Olomouc
Ministerstvo kultury pořádá Den otevřených dveří a na něm nechybí ani #MUO. Přijďte si prohlednout naše publikace a vzít si plakát Mileny Valuškové.

#MUO_v_Praze #den_otevrenych_dveri #Milena_Valuskova #ministerstvo_kultury
Na osmdesát lidí přilákala do #MUO  komentovaná prohlídka výstavy fotografií Mileny Valuškové, vedena samotnou autorkou. Nechybela ani autogramiáda její knihy a plakátů. Další taková prohlídka bude už 11. října.

#Milena_Valuskova #olomouc #fotografie
Sám biskup Karel provedl školáky Arcidiecézním muzeem Olomouc. Aplikace, ve které vystupuje, připravila studentům zábavné hry i ponaučení. Přijďte si ji vyzkoušet.

#MUO #biskup_karel #aplikace #skoly
Výstava Fascinace skutečností je už minulostí. Trojlodí Muzea moderního umění se už teď chystá na novou výstavu - Jozef Jankovič | Plynutí času. Exponáty už jsou na místě.

#MUO #Jozef_Jankovič #Výstava #Trojlodí #Olomouc #Slovensko #umění
Barokní hudba, divadlo, šerm, a dokonce i tančící koně, tak vypadá letošní ročník festivalu barokní kultury #Hortus_Magicus.
Festival barokní kultury #Hortus_Magicus  právě otevřel své brány. Přijďte zažít dobu císaře Leopolda I.