SakaryaMTBCUP

SakaryaMTBCUP Follow

Sakarya #mtbcup Official Account 🚲
#XCO & #XCM ➡️➡️ 22-23 September '18 🚲

http://www.sakaryamtbcup.org/

413 Followers  8 Follow

Share Share Share

We invite you to a complete struggle with technical points of difficulty as much as a smooth track.
Sakarya MTB CUP
For information and registration in our bio! 
Akıcı bir parkur olduğu kadar teknik açıdan zorlayıcı noktaları ile sizi her yönüyle tam bir mücadeleye bekliyoruz. 
Sakarya MTB CUP
Bilgi ve kayıtlar için profilimizdeki linke tıklayabilirsiniz!

#sakarya #mountainbike #race #uci #marathon #bisikletadasi
Cycling sport, which is an important sport and tourism project for our country with the potential of live broadcast that allows us reaching billions of people all over the world, has succeeded in attracting the attention of the whole world thanks to the international projects of Sakarya. 
We are very delighted that we are organizing all these remarkable events such as World Bike Championship which will be held first time in Turkey and Sunflower Cycling Valley which will be the world's most modern bicycle facility in contribution with Turkish Airlines, which is the “rising value” of Turkey carrying the title of airline which flies to the most destinations around the world.
Our transportation partner for The World Championships to be held in 2020 and the international events to be held beforehand will be Turkish Airlines.
Welcome!

@turkishairlines #uci #mountainbike

Dünya üzerinde milyarlarca insana ulaşan canlı yayın potansiyeli ile ülkemiz adına önemli bir spor ve turizm projesi olan bisiklet sporu, ülkemizde Sakarya ilinin dünya çapındaki projeleri ile tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştır.  Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan bisiklet Dünya Şampiyonası, dünyanın en modern bisiklet tesisi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi gibi dünya adına dikkat çekici projeleri, dünyanın en çok lokasyonuna uçan ve Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları birlikte yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  2020 yılında yapılacak olan Dünya Şampiyonası ve öncesinde yapılacak olan uluslararası yarışmaları kapsayacak birlikteliğimizde ulaşım sponsorumuz Türk Hava Yolları; Hoş geldiniz…

#turkhavayollari #sakarya #SakaryaMTBCUP #turkishairlines
🏁You can now register online on our website! 
Please read the section 'About Us' in the registration sheet before applying for any of the following categories; Elite Men, Elite Women, Junior Men, Junior Women 🏁Web sitemiz online kayıtlara açılmıştır. 
Elit Erkekler, Elit Bayanlar, Genç Erkekler ve Genç Bayanlar kategorilerinde yapılacak yarışma için online kayıtlarınızı yapmadan önce, Kayıtlar sekmesinde yer alan Kullanım Hakkında Bilgi kısmını okuyunuz.

#website #mtbcup #sakarya #mountainbike #turkey #uci
🏁 Salcano, the champions’ favourite, will also be with us during the most important championship of our country.

Welcome Salcano! 🏁 Şampiyonların tercihi Salcano, ülkemizin en önemli şampiyonasında bizlerle beraber.

Hoşgeldin Salcano.

#SakaryaMTBCUP #Salcano #MTB #mountainbike
🏁Construction of Sunflower Cycling Valley continues at full speed. What do you guys think about racing on an entertaining track with  challenging rock gardens and unique wood trails?
We can’t wait to see you in Sakarya on September 22-23.
🚵🚵🚵🚵 🏁Parkur çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Zorlu kaya geçişleri, benzersiz ahşap geçişler ve eğlenceli bir parkurda yarışmaya ne dersiniz?

22-23 Eylül’de sizi Sakarya’ya bekliyoruz.
EN: Construction of the Sunflower Cycling Valley, which will bring a new breath of life to Sakarya, continues. In the International Mountain Bike World Championship that will take place in 2020, the Sunflower Cycling Valley, which will be the face of the city during this period, will have playgrounds for children, fitness for adults, jogging and walking areas.
🚵🚵🚵 TR: Sakarya'ya yeni bir soluk getirecek olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nin inşaatı devam ediyor. 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası’nda şehrin yüzü olacak olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde çocuklar için oyun alanlar, yetişkinler için fitness, koşu ve yürüyüş alanları da bulunacak.
🚵🚵🚵 #sakarya #uci #mountainbike #dağbisikleti #bisikletvadisi
EN: Stop wishing! Start doing! 😊🤗
TR: Bir şeyler dilemeyi bırakıp yapmaya başlayın! 🤗🚵 #sakarya #motivation #quotes #mtb #mountain #mountainbike #bike
EN: When you come to Sakarya you should visit Kentpark.
TR: Sakarya’ya geldiğinizde Kentpark’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. #sakarya #kentpark
EN: Follow your dream. Work harder, try harder. 🚵🚵 TR: Hayallerinin peşinden git. Daha çok çalış, daha çok dene. 🚵🚵 #motivasyon #azim #motivation #workhard #sakarya #mountainbike #bike #mountain #sport #xco #xcm
EN: Everything is for a clean world! Sakarya MTB CUP and UCI MTB Marathon Series will take place between September 22-23 this year.
TR: Her şey temiz bir Dünya için! Sakarya MTB CUP ve UCI MTB Marathon Series bu yıl 22-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. 
#sakarya #mountainbike #mtb #bike #marathon #xco #xcm #uci
EN: A habitat of serenity Sakarya…🌱
TR: Huzur coğrafyası Sakarya…
🌱

#sakarya #mountainbike #mtb #uci #xco #xcm
EN: #News ! What happened in UCI Mountain Bike World Cup? Read This: https://goo.gl/kwYDtc 🚵🚵 TR: #Haberler ! UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası'nda neler olduğunu merak ediyorsanız; https://goo.gl/kwYDtc 🚵🚵 #uci #mountainbike #marathon #mountainbikeworldcup #mercedesbenz #news #mtb #xcm #xco #sakarya