Ptasie Radio Brzozow

Ptasie Radio Brzozow Follow

Wegańska agroturystyka.
Vegan guesthouse.

http://www.ptasieradiobrzozow.pl/

2,991 Followers  525 Follow

Share Share Share

„Jagoda” - Od czego by zacząć? Może od tego, że umówiła nas wspólna koleżanka. Poznaliśmy się kiedyś pod kinem, zamienilismy kilka zdań i tyle. No i potem ta koleżanka spytała czy bym nie chciała się z nim umówić. A że postanowiłam, że rok 2019 będzie tym rokiem kiedy będę więcej wychodzić i nie bać się wyzwań, w tym również randek, powiedziałam, że chętnie.
On pewnie od tej wspólnej znajomej dowiedział, się że jestem weganką, więc zaprosił mnie na najlepsze w mieście wegańskie sushi. Brzmi ok. Zapowiada się to nawet na jakąś miłą historię. Ale prawda jest taka, że tragedia goniła tego wieczora tragedię. Po pierwsze ja nie cierpię sushi. Bo jak można jeść zimy obiad? A glony to dla mnie coś jak krem sułtański w „Dziewczynach do wzięcia”. Ale oczywiście udawałam, że mi smakuje, bo co miałam zrobić? Dostaliśmy najgorszy stolik, taki pomiędzy wejściem na zaplecze i łazienką. Co chwilę mnie potrącał kelner a jego ktoś idący do toalety. Ciężko było mi się na czymkolwiek skupić. No i jeszcze jedna rzecz wybijała mnie totalnie... Kiedy on zdejmował czapkę jakiś wielki paproch spadł mu na brodę. A potem wisiał tam sobie cały czas. Nie wiedziałam czy powinnam mu o tym powiedzieć, czy udawać, że go nie widzę, no bo przecież słabo się znamy i głupio tak komuś mówić, że jest brudny czy że ma paproch gigant na brodzie. On coś mówił, a ja starałm się go słuchać. I tak minęły nam z 2 godziny. Na konieć zapytał czy mam czas w przyszłym tygodniu, a ja powiedziałam coś na zasadzie, że będę zawalona robotą ale, że miło że pyta.
Wracając do pani pytania: dlaczego tu jestem... Doszło do mnie, że to chyba ja kreuję sobie właśnie taki świat. Świat pełen przeciwności losu. Pełen fajnych kolesi z wielkimi paprochami na brodach, które wprawiają mnie w zakłopotanie. Świat pełen dziwnych, niewygodnych dla mnie sytuacji. Świat w którym nie potrafię zbliżyć się do nikogo, bo chyba po prostu nie chcę albo nie umiem. Czy to brzmi głupio? 
Teskt Iza Ł.

#ptasieradiobrzozow #grlpwr #gospodynicolubipisac #mikroopowiadanie #zwykledziewczyny #zwyklezycie #plantbaseddiets #czasemtrzebapoprosicopomoc #czasemtrzebapogadac
Post z serii " obalamy mity". Ostatnio wieekszość maili i wiadomości od was zaczyna się od słów: "wiem, że pewnie nie ma szans ale czy macie wolny ten i ten termin?"
Otóż na dzień dzisiejszy w większości terminów znajdzie się chociaż jeden wolny pokój. Więc śmiało możecie pytać nas o pobyty wiosenne, w tym weekendy. Pobyty letnie i jesienne. A nawet jest możliwość rezerwacji na wielkanoc i majówkę.
Wszystkie szczegoły podam na priv.

no to co? do zobaczenia

Iza

ps. Zawsze najlepiej napisać maila albo skontaktować się przez fb. A dlaczego? Bo telefon lubi mi się czasem gdzieś zapodziać, zyjemy w raczej oziębłej relacji ❤ a do komuptera siadam na spokojnie wtedy kiedy mam czas i mozliwość przeanalizowania wszelkich zapytań.

fot. @kubaociepa 
#ptasieradiobrzozow #veganguesthouse #plantbaseddiets #whatsveganeat #authenticliving #slowlifestyle #poswojemu #bezspiny #wczasy #relax #poraodetchnac #podkarpacie #podlasem
Nieopodal.

