World War Türkiye

World War Türkiye Follow

World War Türkiye resmî Instagram hesabı.
The official Instagram account of World War Türkiye.
Soru ve görüşleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

http://wwturkiye.org/

7,653 Followers  0 Follow

Share Share Share

Günaydın.😄🐈
1941 yılında Kızıl Ordu'ya katılıp 21 Alman askeri öldüren, Azerbaycan ve Özbekistan kökenli kadın keskin nişancı Ziba Ganiyeva - 1944.

#ww2 #wwii #worldwar2 #worldwartwo #secondworldwar #secondwar #ikincidunyasavasi #soviet #redarmy #sniper #azerbaijan #uzbekistan #military #history #tarih
İttifak ülkelerinin imparatorlarını savaş meydanında gösteren 4'lü İttifak propaganda kartpostalı.
Luftwaffe swastika uçuş düzeni.

#ww2 #wwii #worldwar2 #worldwartwo #secondworldwar #secondwar #ikincidunyasavasi #luftwaffe #german #airforce #deutschland #aviation #havacılık #military #history #tarih
İstanbul'u bombalamaya çalışırken düşürülen İngiliz uçağının önünde Alman ve Türk subayları - 1917.
Stalingrad Muharebesi'nde 13. Muhafız Tümeni'ni ustaca komuta eden ve ateş altında Volga'dan geçiren General Alexander Rodimtsev.(1905-1977)
Başarılarından dolayı General Alexander Rodimtsev'e, Sovyetler Birliği'ndeki en büyük nişan olan "Sovyetler Birliği Kahramanı" madalyası verilmiştir.
Nehirden çıkarılarak müzeye yerleştirilen bir T-34.
Kiel'de inşa edilen, İkinci Dünya Savaşı nedeniyle Türkiye'ye teslim edilmeyen ve Almanya tarafından el konan TCG Batıray Denizaltısı.

İsmi bizzat Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir:
"Yeni dört denizaltımız için bildirdiğimiz isimler şunlardır; Saldıray, Batıray, Atılay, Yıldıray". Atatürk'ten Celal Bayar'a - 17 Ocak 1938.

#ww2 #wwii #worldwar2 #worldwartwo #secondworldwar #secondwar #ikincidunyasavasi #kiel #deutschland #submarine #atatürk #military #history #tarih
MÖ 333 yılında III. Darius ve Büyük İskender arasında gerçekleşmiş İssos Savaşı'nın Albrecht Altdorfer tarafından resmedilişi.
Savaş esnasında 309 Alman askerini öldürüp tarihteki en başarılı kadın keskin nişancı olan Lyudmila Pavliçenko.
Savaş sırasında askeri başarıları kadar rakipleri tarafından centilmenliğiyle de anılan Erwin Rommel’in anıtı Almanya’da saldırıya uğradı.
Antik Yunan savaşçıların savaş başlıkları, Olympia Müzesi.