YAS

YAS Follow

نماهنگ بند ناف تا خط صاف

https://rjvn.cc/v/4Pr8YLjv

3,373,480 Followers  333 Follow

Share Share Share

‌
‌یاس 
موئر
‌ 
لیبل: رادیو جوان و فریاس 
نماهنگ "بند ناف تا خط صاف" 
به کارگردانی "احمد پارسا" 
از #راديوجوان 
مدیر تولید: سجاد ترابی 
بازیگران: رضا اخلاقی راد 
رسول علیپور 
دنسر ها: ناصر اِدی
عرفان فلاحی 
ضرباهنگ: فربد عرش 
میکس و مستر: شروین رادفر 
دم داش رضا اخلاقی گرم که در این ویدیو ما رو همراهی کرد. 
ممنون از علیرضا صفایی 
کاوه صدقی 
فربد عسلی 
و اشکان شریفی 
امید که باب ميل باشه

@radiojavan 
@thefaryasgroup 
@ahmadparsa 
@moerofficial 
@rezaakhlaghirad 
@rasoul.lefthanded 
@radd_edi 
@erfan.fallahi 
@sajadtrb 
@farbodarsh 
@shervinraadfar
The FARYAS Group aka TFG
🇮🇷
ســـــاعــــــــی 
هــــم تــیــمی
🇮🇷
قسمت‌های قبلی: پست‌های نارنجی‌رنگ /قسمت چهارم

اگر مروری بر #تاریخ کشور عزیزمان #ایران داشته باشیم، بی‌گمان به نام #شعرا و #نویسندگان بزرگی برمی‌خوریم که افتخارآفرینان بی‌همتایی در عرصه‌ی #فرهنگ‌ و #هنر برای کشورمان بوده‌اند. فارغ از اسامی و شخصیت‌ها، #ادبیات همیشه در عمیق‌ترین لایه‌های #فرهنگی و #اجتماعی ما #ایرانیان حضور داشته و این حقیقت برای هیچ عقل سلیمی قابل‌انکار نیست.

اکنون قصد داریم با احترام کامل به تمام عزیزان فعال در این حوزه و جریان‌های موجود در آن، #جریان جدیدی #خلق کرده و به آن #هویت دهیم. جریانی که قصد دارد با استفاده از #پتانسیل موجود در دنیای مجازی و همچنین «#تلفیق ادبیات و محتوای #دیداری و #شنیداری» جذابیت بیشتری برای مخاطب ایجاد کرده و راهی نو برای «انتقال #مفاهیم» بیابد.

در این جریان، «قرار نیست» متن از «ساختار #ادبی» خود خارج شده و نقشی مانند فیلم‌نامه یا نمایشنامه بازی کند؛ بلکه #نوشتار، «خودِ #اثر» است و #مخاطب هم مستقیماً «#متن» را می‌خواند. درواقع با تولید «اثری #چندرسانه‌ای» که بخش اصلی آن «ادبیات» باشد، می‌توان به «ساختاری جدید» رسید؛ «#تولید آثاری با این ساختار» از سوی «#هنرمندان و گروه‌های #هنری» مختلف، اولین چیزی است که «جریان جدید در ادبیات #فارسی» برای «هویت پیدا کردن» به آن نیازمند است.

متن و طرح: #محمدروشنیان

نکته: برای خلق طرح گرافیکی این پست، به دلیل مرتبط بودن مفاهیم، از یک طرح رایگان موجود در اینترنت نمونه‌برداری شده است.
عَرش
🎵
عکس: هومن نوری
🎬
موئر 
به نامِ
از #راديوجوان 
ضرباهنگ: یوج 
میکس و مسترینگ:  شروین رادفر 
طراحی کاور:  ایمان شاهبنده 
لِیبِل: فریاس
...............................................
MoeR 
Be Name
Exclusively at #Radiojavan 
Label:  #FARYAS 
Producer:  Youj
Mixing & Mastering: Shervin Raadfar 
Cover Design: Iman Shahbande
قسمت دوم: t.me/YasPersian/301
.
/قسمت سوم
محمد روشنیان: هر جریان هنریِ نوپا، برای‌اینکه معرفی بشه و در امتداد این معرفی شدن، هویت و اصالتِ خودش رو پیدا کنه، نیاز به «نیروی انسانی» داره. این نیروی انسانی متشکل از تولیدکننده‌ها و پایه‌گذارهای ابتدایی و مخاطب‌های آگاه و حرفه‌ایه؛ که به‌صورت زنجیروار به هم متصل هستند.
همون‌طور که تو رپ فارسی، ابتدا رپ‌کن‌ها این قضیه رو شروع کردن و در امتدادش، مخاطب‌ با درک و بالا بردن آگاهیش نسبت به آثار، به همه‌گیر شدنش کمک کرد. هرکسی که در این جریان حتی به‌اندازه‌ی درک شخصی خودش حرکتی کرده باشه، در حرکتِ روبه‌جلوی رپ فارسی دخیل بوده؛ پس اگه ما این مباحث رو فقط در حد «حرف» مطرح کنیم و اثری خلق نشه و یا اثری خلق بشه و همراهیِ مخاطب نباشه؛ نمیشه انتظار پیشرفت از این جریان جدید تو ادبیات فارسی داشت. دقیقاً مثل این می‌مونه که یکی می‌اومد می‌گفت میشه رپ رو فارسی خوند و این راهشه و تا الآن هم فقط یه «نظریه» می‌موند و هیچ «کنشی» اتفاق نمی‌افتاد. اگه خلق اثر نبود؛ چیزی به نام رپ فارسی به شکل امروزی وجود نداشت. این مثال‌های مربوط به رپ، برای این مطرح میشه که یه نمونه‌ی زنده برای درک بهتر اهمیتِ تولید محتوا، تو بحثمون حضور داشته باشه.
با این تفاسیر، بهتره قبل از اینکه ببینیم چیکار باید کرد، به‌صورت تیتروار مرور کنیم که چه کسانی می‌تونن تو پیشرفت این جریان جدید تو ادبیات، کمک کنن و تأثیرگذار باشن؛ تا اگه کسی فکر می‌کنه می‌تونه تو این قضیه مفید واقع بشه، یه برنامه برای خودش داشته باشه و از این به بعد، این مبحث رو جدی‌تر دنبال کنه. نویسنده‌ها، گرافیست‌ها، عکاس‌ها، برنامه‌نویس‌ها، نقاش‌ها، خوش‌نویس‌ها، مدیران رسانه‌های اینترنتی، گوینده‌ها، توسعه‌دهنده‌های وب، فعالین حوزه تئاتر، سینما‌گرها و به‌طورکلی هرکسی که می‌تونه در تولید بخشی از یک محتوای چندرسانه‌ای نقش داشته باشه، می‌تونه مفید واقع بشه. هر کدوم از این اقشار، طبق فضا و نیازی که وجود داره می‌تونن تو این جریان فعالیت داشته باشن.
در آخر هم می‌مونه نقش مخاطب. هیچ جریانی وجود نداره که بدون حضور مخاطب‌هاش به نتیجه برسه؛ این مخاطبه که درنهایت با درک کردن، حمایت و آگاهی بخشیدن به دیگران به هر جریانی هویت می‌ده.