Fot. @zuzannatrojanowska 
#ptasieradiobrzozow #poraodetchnac #wczasy #relax #podkarpacie #plantbaseddiets #okolice #zwyklezycie #slowlifestyle #authenticliving
Przypadkiem nie jest to, że otacza mnie grono dziewczyn, które życzą mi jak najlepiej. 
Tak samo jak przypadkiem nie jest to, że ja życzę im tego samego.

Przypadkiem nie jest to, że bedąc z kimś bardzo blisko nadal potrafię wyznaczyć granicę miedzy tym gdzie kończy się "ja" a zaczyna " my". Ani przypadkiem nie jest to, że marząc o czymś daję sobie szansę na próbę realizacji tego marzenia, choćby było najdziwniejsze na świecie.

Przypadkiem czasem się zgubię. Co mi wcale nie przeszkadza.

Albo czasem zapomnę, że deszczowy dzień nie jest powodem do smutku. Bywa i tak.

Na szczęście nie wszystko jest kwestią przypadku.
I na szczęście ja to wiem.

iza

Tekst Iza Ł.
Fot. @zuzannatrojanowska 
#ptasieradiobrzozow #veganguesthouse #gospodynicolubipisac #gospodyniconosiairmaxy #grlpwr #zwyklezycie #zwykladziewczyna #authenticliving #slowlifestyle #selfcare
Pora odetchnąć?

Totalne last minute: zwolnił nam się pokój na ten weekend a nawet dłużej.

#ptasieradiobrzozow #poraodetchnac #relax #wczasy #authenticliving #iloveforest #slowlifestyle #podkarpacie #gospodarzconosivansy #zwyklydzien #plantbaseddiets
- Co robisz dziś wieczorem?
- Nic szczególnego, będę patrzeć na gwiazdy na niebie. A ty?

Fot. @kubaociepa

#ptasieradiobrzozow #veganguesthouse #poraodetchnac #relax #wczasy #slowlifestyle #authenticliving #zwyklezycie #plantbaseddiets
"Aga" - Ja wiem, że pijemy już 3 kieliszek tego pysznego wina ale właśnie zaczynam nabierać jasności umysłu i wiem już o co w tym wszystkim chodzi!
- Zaczyna się świetnie. Dawaj, dawaj.
- No więc jak my mamy znaleźć kogoś normalnego do pary? No jak?
- Ale, że co masz na myśli? - No popatrz. Jak byłyśmy dzieciakami to pierwszy chłopak w którym się zakochałyśmy to był Dylan Mckay.
- No tak.
- Potem było trochę lżej, bo kolejny nasz obiekt westchnień przynajmniej nie był małoletnim alkoholikiem ale miał super kompleksy, mam na myśli Paceyego Wittera. A na koniec był Jess Mariano, kótry wiecznie szukał guza ale był nadzwyczaj inteligentny i oczytany.  To wszystko przez popkultrę! Wszystko przez nią!
- Ameryki to ty nie odkryłaś...
- No niby nie ale zawsze to jakoś lżej na sercu kiedy zrzuci się winę na cały świat. Nie sądzisz?
- Oczywiście, że tak. Dlatego za to, że przytyłam 5 kilo tej zimy winą obarczam prodecenta Oreo.  Świat sprzysiągł się przeciwko nam!
- Widzę, że tobie ten 3 kieliszek też zaczął wyostrzać zmysły. To bardzo, bardzo dobrze. Takiej cię dziś potrzebuję. Dokładnie takiej. ............................................................ #kolezankujmysię

Tekst Iza Ł.
fot. @lostintranslationbynat

#ptasieradiobrzozow #grlpwr #koleżankujmysie #wspierajmysie #rozmawiajmy o rzeczachwaznych #rozmawiajmyoglupotach #jakzyc #dylanilovueyou #pierwszamilosc #brendontezbylok
„Zwykła dziewczyna”

