Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc Follow

one visit = one thousand years of fine arts culture

http://www.muo.cz/

1,261 Followers  223 Follow

Share Share Share

Letošní rok je rokem voleb. Jedny přímo bájné volby už teď probíhají na zámku v Kroměříži. O co jde? Trojský princ Paris musí určit, která bohyně je nejkrásnější. Přijďte mu pomoct a dejte zlaté jablko své favoritce.

#MUO #kromeriz #deti #leto #prázdniny #koně_v_piškotech #baje
Pravou zámeckou slavnost zažily děti na příměstském táboře na kroměřížském zámku. Vyzkoušely si nejrůznější výtvarné techniky, hrály si a hlavně se smály.

#MUO #leto #prázdniny #tabor  #kromeriz #deti
Koncert skupiny #MiraMundo v Divadle hudby byl jeden z vrcholů festivalu #Colores_flamencos.

#MUO #Divadlo_hudby #flamenco #festival #olomouc #léto
Kroměřížský zámek patří o prázdninách dětem. #Arcidiecézní_muzeum_Kroměříž si pro ně připravilo program hned na čtyři dny v týdnu. Nechybí malování, tablety ani Květná zahrada.

#MUO  #děti  #kromeriz #léto #prázdniny
Netradiční komentovanou prohlídku výstavy #fascinace_skutečností si pro návštěvníky #MUO  vymyslel edukátor David Hrbek. Během prohlídky došlo ke "krádeži" jednoho exponátu. Návštěvníci pak sestavovali identikit pachatele. Mrkněte, jak se jim to povedlo.
V ateliéru Tizián se tentokrát děti nechali inspirovat detaily děl z kroměřížské obrazárny. Výtvarná dílna na ně čeká každé prázdninové úterý.

#MUO #zamek_kromeriz #děti #Tizian #AMK
Všechny odstíny fotografií olomoucké rodačky Mileny Valuškové vám nabídne nová výstava #MUO - Milena Valušková | Fotografie 1971-2017. Ta bude zahájena už dnes v 18.30. Přijďte se podívat a setkat se i se samotnou autorkou.

#muzeum_moderního_umění #olomouc #Milena_Valušková #výstava #Fotografie
Už jen do neděle bude křížovou chodbu Zdíkova paláce zdobit rudá audiovizuální instalace od Pavla Mrkuse. Neváhejte a přijďte si ještě v posledních dnech užít rudé digitální představení.

#MUO  #V_oplatce_jsi_vsecek_tajne #arcidiecézní_muzeum_olomouc #Pavel_Mrkus #olomouc
Výstava #Koně_v_piškotech dnes přivítá první návštěvníky, a to na vernisáži v 16 hodin. Dopoledne už proběhla tisková konference. Na ní kurátor Miroslav Kindl přiblížil život na dvoře císaře Leopolda I.

#MUO  #arcidiecézní_muzeum_kromeriz #baroko #vystava #Zámek_Kroměříž
Pompézní slavnosti, spektakulární scény, divadelni hry, balet, a to i v koňském podání, tak vypadal život na císařském dvoře Leopolda I. Právě umění z doby vlády dědečka Marie Terezie a protivníka Ludvíka XIV. představí nová výstava na zámku v Kroměříži - #Koně_v_piškotech.

Výstava bude zahájena 22. června a potrvá až do 1. října.

#MUO #Zámek_Kroměříž #Leopold_I #Koně #balet #slavnosti #baroko
#Olbram_Zoubek - sochař, který vytvořil mimo jiné památník obětem komunismu nebo posmrtnou masku Jana Palacha, minulý týden ve věku 91 let zemřel. Na legendu českého sochařství vzpomíná i #MUO . To má ve sbírkách 7 Olbramových děl. Například 77 centimetrů vysokou bronzovou sochu Divka, kterou vytvořil v roce 1977.

#Muzeum_umeni #olomouc #Zoubek #jan_palach
Vtipná, zajímavá, poučná a občas i smutná byla červnová talk show DH v DH se Šimonem Pánkem, ředitelem humanitární organizace Člověk v tísni. Ten divákům přiblížil těžký život v zemích tzv. třetího světa.
 Dalším hostem Davida Hrbka bude 20. září herec Hynek Čermák, známý ze seriálu Rapl nebo filmu Ganster Ka.

#MUO #dhvdh #clovekvtisni #simonpanek #divadlo_hudby #olomouc