Turkey Alumni

Turkey Alumni Follow

Türkiye Mezunları Uluslararası Öğrencilerin Resmi hesabı | Official Account of International Alumni of Turkey

http://www.turkiyemezunlari.gov.tr/

7,724 Followers  8 Follow

Share Share Share

Senegalli Türkiye Mezunları Derneği'nde Senegal Kadın, Aile ve Çocuk Bakanlığı Danışmanı Aissatou Ayo BA DIOP, Yunus Emre Entitüsü Senegal Direktörü Erdal Bolatkale ve mezunlarımızın teşrifleriyle Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi. Buluşma vesilesiyle iki ülke kadınları arasında eğitim ve kültür alanlarındaki işbirliği imkânları değerlendirildi.
Türkiye Mezunlarından Zeytin Dalı Harekâtına Destek "Zeytin Dalı Operasyonu bölgenin barışı ve insanların huzuru için yapılan bir operasyondur.”
​
Bayram POMAK - Kosova ​
Türkiye Mezunlarından Zeytin Dalı Harekâtına Destek "Türkiye asla yalnız kalmayacak bir ülkedir"

Emine Şeçeroviç KAŞLI - Bosna Hersek
#TürkiyeMezunları bu platformda buluşuyor! 📌 www.facebook.com/TurkeyAlumni 📌 www.twitter.com/TurkeyAlumni 📌 www.instagram.com/TurkeyAlumni
📌 www.turkiyemezunlari.gov.tr
Senegal Türkiye Mezunları Derneği’nin açılış kurdelesini Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve YTB Başkanı Mehmet Köse birlikte kesti.
Türkiye'de eğitim gören Senegalli öğrenciler Dakar'da buluştu

Türkiye'deki çeşitli üniversitelerde eğitim alarak ülkelerine dönen Senegalli Türkiye Mezunları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) organizatörlüğünde başkent Dakar'da buluştu. ➡️www.turkiyemezunlari.gov.tr
#Repost @yurtdisiturkler (@get_repost)
・・・
Dost ve kardeş ülke #Kosova'nın Bağımsızlığının 10. Yıldönümü Kutlu Olsun!
#Repost @yurtdisiturkler (@get_repost)
・・・
Cumhurbaşkanı @rterdogan Gambiya Cumhurbaşkanı Barrow ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "@turkiyeburslari  ile her yıl onlarca Gambiyalı genç Türkiye’de eğitim-öğretim görüyor. Hâlen 120 Gambiyalı öğrenci tarım, mühendislik, ziraat, tıp, ekonomi ve eğitim gibi alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim görmektedir." dedi.
#Repost @turkiyeburslari (@get_repost)
・・・
📢2018 #TürkiyeBursları 2. Dönem Başvuruları Başladı!

Başvuru ve daha fazla bilgi için: https://www.turkiyeburslari.gov.tr/english-turkiye-burslari-2018-2-donem-basvurulari-basliyor/  #studyinTurkey #TurkiyeScholarships
#Zambiya'da #TürkiyeMezunları Buluşması gerçekleştirildi. Başkent Lusaka'da düzenlenen buluşmaya YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Lusaka Büyükelçisi Şebnem İncesu ve Türkiye Mezunları katıldı.
#Zimbabve’de #TürkiyeMezunları Buluşması gerçekleştirildi. Buluşmaya YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Harare Büyükelçisi Hakan Kıvanç ve Türkiye Mezunları katıldı.
Sen neredeysen #Türkçe orada❗️ #UzaktanTürkçeÖğretimPortali ➡️http://turkce.yee.org.tr 
@yeeorgtr