Miala 7 lat kiedy ktoś zapytał ją kim chciała by zostać, kiedy będzie już zupełnie dorosła?
- Prezydentem świata. To jasne!
Miała 10 lat kiedy uświadomiła sobie, że coś takiego nie istenieje. Ale nawet wtedy nie przestała wierzyć, że byłaby w tym dobra.
Mając 13 lat lubiła leżeć z zamknietymi oczami i zastanawiać się skąd wziął się świat, skąd wzieły się drzewa i skąd wzieła się ona sama, właśnie tu, a nie gdzie indziej. Było to na krótko przed tym kiedy dowiedziała się czym jest filozofia.
Otaczały ją mądre kobiety i mężczyźni, którzy lubili jej słuchać.
Gdy dorosła poznała kogoś kto się nią zachwycił. A nawet zdarzyło jej się to kilka razy.

Zwiedziła wiele miejsc. Poznała wielu ludzi. I nie wstydziłą się tego, że wiele rzeczy ją wzrusza. 
Zauważała u siebie pierwsze zmarszczki i pierwsze siwe włosy. 
Zauważała też jak wielu rzeczy jeszcze nie zrobiła a bardzo by chciała.

Kiedy kładła się spać, nigdy nie robiła podsumowań, tylko czekała z niecierpliwością na kolejny wschód słońca.

Dawała światu tyle, ile sama chciała. 
Czasem za dużo a czasem tyle, żeby inni czuli niedosyt.

Była dla siebie ważna. 
Była sobą.
Była zwyczajna i zupełnie wyjątkowa.

Była taka, jaką chciała być.

z pozdrowieniami ❤ 
gospodyni - Iza

Tekst Iza Ł.
Fot. @zuzannatrojanowska 
#grlpwr #selfcare #selflove #ptasieradiobrzozow #zwyczajnagospodyni #gospodynicolubipisac #gospodyniconosiairmaxy #zwykladziewczyna #kolezankujmysie #wspierajmysie #badzmydlasiebiedobre #❤
Słabi z nas teoretycy. Słabiutccy...
Lubimy rozmawiać o książkach, które czytamy leżąc każdy na innej kanapie. 
Lubimy gadać o filmie, czy spektaklu kiedy z niego wychodzimy. A nawet kontynuować dyskusję przez kilka kolejnych dni, jesli jest nadal o czym.
Toczymy też debaty o tym co słyszeliśmy w  radiu.
A w pozostałych dziedzinach zdecydowanie wolimy kilka zdawkowych zdań wymienionych przy kawie a potem ruch w nieznane.
Ale chyba właśnie o to chodzi, żeby znaleźć kogoś kto ma podobne potrzeby do Twoich. Albo kogoś kto daje Ci wolność w realizowaniu siebie po swojemu. I nie podkopuje Twoich chęci i Twojego zapału.
Jedno z dwojga musi być. 
Bo inaczej łatwo zwariować. ❤

Dlatego ja nauczyłam się, że kiedy T. wchodzi do salonu z piłą motorową, żeby wyciąć otwór na okno, nie oznacza to końca świata.
A on, że moje często dosyć szalone pomysły, nie są wcale takie szalone, jesli spojrzeć na nie w szerszym kontekście.

Czasem ktoś się nas zapyta: jak wy to robicie, że tak wszystko szybko idzie?
Po prostu robimy. Bez gadania. Bez godzin dyskusji. 
A jeśli coś idzie nie tak, to rozwiązujemy problem i idziemy dalej.
Kłótnie są. Oczywiście. Ale godzić się też trzeba potrafić.

I tak się to jakoś wszystko kręci.
A w tym wszystkim my nadal całkiem się lubimy.

pozdrawiam

Iza

fot. @kubaociepa 
#ptasieradiobrzozow #gospodarze #gospodarzconosivansy #gospodyniconosiairmaxy #zwyklezycie #slowlifestyle #authenticliving #iloveforest #veganguesthouse #praktykajestspoko #poswojemu #bezspiny
„Paulina”

