Samorząd Uczniowski ZSOiZ TNO

Samorząd Uczniowski ZSOiZ TNO Follow

Oficjalny Instagram Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.

http://www.zstrzemeszno.pl/

160 Followers  80 Follow

Share Share Share

Dnia 4 marca na terenie warsztatów naszej szkoły zorganizowane zostały zawody w tenisa stołowego. Udział brała 1 dziewczyna oraz 1 chłopak z każdej klasy. Zawody rozgrywane były na zasadzie każdy z każdym w kategorii dziewczyn, chłopaków oraz mikst. Wszystkim uczestnikom gratulujemy :)
Kto ubierał szkolną choinkę?

Maturzyści! :D
Dnia 30 listopada świętowaliśmy Andrzejki. Magiczną atmosferę zapewniał przyozdobiony korytarz oraz przebrani uczniowie. W sklepiku szkolnym można było kupić ciasteczka z wróżbą.
Przebrania liczyły się do rywalizacji międzyklasowej.
W tym tygodniu naszą szkołę odzwiedziły klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1, oraz VIII i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.
Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów. Odbyły się m.in.:
- warsztaty z WOS-u gdzie mogli wykazać się znajomością podziału władzy w Polsce,
- warsztaty z języków obcych na których odbył się quiz z ciekawymi pytaniami,
- warsztaty z geografii gdzie uczniowie poznali metody określania pogody za pomocą chmur,
- warsztaty z chemii na których były prezentowane doświadczenia (niektóre z nich dostarczyły nawet dreszczyku emocji!),
- warsztaty z matematyki, podczas których rozszyfrowywali i szyfrowali wiadomości, - warsztaty z promocji zdrowia, na których nauczyli się robić masaż oraz dowiedzieli się dlaczego jedzenie świeżych owoców i warzyw jest takie ważne,
- warsztaty przygotowane przez uczniów technikum logistycznego, gdzie uczniowie uczyli się w jaki sposób zabezpieczyć towar przed wysyłką,
- warsztaty przygotowane przez uczniów technikum informatycznego, podczas których zaprezentowali czym, m.in. zajmuję się technik informatyk.
Nasi goście mogli częstować się pysznyyyyymi ciasteczkami.

Mamy nadzieję, że się podobało!

#szkoła #liceum #samorząd #dniotwarte #nauka #zabawa #młodzież
W piątek 9 listopada odbył się apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się pokazem slajdów prezentującym miejsca, symbole i wydarzenia ważne dla nas - Polaków.
Później, po zakończeniu krótkiego filmu, za mikrofonem stanęła Martyna Wekwerth, która odczytała utwór Leopolda Staffa pt. "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą".
Następnie na scenie stanęli Paulina Brzewińska oraz Aleksander Hanczewski, którzy również powiedzieli kilka słów o niepodległości.
O godzinie 11.11 został odśpiewany Hymn Polski. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych.

Atmosferę Dnia Niepodległości dało się odczuć w całej szkole. Korytarz udekorowano biało-czerwonymi wstążkami, flagą oraz cytatami ważnych dla Polski postaci. W ramach rywalizacji międzyklasowej uczniowie ozdobili swoje klasy w barwami narodowymi.

#dzieńniepodległości #świętoniepodległości #szkoła #liceum #Polska #Poland #school
7 listopada odwiedziliśmy Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i uczestniczyliśmy w dwóch wykładach.
Pierwszy miał tytuł "Polska Wyśniona - Polacy wobec odzyskania niepodległości w 1918r" i poprowadził go prof. dr. hab Stanisław Jankowiak. Drugi natomiast, został poprowadzony przez prof. dr. hab Macieja Franza.
Dotyczył on powstania wielkopolskiego.

Po wykładach udaliśmy się do kina na seans "Bohemian Rhapsody". Film opowiadał historię Freddie Mercury'ego i zespołu Queen.

Po seansie stwierdzamy, że zdecydowanie warto się na niego wybrać!
Dnia 29 października do naszej szkoły przybyły osoby reprezentujące Wydział Technologii Drewna.
Opowiedziały one o możliwościach rozwoju na ich uniwersytecie, przyszłości która czeka absolwentów oraz zostały aby porozmawiać z uczniami po spotkaniu i odpowiedzieć na ich pytania.

Jednak nie był to koniec tego dnia. Niespodziewanie, zarówno dla uczniów jak i dyrekcji, odbył się koncert Pana Sławka, który przyjechał do nas z Białegostoku. Zaprezentował on zarówno swoje piosenki oraz utwory, przez każdego znane, w własnej aranżacji tj. “Rota” oraz “Hej Sokoły”. Gdyby Komuś brak było jeszcze zabawy to tego dnia odbył się też "Dzień okularów". Uczniowie po szkole chodzili w śmiesznych okularach i uczęszczali w nich na lekcje, aby być zwolnionym z pytania oraz niezapowiedzianych kartkówek.

To był naprawdę szalony dzień!
Dnia 19 października w naszej szkole odbyła się sesja popularnonaukowa “Trzemeszeńska Droga do Niepodległości”. 🇵🇱
Podczas spotkania gościliśmy, min. Panią Profesor Danutę Konieczkę-Śliwińską, która przedstawiła losy Mogilna w Powstaniu Wielkopolskim oraz Pana Wiesława Hernackiego, który przedstawił biografię Mieczysława Palucha.
W nastepnej części programu uczennica klasy I powiedziała kilka słów o historycznych zakątkach Trzemeszna. 🏛️
Na koniec pokazany został film mówiący o braciach Hulewiczach, nagrany przez uczniów Liceum: Zuzannę Zielińską, Michała Czarnego, Bartosza Kiliana i Mateusza Kowalskiego. 🎬📹 W trakcie trwania uroczystości biblioteka szkolna zyskała 5 nowych pozycji o tematyce
Powstania Wielkopolskiego. 📚
Wczoraj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w auli zebrali się obecni i emerytowani pracownicy szkoły.
Na początku zostały ogłoszone wyniki plabiscytu wśród nauczycieli, a następnie uczniowie wystąpili w dwóch scenkach parodiujących lekcje. Kolejnym punktem był pokaz mody szkolnej.
Na koniec piosenką złożone zostały życzenia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników szkoły na jutrzejszą uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela, która odbędzie się o godzinie 13:40 w auli.
Na zaplanowanym przedstawieniu będzie można zobaczyć naszych uczniów w (nie)codziennej odsłonie. 😉