Monika Mróz

Monika Mróz Follow

📜 Bezwstydne czytanie, niepokorne pisanie 📜
📖 Adopcja książki ❤ 📖
📧 kontakt@zaczytanaem.pl

http://zaczytanaem.pl/

55 Followers  10 Follow

Share Share Share

.
I pozamiatane...
Francja mistrzem świata!
.
.
Nie tego chciałam.
.
.
.
.
Dobranoc Państwu.
.
.
#mundial2018
#mundial #futbol #finał #chorwacja #francja #gol #rozczarowanie #bol #rosja2018 #sport #piłkanozna
.
. 
Na skraju nocy, pod powierzchnią marzeń napisałam do Ciebie list.
Nieporadnie i w niezgodzie z Rozsądkiem przytuliłam do siebie Miłość.
Edit!!
Jakież to głupie, jakież śmiesznie proste przerzucać słowa tak łatwe, że aż strasznie trudne.
Bez rymu i pozwolenia, na przekór tym, którzy pouczają jak rozumem napisać to co serce dyktuje nie w porę.
Edit!!
Oduczę się na zawsze i na nigdy by pytać tych co wydają się mądrzejsi. 
Najprostsza prawda to iść w deszczu zlizujac krople deszczu z nad górnej wargi czując spokój.
Edit!!
Piorun nigdy nie uderza dwa razy w to samo miejsce. Zapomnij schematy, to na nic.
Wolnym będziesz tylko wtedy gdy uklękniesz przed przeszłością rozebrany z poczucia winy i wspomnień.
Nie przepraszaj jej nigdy. 
Podziękuj.
.
.
.
Dobranoc.
.
.
.
Pewnego dnia zgadałyśmy się jak nawet nie o tym jakie to smutne ale jak żenujące wręcz jest ciągłe opowiadanie  o swojej chorobie w internetach. Ciągłe narzekanie, biadolenie jaka to ja jestem biedna. Żebranie o lajki jest be, o fallowersów jest be, a o komentarze typu "współczuję" lub "boże jaka jesteś biedna" już okej? Hipokryzja!! Śmiem twierdzić, że właśnie tak. A tak naprawdę prawdziwe horrory rozgrywają się w domach ludzi, którzy tak cierpią, że nie są w stanie wisieć w internetach i rozbierać się do naga z każdego bólu dupy. 
A gdzie intymność? Godność? .
.
I uprzedzając wszelkie zbuntowane myśli. Nie, nie jestem sfrustrowaną, chorą osobą, która zgłodniała ludzkiego współczucia wyładowuje się na innych. Nie. Nie potrzebuję. 
Ale potrzebuję wypowiedzieć się w tym temacie bo szlag mnie trafia kiedy oglądam kolejne instastories lub czytam kolejny taki post. 
I owszem mogę przestać obserwować takie osoby. 
Przestaję. 
Raz na zawsze!
.
.
Pozdrawiam
.
.
.
.
Są tacy ludzie, którzy przychodzą i odchodzą. Ślad po nich szybko zanika, wspomnienia blakną.
Są też tacy, o których
pamięć wystukuje wspomnienia  rytmem serca. To takie osoby, które przychodzą w snach, zabłąkanych myślach, przejezyczeniach. Aż w końcu oczekiwanie, tęsknota i wspomnienia są tak nabrzmiale, że coś musi się stać. I się dzieje. Pierwszy krok, nieśmiały gest, a później wulkan radości. Między łzami szczęścia przeplatają się słowa o cichej miłości i pustce przez te wszystkie lata. Jak najprędzej chce się nadrobić stracony czas, ukraść losowi każdą następną chwilę. Nic nie stoi na przeszkodzie, ani czas, ani odległość, ani tym bardziej inni. Po prostu się wsiada i się jedzie. I ja właśnie to czynię. Jadę do kogoś kogo kocham jak siostrę, kogoś kto zna mnie jak nikt, kogoś za kim tęskniłam tyle lat.
.
.
Tak proszę Państwa mam urlop, za chwilę przywita mnie stolica. Szykują się rozmowy do białego rana, kilometry wydeptanych razem ścieżek, miliony słów, godziny śmiechu i litry łez szczęścia. 
