Özel Akademi Hastanesi

Özel Akademi Hastanesi Follow

twitter.com/ozelakademi
www.ozelakademi.com.tr

http://facebook.com/ozelakademihastanesi

660 Followers  0 Follow

Share Share Share

#akademihastanesi #obezite #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
#akademihastanesi #alzheimer #alzheimergünü #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
#akademihastanesi #vitamin #yorgunluk #halsizlik #unutkalık #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
PARKLAK SAÇLAR, CANLI TIRNAKLAR ve PÜRÜZSÜZ CİLT İÇİN MUCİZEVİ BESİNLER
Kahve: 
Journal of the National Cancer Institute yayınladığı bir raporda cilde iyi gelen ve deride oluşabilecek kanser hücrelerinin üremesini engelleyen içeceklerin en başında kahvenin geldiğini bildirmiştir. 
Günde 4 fincan filtre kahve içmenin sağlıklı olduğunu açıklanan raporda; şekersiz, kremasız ve aroma eklenmeden içilen kahvenin besleyici değeri açısından etkili olduğunu belirtmektedir.
Domates ve Karpuz: Cilt yaşlanmasında önemli etken olan ultraviyole ışınlarından korunmada; likopenden zengin süper güç domates ve karpuzun rolü oldukça büyüktür. Karpuzda bulunan sağlıklı fitokimyasalların domatesten % 40 daha fazla olduğuna dikkat çeken araştırmacılar dengeli beslenmede bu iki besini sık yemeyi öneriyor. 
Nar: Yüksek C vitamini içeriğinden dolayı tırnak ve deride oluşacak hücresel hasarların önlenmesinde etkilidir. 
Taze Yaban Mersini: Bolca içerdiği C ve E vitamini sayesinde teninizin canlı ve pürüzsüz olmasını, saçların canlılaşmasını ve tırnakların kurumasını önleyici destek sağlar. 
Istakoz: Antiinflamatuvar etkiye sahip bu kabuklu deniz ürününü içerdiği bolca çinko sayesinde tırnak, saç ve deri sağlığına direk etki sağlar. 
Kara Lahana: Koyu yeşil yapraklı sebzelerden en değerlisi kara lahana bolca K vitamini ve demir minerali ihtiva eder. Kara lahanayı hafif pişmiş tüketmek kanın akışkanlığını hızlandırır ve kanın pıhtı yapma süresini de dengede tutar. 
Yumurta: Tırnaklarımızın temel dokusu proteindir. Yetersiz proteinden beslenme tırnakların kırılması ve uzamaması için önemli bir nedendir. Yumurtada bulunan birçok vitamin saçların kalitesini de etkiler. 
Ceviz: Omega 3 saçların nemlenmesinde etkili rol oynar. Ceviz E vitaminini oldukça yüksek oranda içerir. E vitamini saç foliküllerinin de hasarını önleyerek saçlara hacim verir.
DYT. EZGİ AYDIN
Beslenme ve Diyet Uzmanı
#akademihastanesi #beslenme #diyet #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep @diyetisyenezgiaydin
#akademihastanesi #lomber #spinal #stenoz #ortopedi #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepdeyince #gaziantepfan #gaziantep
#akademihastanesi #kbb #kulaktemizletme #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
#akademihastanesi #fizyoterapigünü #fizyoterapi #fiziktedavi #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
#akademihastanesi #beslenme #bebek #çocuk #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
#akademihastanesi #kurbanbayramı #bayram #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep
HASTANEMİZDE BAYRAMLAŞMA (KURBAN BAYRAMI - 2017)

Hastane çalışanlarımız mesai bitiminde bayramlaşma resepsiyonunda bir araya geldi. Sağlıklı, mutlu, sevgi dolu bayramlar.

#akademihasanesi #kurbanbayramı #bayram #gaziantep
#akademihastanesi #30ağustos #zaferbayramı
#akademihastanesi #uykuapnesi #uyku #göğüshastalıkları #horlama #tedavi #muayene #medikal #hastane #sağlık #gaziantepfan #gaziantepdeyince #gaziantep