Turkey Alumni

Turkey Alumni Follow

Türkiye Mezunları Uluslararası Öğrencilerin Resmi hesabı | Official Account of International Alumni of Turkey

http://www.turkiyemezunlari.gov.tr/

233 Followers  8 Follow

Share Share Share

Türkiye Mezunları  Cezayir'de buluştu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) düzenlenen programla  Türkiye Bursları kapsamında  Türkiye'de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alan Cezayirli mezunlar bir araya geldi.

Cezayir'de bir otelde düzenlenen " Türkiye Mezunları Buluşması"na,  Türkiye Cumhuriyeti  CezayirBüyükelçisi Mehmet Poroy, TİKA  Cezayir Koordinatörü  Orhan Aydın, Türkiye-Cezayir Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı  Elazığ  Milletvekili  Tahir Öztürk, Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı  İstanbul  Milletvekili Azmi Ekinci ve YTB Başkanı Mehmet Köse ile Cezayirli mezunlar katıldı.

Programda konuşan YTB Başkanı Mehmet Köse, dünya genelinde 160'tan fazla ülkede  Türkiye'de okuyup mezun olan 100 binin üzerinde kişi olduğuna dikkati çekti.

Mezunların bir araya gelmesinin ve iletişimlerinin devam etmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Köse, "İki toplumun birbirini daha fazla tanıması, siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin daha ileri taşınması için mezunlarla ilişkiler önemlidir. Aynı zamanda 160 ülkeden katılım olması beklenen 25 Kasım'da  İstanbul'da düzenlenecek olan  Türkiye mezunları zirvesine tüm mezunlarımızı bekliyoruz." dedi.

Tebbesa Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Hudda Mebruk da " Türkiye mezunu olmak bizim için bir ayrıcalık. Yüksek lisansımı ve doktoramı 9  Eylül Üniversitesinde yaptım, 2014 yılında mezun oldum ve öğrencilerime yüksek lisanslarını ve doktoralarını  Türkiye'de yapmaları için tavsiyelerde bulunuyorum." ifadesini kullandı.

Abdulbasit Mekki ise yüksek lisansını  İstanbulÜniversitesinde yaptığını ve bunun kendisine büyük bir deneyim kattığını ve Türkleri daha yakından tanıma fırsatı bulduğu için mutlu oldugunu kaydetti.
#TürkiyeMezunları #Cezayir'de Buluşuyor! 📍#Cezayir | 14 Ekim 2017 🔗https://www.turkiyemezunlari.gov.tr/etkinlikler/33/turkiye-mezunlari-cezayir-de-bulusuyor/
#TürkiyeMezunlarındanAnılar

Türkiye sağlık alanında gelişmiş bir ülkedir. Umarım #Gürcistan ile ilişkiler artarak devam eder.

Teona Varshalomidze - Gürcistan
#TürkiyeMezunları bu platformda buluşuyor! 📌 www.facebook.com/TurkeyAlumni
📌 www.twitter.com/TurkeyAlumni
📌 www.instagram.com/TurkeyAlumni/
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın teşrifleriyle Türkiye Mezunları Birliği (TÜMEB) bugün saat 15:00'te #Sırbistan'ın Novi Pazar şehrinde açılıyor.

https://turkiyemezunlari.gov.tr/etkinlikler/34/turkiye-mezunlar-birligi-tumeb-acilisi/
Sosyal Medyada #TürkiyeMezunları

http://www.facebook.com/TurkeyAlumni 
https://www.twitter.com/TurkeyAlumni 
http://www.instagram.com/TurkeyAlumni 
http://www.youtube.com/TurkeyAlumni
#TürkiyeMezunları #Cibuti'de bir araya geldi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen programda, Türkiye’de eğitim alıp ülkesine dönen Cibutili mezunlar bir araya geldi. 🔗 https://www.turkiyemezunlari.gov.tr/haberler/1087/turkiye-mezunlari-cibutide-bir-araya-geldi/

T.C. Cibuti Büyükelçiliği
#TürkiyeMezunlarındanAnılar "Türkiye'de hastanede yattığım süreçte beni kendi oğlundan ayrı tutmayan o insanları asla unutamam"

Feridun İlham | #afganistan
Türkiye'deki Üniversitelerden Mezun Somalililer Buluştu
#TürkiyeMezunları #Somali'de Buluştu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından tertip edilen programla, Türkiye Bursları kapsamında Türkiye’de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim olan Somalili mezunlar bir araya geldi. 🔗 https://www.ytb.gov.tr/haber_detay.php?detay=5431

Turkish Embassy in Mogadishu
#TürkiyeMezunlarındanAnılar "#Saraybosna’dan #İstanbul’a geldiğimde kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum." Salmir Kaplan | Bosna Hersek🇧🇦
LÜBNAN’DA TÜRKİYE MEZUNLARI BULUŞTU

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’nin himayesinde Lübnan’da “Türkiye Mezunları Buluşması” programı düzenlendi. Mezun buluşmasında Türkiye’de çeşitli üniversitelerde öğrenim gördükten sonra ülkesine dönen Lübnanlılar bir araya geldi.

https://www.ytb.gov.tr/haber_detay.php?detay=5427