Będzie pięknie, bo przecież nie ma innej opcji. :) Miłego popołudnia!! 😊😍😘
.
.
#przyjaźń #przyjaznnazawsze #przyjaciółka #urlop #warszawa #stolica #wdrodze #radość #śmiech #nareszcie #czekam #tylelat #wtorek #popołudnie #przygoda #podróż
.
Ziemio, do której nie wrócę
Pozostań ziemią niczyją
Ogrodzie moich zasmuceń
Niech obcy gdzie indziej żyją
Niech drzewa twoje dziczeją
Niech cierpną twoje owoce
Trawa zarasta nadzieje 
Świty, wieczory i noce.
.
< Jonasz Kofta> .
.
.
Żyjesz sobie, żyjesz, a później łup!! Uderza Cię świadomość, że zmarnowałaś tyle cennego czasu na multum nieistotnych spraw. Że wkladłaś całą swoją energię, żeby zadowolić kogoś, kto i tak nie potrafi tego docenić i po miesiącach zdobywa się na uwaga! szczerość. Nagle wszystko obraca się o 180°. I nie można nie zadać sobie tego pytania, czy jeśli ta osoba była nieszczera w tej kwestii to w innych tak? No właśnie.
.
.
Zniewolona własnym umysłem zapedzona w kozi róg zaczynasz tracić grunt pod nogami. To przestaje cieszyć, a zaczyna nużyć, zniechęcenie Cię przerasta. I dochodzi do rozmowy nad przepaścią. Masz szczęście - jedna z osób najbliższych w Twoim życiu jest jednocześnie najmadrzejszą osoba jaką znasz. Przepaść zaczyna się oddalać. Oddychasz.
.
.
Dwie zupełnie różne sytuacje, dwie zupełnie inne osoby. W pewnym momencie obie były bliskie, nie tak samo, absolutnie nie, ale były. Została tylko jedna. Prawdziwa. Szczera. Dorosła.
.
.
.
Kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy uderzyło mnie podobieństwo. Sytuacji też, ale przede wszystkim cząsteczek emocji, molekuł słów, prawdziwości odruchów. Nawet inicjały niosły ze sobą jakaś prawdę. Dziś dwa lata po tym gdy skończyło się życie wracam do niej znów. Wydawało się, że przeszłość nie może boleć. Ciąg liter rozorał mi duszę. .
.
Niech Wasz wieczór również będzie nabrzmiały od wspomnień. 
Tylko dziś.
Jutro pozwólcie sercu bić dalej.
.
.
Dobranoc.
.
.
#piszebochce
#pisaniemniekreci #piszebolubie #kochampisac #pisaniejestsexy #piszecomysle #zaczytanaem
.
.
Dziś tak miej więcej wyglądał mój dzień.
Uwielbiam to kiedy nie muszę nigdzie jechać, a mogę sobie spokojnie pracować w domu. .
.
Zdążyłam się już otrząsnąć po meczu i bynajmniej nie chodzi mi o jego wynik, a o pseudokibiców, którzy rozwalili mi wiarę w ludzi. Naprawdę? Taki płytki i pusty jest człowiek? Żal. Po prostu żal. .
.
Spokojnego wieczoru!! 😘
.
.
Tak się skupiłam na tych meczach, że przegaapiłam pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień w roku. A dziś już 24!! Jeszcze chwila i mamy lipiec. .
.
Leniwa niedziela, która kręci się wokół wieczornego wydarzenia nie pozwala skupić się dłużej niż chwilę na innych rzeczach.
W przerwach meczy podczytuje Wiśniewskiego. Historia znów zaczyna dobierać się do mojego serca.
.
.
Nadchodzi nowy tydzień, który znów przyjdzie mi spędzić w rozjazdach, nadchodzi lipiec, który oprócz wprowadzenia w życie poważnej decyzji ma dla mnie bardzo obiecujący wyjazd. Cóż mogę rzec...nie mogę się doczekać!! .
.