Przejechał samochód. I jeszcze jeden. Potem obserwowała jak sąsiadka z czwartego po raz kolejny nie sprzątnęła po swoim jorku. Widziała Hankę, która mieszka klatkę obok, jak próbuje równocześnie udźwignąć torbę z laptopem, dziecko w nosidle i jakąś siatkę. Poddała się. Po siatkę wróci jednak za chwilę. Wszystko jak w zegarku. Było ok 20 i jak co dzień obserwowała świat z okna kuchennego. No może nie świat, tylko jego mikro wycinek. Nie było tu biedy, nie było brudu, poza mikro ekstrementami pewnego jorka. Nie było też zbyt dużo roslin ani ludzi. Czasem myślała sobie, że to taki trochę świat na niby. Jakby ktoś robił jakieś doświadczenie w laboratorium i umieścił w wielkim terarium same miłe rzeczy i sprawdzał jak wpłynie to wszystko na zachowania ludzi.
Spędzała tak ostatnio prawie każdy wieczór . A dokładniej 15 min. z każdego wieczoru. Żyła eko, gotowała zero waste, w barach nie używała słomek a ubranka dzieci, które kupowała tylko z metką fair trade przekazywała dalej. Ale była jedna rzecz, której nie chciała się wyrzec – ekspress na plastikowe kapsułki. Dostali go na 5 rocznicę ślubu. Oczywiście strasznie obśmiali ten prezent zaraz po wyjściu gości, bo przecież zupełnie nie pasował do ich stylu życia. Bo te kapsułki to się chyba nigdy nie rozkładają i to jest wymysł jakichś zupełnych ignorantów nie myślącyh o przyszłości naszej planety. Ale, że był to prezent od teściów, to postanowili go użyć kiedy tamci ich odwiedzają, wtedy P. przepadła.
Zaczęła go używać raz dziennie. Około godziny 20, kiedy dzieci już wyciszały się w swoim pokoju. Robiła sobie kawę i dodawała do niej mnóstwo mleka migdałowego. I to właśnie było to. Guilty pleasure, w czystej postaci.
cd. na fb

Tekst Iza Ł.
Fot. @podrozujacarodzina.pl 
#ptasieradiobrzozow #mikroopowiadanie #gospodynicolubipisac #grlpwr #zwykledziewczyny #zwyklezycienieblyszczy #zwyklydzien #zwyklahistoria #zwyklezycie #trzebarozmawiać #❤
Nieopodal.

Fot. @emiliaoksentowicz 
#poraodetchnac #okolice #podkarpacie #slowlifestyle #authenticliving #nauboczu #ptasieradiobrzozow #relax #wczasy #nieopodal #rozowydom #drewnianydom
Dziewczyny ❤

Nie ważne czy jest to wasza córka, która intersuje się rzeczami, których nie rozumiecie albo siostra, zmieniająca pracę już 3 raz w ciągu 2 lat, czy koleżanka, która właśnie się rozwodzi a waszym zdaniem to bezsensu, bo wcale nie miała tak źle.

Nie podcinajcie im skrzydeł.

Bo nie ważne czy mieszkacie w małym miasteczku, czy w dużym mieście na W., podcięcie skrzydeł w każdym miejscu na świecie boli tak samo.

Dawajcie sobie wsparcie i koleżankujcie się. 
A jeśli boicie się silnych kobiet, to same stańcie się takie na chwilę a wtedy zrozumiecie dlaczego kiedy raz się to poczuje, nie ma się ochoty z tego rezygnować. ❤

Na zdjęciu ja, gospodyni, w otoczeniu super dziewczyn. Jakich? W ręku czytana właśnie biografia Michelle Obamy, w tle na zmianę Bjork, Bikini Kill i "Lemonade" Beyounce K. Bo nawet kiedy nasz dom jest pusty, tak jak dzisiaj, to ja nie tracę czasu i staram się chłonąć moc silnych dziewczyn.

ściskam was mocno i do zobaczenia

Iza

#ptasieradiobrzozow #veganguesthouse #gospodyniconosiairmaxy #gospodynicolubipisac #zwyczajnagospodyni #zwyklezycienieblyszczy #grlpwr #kolezankujmysie #niepodcinajskrzydel #silnedziewczynysasuper #spróbujazrozumiesz #slowlifestyle #authenticliving #wildheart #poraodetchnac #poswojemu #bezspiny