Ümit Bulut

Ümit Bulut Follow

I post mostly architecture, still life squares. Time traveller inside, engineer outside.

1,799 Followers  272 Follow

Share Share Share

☂️Comes and Goes - Greg Laswell
🇬🇧I love walking and hear my footsteps. -.
🇹🇷 Yürümeyi ve adımlarımı duymayı seviyorum.
🇬🇧I shoot this scene from "Before Sunrise" before sunset. If by the time that I got married a war hasn't started yet in Europe, I'll probably wonder around before sunrise, sunset or midnight. ;) -
🇹🇷Gün Doğmadan filminden bu kareyi gün batmadan önce çektim. :) Eğer evlendiğim vakit Avrupa'da bir savaş patlak vermemiş olursa, muhtemelen Avrupa'yı gün doğmadan, batmadan veyahut geceyarısından önce gezebilirim. :)
🇬🇧Lady justice.
🇬🇧I've seen many statues but this is the one of my favorite I don't know why. -
🇹🇷Bir çok heykel gördüm, nedendir bilmem ama bu favorilerimden oldu.
🇬🇧Hope everyone having a fantastic week! What's your plans ahead? Mine is studying and studying hard. 🤓
-
🇹🇷Umarım herkes fantastik güzel bir hafta geçiriyordur ve geçirir! ;) Bu hafta için planlarınız neler bakalım? :) Benim ders çalışmak ve daha çok çalışmak. 🤓
🏨
Belediye binasının zemin katı burası arkadaşlar. Adamlar bi kere yapıyor bir daha yapma derdinden kurtuluyorlar. Demek ki adamlar rönesansa girerken müteahhitlerde rönesansa girmiş.
Benim ve Bizim Hikayemiz
Herkesin bir hikayesi vardır. Anlatmak istediği, anlatması gereken bir hikayesi. İşte bu, benim hikayem. On beş temmuz ikibinonaltı günü çocukluk arkadaşlarımdan Ömer'in abisi evlendiği için benim düğün fotoğraflarını çekmemi istedi. Elbette seve seve kabul ettim. Gece bittiğinde ve saatler on ikiye geldiği vakit, ayaklarımın yorgunluğuyla kendimi eve doğru yürürken bulmuştum. Eve geldiğimde normalde uyumuş olması gereken babam ve annemi televizyonu pür dikkat izlerken buldum. Darbe olduğu yazıyordu. Gerçekliğini kavrayamadım. Hani o geçmişte okuduğum, ülkenin insanlarının daha iyi bir gelecek yalanıyla kandırıldığı o darbelerden birisi miydi bu şimdi? Birisi çıkıpta ülke genelinde bir şaka yaptık derse inanırdım, çünkü bu darbeyi bir sebebe bağlamak zordu. Evet ülke gerçektende zor zamanlardan geçiyordu fakat bu kadar ileri gidilecek bir olay yoktu hiç. Hani o müslüman insanların, solcu insanların, bu ülkenin insanlarının öldürüldüğü, faili meçhullerle dolu olan, oğullarının kemiklerini arayan annelerin olduğu zamana geri mi dönecektik? Ne yapacağımın şaşkınlığını attıktan sonra abdestimi alıp, Rabb'imin huzurunda son kez namaz kılıyor olabileceğimin bilinciyle yatsı namazını eda ettim. Bu duygunun tarifini anlatmam çok zor. Nasıl namaz kıldığımı bilmiyorum ama aklımdan ölümün çok yakın olduğu geçiyordu. Ölebilirdim, işte o kitaplarda okuduğum uğruna ölünecek davalardan birisi önümde belirmişti... Bunu anlatmanın ağırlığı gerçekten zor. Babamla birlikte ceketlerimizi alıp insanların toplandığı yere, valiliğe doğru gitmeye başladık. Giderken babam, pencereden izleyen anneme bakıp, "hakkını helal et" diye seslendi... Ne yazık ki, sitemizde bizde başka kimse yanımızda yoktu. Olsun, biz yeterdik. Karınca misali safımız belli ederdik en azından. Valiliğin önünde insanlar toplanmaya başlamıştı. Amca oğullarımdan bir tanesi insanlara bayrak dağıtıyordu. Babamın aferin dediğini hatırlıyorum. O sırada Ankara'da olabileceğim aklıma geldi. Staj yapacağım için bir kaç gün önce Ankara'ya on beş temmuz için biletimi alacaktım, ancak daha ucuz bir bileti sonraki günlere bulmuştum. Demek ki ölüm her zaman yakındı! >>>Devamı yorumlarda.
🇬🇧Prague has canals, too. - 🇹🇷Prag'ın da kanalları var arkadaşlar. Kesin bilgi, yayalım.
🎼Location - Khalid.
🇬🇧Pastel colors in Salzburg.