A teraz co? A teraz kibicujemy! Mocno, wiernie, do utraty tchu. Bo jak to pięknie mówi @aja_czytam: "Dumni po zwycięstwie, wiernie po porażce". I tego się trzymajmy!!
⚽❤😍✊
.
Wczorajszy dzień postanowił sobie odbić udany poniedziałek. Wszystko było nie tak, paczki nie doszły, Internet się rwał, telewizor się popsuł i chyba ten brak meczy dobił mnie najbardziej.
Dlatego dziś nie wahałam się ani chwili.
Jeden telefon.
-"Panie Andrzeju meczy nie mogę oglądać, szlag mnie trafia!!"
-"Za 20 minut będę"
Był. Zrobił. Uzdrowił.
Teraz zrelaksowana już mogę oddawać się samym przyjemnościom.
No i cóż... Wiadomo cały czas z tyłu głowy jest ta myśl, ze jutro drugie podejście. Trzymam mocno kciuki i wierzę mocno w tych chłopaków!! .⚽⚽❤✊
.
.
.
 #takczytam #instaread #zaczytanaem #blogerka #blog #socialmeedia #polishblogger #pisze #kochampisac
 #piszebolubie #pisaniemniekreci
.
.
Dzień dobry! 
Tak, oglądałam, tak, krzyczałam głośno, przeklinałam siarczyście, uważam, że sędzia był do dupy i w dodatku stronniczy. Nie, nie rozgrzeszam naszych chłopaków. Dali ciała, ale co? Teraz już trzeba na nich postawić krzyżyk? Gardzę ludźmi, którzy tak właśnie zrobili. Gramy dalej, walczymy i mocno kibicujemy. ⚽⚽⚽
.
.
Tydzień, który zaczął się całkiem sympatycznie układa się jeszcze lepiej z każdym dniem. I oby tak dalej. 
Dostałam dziś papierową wersję "Samotność w sieci" i chociaż jestem kategorycznie przeciwna mazaniu po książkach, zaznaczaniu w nich czegokolwiek, robieniu notatek itd. to ten egzemplarz zamówiłam właśnie po to by móc to robić. Dlaczego? Dlatego, że ta książka jest jednym wielkim cytatem wartym zapamiętania. Kocham tę książkę, ubóstwiam Pana Wiśniewskiego i taki papierowy egzemplarz jest mi wręcz niezbędny.
.
.
A już teraz Iran - Hiszpania! Mecz w doborowym towarzystwie @my_little_world_33 oczywiście! 😍⚽❤
.
Ps. @ms.lenkas trzymam kciuki za Twoich of kors!! ✊✊✊
.
.
Emocjonujacego wieczoru życzę!! .
.
#mundial #rosja2018 #mistrzostwaświa2018 #pilkanozna #kochampisac #kochamfutbol #pisaniejestsexy #pisaniemniekreci #piszebochce #piszebolubie #piszecomysle
.
Poniedziałek obudził mnie tym, że mnie nie obudził, dzięki czemu zyskalam dwie godziny snu, podczas których śnily mi się takie irracjonalne głupoty, ze łoch...Summa summarum tydzień zaczęłam na plusie i to się liczy. 😁
.
.
Dziś dzień, kiedy więcej będę poza domem niż w domu, co niekoniecznie mnie cieszy, ale to jest takie must be, którego przeskoczyć nie mogę.
.
.
Nie dają mi wytchnienia myśli na temat uzależnienia od drugiego człowieka. Jest pięknie, kiedy idziemy ramię w ramię. Jednak kiedy zaczynają się zależności, problemy wdzięczności, fochy, strzelanie drzwiami albo próby całkowitego podporządkowania sobie mnie i tego typu dziwne akcje ja mówię pas. No tak mam. Nie lubię i już. 
A jak to jest u Was? Gdzie sięga granica? Na ile pozwalacie innym, a na ile sobie? .
.
Jutro mecz, to chyba najbardziej przyciąga moja uwagę, żyję tym, tym oddycham, to kocham!! ❤⚽
.
.
Lecę dalej w ten poniedziałek bo tyle jeszcze spraw przede mną, ze ho ho ho!! Życzę Wam pięknego dnia! I boskiego tygodnia!! 😘😘
.
.
#zaczytanaem #piszebochce #piszecomysle #kochampisac #pisaniemniekreci #pisaniejestsexy #mundial2018 #pilkanozna #kochamfutbol #polishblogger #poniedziałek
.
.
Rozebrałam się do naga.
Z myśli.
Pragnień.
Wspomnień.
Wstyd przestał krwawić.
Twój zapach ukoił ból.
.
Wszystko to
Jakby końca świata nie było.
.
.
Dziś ciągle żyję emocjami z wczoraj. 😍 Uśmiech bez pytania wychodzi mi na usta i tańczy.
Bezkres szczęścia dopełniają kolejne mecze, co prawda bez @my_little_world_33 nie smakują  aż tak dobrze, ale wiernie oglądam i kibicuję. 
No ale Ewa, chooo no już do mnie!!! 😍😘😁
.
.
.
#zaczytanaem #kochampisac #piszę #piszecomysle #pisaniejestsexy